Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

resim83002344
resim83002344

Qualcomm Snapdragon Summit 2022 etkinliğinin kasım ayında gerçekleşeceği resmiyete kavuştu! Bu sene gerçekleşecek etkinlikte yeni Snapdragon 8 Gen 2 çipinin tanıtımı da laf konusu.

Her sene derli toplu olarak gerçekleşen “Snapdragon Summit”, Qualcomm’un son olarak ve en büyük yeniliklerin sergilendiği aktivite olarak öne çıkıyor. Açıklanan resmi bilgilere göre Quacomm Snapdragon Summit 2022 etkinliği 15 Kasım – 17 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Qualcomm’un son olarak yeniliklerini sergilediği Snapdragon Summit bu sene daha erken bir tarihte düzenlenecek. Geçen sene gerçekleşen doruk aralık ayının başlarında bir tarihte konumlanmıştı. Ayrıca geçen sene gerçekleşen zirvede Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1’i ortaya çıkarmıştı. Bu sene ise firmanın yeni Snapdragon 8 Gen 2 çip setini tanıtacağı tahmin ediliyor.

Dünya genelinde yaşanmış olan pandemi nedeni ile Qualcomm karşı karşıya etkinliklere kısa bir ara vermişti. Ancak zirvenin son yıllarda olduğu gibi Hawaii’de gerçekleşeceği öteki bilgiler içinde yer alıyor.

Snapdragon Summit 15 Kasım – 17 Kasım Tarihlerinde Gerçekleşecek

Qualcomm’un son olarak yeniliklerini sergilediği Snapdragon Summit, bir sonraki senenin akıllı telefonları için yer alacak işlemcilere sahne oluyor. Geçen yıla kıyasla daha erken gerçekleşecek doruk için birtakım söylentiler de laf konusu.

Şirketin etkinlikte yeni bir çip tanıtacağı tahmin ediliyor. Bu sene tanıtılacak olan çip, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 olarak adlandırılacak. Söylentiler göre Snapdragon 8 Gen 2’nin üretim süreci Snapdragon 8+ Gen 1’e benzer şekillerde olacak.

Bilindiği suretiyle Snapdragon 8+ Gen 1, 4nm teknolojisine haiz bir çipti. Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2’de de 4nm prosedürü kullanımı iddialar arasında. Ancak iddialara göre Snapdragon 8 Gen 2’nin birtakım özellikleri değişik olacak.

1+2+2+3 CPU kümesine haiz olması farklılıklardan biri olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda tek bir Cortex A73, iki Cortex A720, iki Cortex A710 ve üç Cortex A510 çekirdeğine haiz olacağı tahmin ediliyor. Böylece yeni nesil Qualcomm Snapdragon işlemcisinin alışılmışın haricinde bir misal olacağı konuşuluyor.

Yeni nesil Android telefonlar için hazırlıklar devam ediyor. Bu bağlamda en önemli Qualcomm Snapdragon Summit 2022’ye ait detaylar ve söylentiler ise bu yolla gerçekleşiyor. Resmi olarak onaylanan 15 Kasım – 17 Kasım tarihlerinde bütün iddiaların gerçekliği belli olacak.

Qualcomm’un son zamanlarda konuşulduğu bir öteki mevzu da akıllı saat işlemcileri oldu. Şirket yeni Snapdragon W5 serisini de kullanıcılarına tanıttı.

Sizler Qualcomm’un bu sene gerçekleşecek olan Snapdragon Summit 2022 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce Snapdragon 8 Gen 2 tanıtımı bu etkinlikte gerçekleşecek mi?