Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

resim99203625
resim99203625

Snapchat, toplumsal medya ağlarında bir zamanın en maksimum tercih edilen mobil uygulamalarından arasında yer alıyordu. Ancak günümüzde yeni toplumsal medya programları popülerleşmiş durumda. Birçok kullanıcı yeni toplumsal medya hesaplarına kayıt olurken öteki toplumsal medya platformlarına göre güncelliğini yitiren Snapchat uygulamasının kıymeti azalıyor. Bu durumda birtakım kullanıcılar Snapchat hesaplarını silmeyi düşünüyor. Bu nedenle akıllara gelen soru ise Snapchat hesabı iyi mi silinir oluyor.

Sosyal ağların çoğalması ve gelişim göstermesi ile beraber pabucu dama atılan programlar da artmaya devam ediyor. Bu yüzden kullanıcılar, eski hesaplarını kaldırmak isteyebiliyor ve artık o platformda yer almayı lüzumsuz görmeye başladıkları oluyor. Üstelik tek neden bu da değil gibi gözüküyor.

Araştırmalara göre toplumsal medyanın negatif çoğu tesiri var. Özellikle dünya çapında yaşadığımız pandemi dönemiyle beraber toplumsal medya kullanımının artış gösterdiği gözükmektedir. Bu sebeple, insanoğlu toplumsal medya detoksu hazırlamaya bile başladığını söyleyebiliriz. Sosyal medya hesaplarını en aza indirgeyerek online kullanımını da azaltmak mühim hale geliyor. Biz de bu nedenden kaynaklı içeriğimizde “Snapchat hesabı iyi mi silinir” sorusunu cevaplayacağız.

Bunun dışında Snapchat hesabını silmeden öncede dikkat edilmesi gerekenlere değineceğiz. Aynı zamanda Snapchat hesabınızı silmeden ilkin verilerinizi iyi mi indirebilirsiniz sorusunu açıklayacağız. Ayrıca hesabınızı tekrardan aktifleştirebilmeniz olası mü sorusunu da inceleyeceğiz. Ancak bütün bunlardan ilkin Snapchat hesabı iyi mi silinir sorusuna cevaplamamız gerekmekte.

İçindekiler

Snapchat Hesap Silme Linki – 2022

Eğer daha ilkin Snapchat hesap silme prosedürünü gerçekleştirdiyseniz ya da yapmanız gerekenleri biliyorsanız direkt olarak hesap silme linki ile sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfada yer edinen adımları gerçekleştirerek Snapchat hesap silme prosedürünü tamamlayabilirsiniz.

Ancak daha ilkin bu prosedürü gerçekleştirmediyseniz içeriğimizi dikkatli bir halde okumanızı öneri ediyoruz. Aksi takdirde veri kaybı gibi vazgeçtiğiniz durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıda yer edinen butona tıklayarak aktüel Snapchat hesap silme linki ile işleme devam edebilirsiniz!

Snapchat Hesap Silme Linki – 2022

Snapchat Hesap Silme – 2022

Şüphesiz Snapchat bir zamanların maksimum kullanılan uygulamalarından biriydi. Uygulama da kullanıcılar, muhtelif filtreler ya da efektler kullanarak anlık görüntülerini ağlarındaki arkadaşları ile paylaşmaktaydılar. Diğer toplumsal medya platformlarına göre kullanım oranı azalmış olsa da Snapchat’i kullanmaya süren birtakım kullanıcılar da mevcut.

Snapchat, görüntülü mesajlaşma uygulaması olarak 2011 senesinde kullanıma sunulmuştu. Dünya çapında milyonlarca şahıs keyifli bir dijital platformda dostlarıyla irtibat kurmuştu. Snapchat ile mevcut ilişkiniz ne olursa olsun ilerleyen dönemlerde toplumsal medya varlığınızı azaltmak isteyebilirsiniz. Bundan kaynaklı Snapchat hesabı iyi mi silinir sorusunun yanıtını öğrenmek sizler için faydalı olabilir.

Uygulama ile aranızdaki bağları koparmak ya da ara vermek istiyor olabilirsiniz. Snapchat hesabı daha önceden kullanıyor ve onu bir kenarda unutmuş olabilirsiniz. Sizin için İdeal olan hesabınızı dönem dışı bırakmak yani silmek olacaktır.

Hesabı Kalıcı Olarak Devre Dışı Bırakma

Snapchat hesabınızı dönem dışı bırakmak birkaç basit adımdan ibarettir. Ancak dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta dönem dışı bırakmanız halinde size 30 gün süre ile bir kural dışı tanınmaktadır. Bu süre zarfında tekrardan giriş sağlamamanız halinde hesabınız kalıcı olarak silinmektedir.

Snapchat hesabını dönem dışı bırakmak silmek anlamına gelmektedir. Çünkü Snapchat platformunda geçici olarak dönem dışı bırakma yolu yoktur. Hesabınızı dönem dışı bırakmanın tek yolu onu silmektir. Geçici olmaması sebebiyle fikrinizi değiştirebilmek için ihtiyaç duyulan süre dört haftadan fazla değildir.

Snapchat hesabınızı silme prosedürünü gerçekleştirdikten sonra 30 günlük bir zamanlama ayarlamaktadır. Bu süre sonunda Snapchat bütün verilerinizi silmektedir. Bunlar; hesap bilgileri, arkadaşlar, snap’ler, sohbetler, aygıt ve konum verileridir.

Aynı zamanda Snapchat celse açma geçmişiniz, arama geçmişiniz ve Bitmoji gibi çoğu bilgiye ulaşabilmektedir. Ancak Snapchat platformunun açıklamasına göre birtakım şahsi veriler “belirli yasal, emniyet ve iş ihtiyaçları” için veri tabanında saklanabilmektedir.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? Hesap Silme Adımları

Snapchat hesabınızı silmenin tek yolu internet tarayıcısı vasıtasıyla adımları takip etmektir. Mobil tatbik üstünden bu prosedür yapılamaz. Bu yüzden Snapchat internet sitesine girdiğinizde giriş bilgilerinizi hatırlıyor olmanız gerekmektedir.

Snapchat hesabını silmek çok kolaydır. Ancak ilk ilkin hesabınızı artık isteyip vazgeçtiğinize karar vermeniz gereklidir. Buna karar verdikten sonra hesabınızın derhal silinmeyeceğini unutmayın. Bir aylık süre süresince dönem dışı bırakılacaktır. Hesabınıza giriş sağlamanız halinde tekrardan aktifleştirilmiş olur.

Eğer Snapchat hesabınızı dönem dışı bırakmak yani silmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 • Bilgisayarınızdan internet tarayıcınızı açın ve Snapchat’in sitesine gidin.
 • “Accounts.snapchat.com” adresini açtıktan sonra hesabınıza giriş yapın. Burada giriş bilgilerinizi unutmamamız önemlidir.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza “Hesabımı Yönet” monitörü çıkacaktır.
 • Bölümler arasında “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.
 • Bilgi ekranında size Snapchat’i sildiğinizde olacakları açıklar. 30 günlük süre ile hesabınız dönem dışı bırakılmaktadır. Bu süre zarfında giriş yapmanız halinde tekrardan aktifleştirileceğini belirtmektedir. Aynı zamanda verilerinizi indirmeden ilkin hesabınızı silmemeniz icap ettiğini belirtmektedir.
 • Daha sonra tekrardan giriş bilgilerinizi girmeniz gerekir. Devam Et’e tıkladıktan sonra hesap silme işleminiz tamamlanır.
Snapchat-hesabi-nasil-silinir

Hesabınızı Yeniden Nasıl Etkinleştirebilirsiniz?

Snapchat hesabı iyi mi silinir sorusunu cevaplandırdık. Bir öteki soru ise hesap aktifleştirme olacaktır. Snapchat hesabınızı dönem dışı bıraktığında kalıcı olarak silmesi 30 gün sürmektedir. Aslında bu size verilen bir aleni kapıdır. Fikrinizin değişmesi durumuna mukamele verilen bir durumdur.

Snapchat hesabınızı bir anda silmemektedir. Geri dönmeye karar vermeniz durumda hesabınızı 30 gün içerisinde etken hale getirebilirsiniz. Böylece bütün verileriniz ve hesap bilgileriniz olduğu gibi kalır. Snapchat hesabınızı tekrardan faal hale getirmeniz için uygulamanız ihtiyaç duyulan birtakım adımlar vardır. Bunları şöyle açıklayabiliriz:

 • Snapchat hesabınızı silme prosedürünü takip eden 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Böylece, bütün veriler geri yüklenmektedir. Hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.
 • Hesabınıza mevcut gizyazı bilgileriyle giriş yapmalısınız. Yeni bir gizyazı oluşturamazsınız.
 • Hesabınıza giriş yaparak istekte bulunulmaktadır. İstek gönderildikten sonra etkinleştirmek için belli bir vakit gerekmektedir.
 • Hesabın tekrardan etken hale gelmesi ve bütün verilerin geri yüklenmesi tahmini olarak 24 saat sürmektedir.
 • Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzu 30 günlük süre sonunda hiç bir şekilde hesabınızı geri alamazsınız.

Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Snapchat hesabı iyi mi silinir ve hesabınızı tekrardan iyi mi etkinleştirebilirsiniz sorularını cevaplandırdık. Ancak hesabınızı kaldırmadan ilkin dikkat etmeniz gerekenlere de bakmak faydalı olacaktır. Sosyal medya hesaplarınızdan uzaklaşmanın ya da şahsi hesabınızı kullanmaya vazgeçmenizin yolu uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak değildir. Karar verdiğinizde ve bu kararınızdan emin olduğunuzda toplumsal ağlardan uzaklaşmanın en iyi yolu hesabınızı silmektir. Bu vaziyet kullanıcısı olduğunuz toplumsal ağ için artık online olamayacağınız anlamına gelmektedir.

Snapchat hesabı iyi mi silinir sorusunu cevaplandırırken izlemeniz ihtiyaç duyulan adımlardan bahsetmiş olduğumuz bir kılavuz sıralaması hazırlamıştık. Tüm bu hesap silme işlemlerini tamamladıktan sonra hesabınızın kalıcı olarak silinmemesi için yalnızca 30 gün süreniz vardır. Bu süre sona erdiğinde hesabınızı geri alamazsınız. Yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Tüm verileriniz silinmektedir. Ancak hesabınızı silmeden ilkin verilerinizi indirmeniz mümkün.

Silme işlemine başlamadan ilkin hesabınızı deneyin ve mühim bir veriniz olup olmadığına bakın. Daha sonra internet tarayıcınız üstünden bu verilerinizi indirebilirsiniz. Ancak bunun içerisinde bir vakit icap ettiğini unutmayın. Verilerinizi indirmek içerisinde doğrulanmış bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Verilerinizi indirmeye karar verdiğinizde size e-posta yolu ile irtibat gönderecek ve prosedür o şekilde başlayacaktır.

Snapchat’i kaldırmaya karar verdiniz yalnız pişman da olabilirsiniz. Bu durumda unutmamanız ihtiyaç duyulan nokta size verilen 30 gün süredir. Bu süre içerisinde tekrardan etkinleştirme sizin için daha basit olacaktır. Mobil tatbik üzerinizden önceki hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız haline hesabınız aktifleşecektir. Ancak hesabınızın tekrardan aktifleştirilmesi için 24 saat kadar bir müddet lüzumlu bulunduğunu unutmayın. 30 gün süre geçmesi halinde hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Snapchat’e tekrardan girmek için yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Hesabınızı silmeye kararlıysanız 30 gün içerisinde giriş yapmamanız gerekmektedir. Hesabınızı silme talebi gönderdiğinizde verileriniz ve bilgileriniz bu süre zarfında saklanır. Böylece hesap dönem dışı bırakılmış olarak gözükmektedir. Bağlantılarınız da dahil olmak suretiyle Snapchat üstünde yokmuşsunuz gibi gözükürsünüz.

Snapchat Verilerinizi Nasıl İndirebilirsiniz?

Snapchat hesabınızı silmeden ilkin dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmiştik. Bunlar arasında yer edinen mühim maddelerden bir tanesi de Snapchat hesabınızı sildikten sonra verilerinizin de tamamiyle kaybolacağıdır. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan şey ise hesabınızda mühim bir veri olup olmadığına bakmaktır. Kullanıcı olarak, uygulamayı silmeden ilkin verileri indirmek sizin için mühim olabilmektedir. Aksi takdirde, hesabınızdaki bütün verileri kaybedeceğinizi unutmayın.

Snapchat hesabı iyi mi silinir sorusundan sonra mühim öteki bir soru Snapchat verileri iyi mi indirilir oluyor. Snapchat hesabınızda kayıtlı resim ve video depolama kapasitesi mevcuttur. Sadece bu resim ve videolar değil, hesabınızda bulunun öteki verileri de depolar. Kayıtlı olan verilerinizi indirmek sizin için faydalı olabilmektedir. Verilerinizi indirmek sizin haklarınız dahilinde yer almaktadır.

Snapchat hesabınızda indirebileceğiniz veriler resim ve videoların yanısıra hesap bilgileri, söyleşi geçmiş ve Bitmoloji gibi detaylar yer almaktadır. Hatta buna celse açma geçmişi ve profil ayrıntıları da eklenmektedir. Bu yüzden Snapchat hesabınızda bulunan bütün verileri almak için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 • Bilgisayarınızdan internet tarayıcınızı açın ve Snapchat sitesine girin.
 • Hesap bilgileriniz ile giriş yapın.
 • Açılan pencerede Hesabımı Yönet bölümündeki Verilerim seçeneğine tıklayın.
 • Sayfanın altında yer edinen İstek Gönder düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra Snapchat kayıtlı e-posta adresinize bir e-posta gönderecektir.
 • Snapchat verilerinizi indirmek için gelen maildeki linke tıklamanız gerekmektedir. Ancak verilerinizi indirmek için gelecek olan e-posta birazcık vakit alabilmektedir.
 • Böylece bütün verileriniz bilgisayarınıza zip dosyası formatında indirilecektir.
 • Veri indirme işleminiz bittikten sonra hesabınızı silme işlemine başlayabilirsiniz.
Snapchat-hesabi-nasil-silinir

Snapchat üstünden temin edebileceğiniz verileri şöyle sıralayabiliriz:

 • Giriş Geçmişi ve Hesap Bilgileri (Temel Bilgiler, Cihaz Bilgisi vb.)
 • Snap Geçmişi (Gönderilen ve Alınan Snap Geçmişi)
 • Sohbet Geçmişi (Gönderilen ve Alınan Sohbet Geçmişi)
 • Satın Alım Geçmişi (Uygulama İçi Satın Alma İşlemleri, Talep Üzerine Coğrafi Filtreler)
 • Mağaza Geçmişi
 • Snapchat Destek Geçmişi
 • Kullanıcı Profili (Demografi, Uygulama Etkileşimleri, Etkileşimde Bulunduğunuz Reklamlar vb.)
 • Arkadaşlar (Arkadaş Listesi, Arkadaşlık İstekleri vb.)
 • Hikaye Geçmişi
 • Hesap Geçmişi (E-posta Değişikliği, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama, Bitmolojiye bağlı Snapchat vb.)
 • Konum (Sık Konumlar, Son Konum vb.)
 • Arama Geçmişi
 • Şartlar Geçmişi
 • Abonelikler
 • Bitmoloji
 • Uygulama İçi Anketler
 • Lenslerim
 • Hatıralar
 • Emirler
 • Harita Yerleri
 • Bağlı Uygulamalar

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir : Sonuç

Sosyal medya evreni hızla değişen ve soluksuz bir dijital ortam. Sosyal medya dünyasında yer edinen Snapchat, size muhtelif filtreler sunan ve anlık görüntülerinizi mesajlaşma yolu ile dostlarınızla paylaşabildiğiniz bir mobil uygulamadır.

İlk kullanması sunulmuş olduğu yıllarda olabildiğince tanınmış olan Snapchat uygulaması şimdilerde tesirini kaybetmiş gözüküyor. Bu nedenle toplumsal ağdan çıkmak isteyen çoğu kullanıcı mevcut. Ancak bunun yolu Snapchat programını silerek olası olmuyor. Bağları koparmanızın tek yolu hesabınızı dönem dışı bırakarak silmekten geçiyor.

Biz de bu içeriğimizde Snapchat hesabı iyi mi silinir, depolanan verilerinizi iyi mi indirebilirsiniz, hesabınızı tekrardan iyi mi aktifleştirebilirsiniz sorularını cevaplandırdık. Hatta hesabınızı silmeden daha önceden dikkat etmeniz gerekenlere dair bir kılavuz sunduk.

Snapchat hesabınızı silmeden ilkin karar vermeniz ve hesabınızı silmeye emin olmanız çok önemlidir. İçeriğimizde de bahsetmiş olduğumuz gibi hesap silme prosedürü kalıcı bir işlemdir. Hesabınızın silinmesi 30 gün sürmektedir. Bu nedenle hesabınızı silmeye emin olduktan sonra aşamaları basit bir halde izleyebilirsiniz.

Bunu başarmanın en basit yolu ise internet tarayıcı üstünden Snapchat hesabınıza giriş yapmaktır. Ancak silme prosedürünü gerçekleştirmeden ilkin verilerini indirmeyi ve fikrinizden vazgeçmeniz için 30 gün kadar süreniz bulunduğunu unutmamanızda yarar var.