Snapchat Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Bu yayını indirdiğinizde, bir Snapchat kullanıcısısınız. Peki Snapchat Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Snapchat hesabınızı basitçe silmek için oldukça azca direktif var. İşte Snapchat hesabı kalıcı olarak iyi mi silinir? Bunun için bütün basit yolları tartıştık!

Snapchat‘in sizi bağımlı hale getirebilecek en iyi trend uygulamalarından biri bulunduğunu biliyorum. Fakat bir şekilde, hesaplarımızı bu toplumsal medyadan silmemiz ihtiyaç duyulan değişik durumlar var. Snapchat hesabını kalıcı olarak iyi mi silinir yapmak için oldukça azca direktif var. İşte bunu silmek için bütün basit yolları tartıştık!

Snapchat çılgın, değil mi? Ama çılgınlık zamanını öldürecek. Birçok şahıs Snapchat’la vakit harcadıklarını anladıktan sonra, benzer görünümlü bir toplumsal medyaya haiz olduğunuzu ve Snapchat hesabını kalıcı olarak silmek istediğinizde sıkılabilirsiniz. Bu yazı, bu haldeki insanoğlu hakkındadır. Biraz ara vermek isterseniz, Snapchat hesabını bir müddet dönem dışı bırakabilir ve her vakit Snap Life’ınıza geri dönebilirsiniz. Ancak bu snapchat hesap silme makalesi, gelecek yıllarda tamamiyle yoldan çıkmanın yollarını anlatıyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Snapchat Nedir?

Snapchat, Snapchat Inc tarafınca tasarlanan bir multimedya mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchat’in temel özelliklerinden biri, resimlerin ve mesajların alıcıları tarafınca erişilemeden ilkin sadece kısa bir müddet için kullanılabilmesidir.

Snapchat Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Snapchat hesabınızı özgün Snapchat uygulamanızda tamamiyle silmek için bir seçenek yoktur. Bu yüzden Snapchat hesabını kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz. Aşağıdaki belirttiğimiz adrese geçerli kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Snapchat Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Snapchat hesabınızı mahalli Snapchat uygulamanızda tamamiyle silmenin hiç bir opsiyonu yoktur. Bu nedenle, Snapchat hesabını kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

 1. Favori tarayıcınızı açın ve aşağıdaki URL’yi ziyaret edin https://accounts.snapchat.com/accounts/login?continue=https%3A%2F%2Faccounts.snapchat.com%2Faccounts%2Fdelete_account
 2. Aşağıdaki sayfada geçerli kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 3. Güvenlik kodunu girin ve robot olmadığınızı kanıtlayın.
 4. Oturum açma butonuna tıklayın.
 5. Yine giriş hüviyet bilgilerinizi girmeniz ve giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 6. Şimdi sayfanın en dibine gidin ve hesabımı sil düğmesine basın.
 7. Şimdi, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey 30 deli günü beklemek. Snapchat bütün verilerinizi son davet olarak 30 gün yedekledi. Fikrinizi değiştirirseniz ve Snapchat hayatına geri döndüğünüzde, ek söyleşi hesabınızı tekrardan etkinleştirmek için tekrardan giriş yaparak yapabilirsiniz.

Tüm bu adımları uyguladı iseniz Snapchat hesap silme prosedürünü tamamlamış olmalısınız, harika!

Kalıcı Olarak Snapchat Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Snapchat silme prosedürü için hesap silme prosedürü sayfasına erişmenin öteki yolu budur. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan snapchat.com’a geçmek.

 1. Sayfanın altındaki firma bölümündeki destek (Support) düğmesini tıklayın.
 2. Şimdi Temel detayları öğren (Learn the basics) seçeneğini seçin.
 3. Hesabım ve Güvenlik (My Account and Security) seçeneklerini seçin.
 4. Sonra hesabımı sil (Delete my account) seçeneğini seçin. 

Şimdi, önceki Snapchat hesap silme yönteminde olduğu gibi, hesabınız için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz ve 30 gün beklemeniz gerekecektir.

Sonuç:

Umarım bu yazı Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silmenize destek olur. Snapchat hesabını temizlemek için neler yaptığını anlat. Bu gönderiyi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın ve Snapchat’daki hesaplarını silme konusu ile ilgili destek olun.

Snapchat hesabını silmek için hazırlamış olduğumuz bu rehber ile ilgili düşünceleriniz bizim açımızdan oldukça önemlidir. Teknolojik bilginiz varsa, kapınızın önündeki son olarak teknoloji aktivitelerini görmek için posta aboneliğimize abone olmanız gerekir.