Sony PlayStation 5 için 1440p Desteğini Test Ediyor


Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için 1440p çözünürlük desteğini test etmeye başladı. Uzun zamandır çokça istek edilen eklentinin erişimi beta test kullanıcılarına bugün açılıyor. Test kullanıcıları 1440p desteği, kütüphaneleri için seçilmiş oyun listeleri ve toplumsal özellikler içeren PS5 sistem program betasına erişim imkanı bulacak.

Sony, bu yeni PS5 yazılımını bugün itibari ile beta test kullanıcılarına paylaşıyor. En iyi ihtimalle gelecek aylarda program desteklerinin bütün PS5 sahiplerine paylaşılması da muhtemel. Öte taraftan PlayStation 5 için yeni 1440p video çıkış desteği, kullananların ahenkli TV ve monitörlerinde seçenek olarak yer alacak. Dolayısıyla oyunlar da 1440p desteği mevcutsa mahalli 1440p çıkışı da sağlanıyor.

PlayStation 5 için Ek Güncellemeler de Yer Alıyor

Sony, PlayStation 5 konsolu için yeni yardımcı olan 1440p çözünürlüğü duyurdu. Böylece bugün itibari ile beta yazılımına haiz PS5 sahipleri, HDMI bağlantılı ekranlarının video bölümlerinde 1440p desteğini denetim edebilecekler. Öte taraftan Sony, parametre yenileme hızının 1440p’de desteklenmeyeceğini anlatım etti. Aynı zamanda PS5’de sadece 1080p HD ve 4K’da çalışacağı konusu ile alakalı da uyardı. Böylece 4K oyunlar, 1440p için de FHD’ye kıyasla daha iyi manzara sağlıyor.

En son gelen PS5 program güncellemesi, düzenlemeyi kolaylaştıracak geliştirilmiş oyun listelerini de içeriyor. Böylece oyun sıralaması özelliğiyle oyunların organizasyonu kolaylaşacak. Ayrıca ana oyun kitaplığından oyun listeleri kurmayı da olası kılıyor.

Dahası her sıralama aşağı yukarı 100 kadar oyunu destekliyor. Aynı zamanda toplamda 15 oyun sıralaması sınırı ile birlikte listelere disk ve dijital gibi oyunların tümü eklenebiliyor. Özetle çok sayıda oyun ekleyebileceğiniz klasörlerden oluşuyor.

Tüm bunlara ayrıca Sony, yeni toplumsal özellikler de ekliyor. Böylece PlayStation 5 konsolu için 1440p HDMI video çıkış desteğinin yanı sıra toplumsal iyileştirmelerde laf konusu. Bu toplumsal özellikler içinde monitör paylaşma için bir arzu opsiyonu yer alıyor. İstek paylaşım monitörü ile parti üyelerinden oyunlarını seyretmek için “Ekran Paylaşma” seçeneğini başlatmalarını isteyebilirsiniz.

Önerilen Yazı;  Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri

Bir öteki toplumsal hususiyet ise parti katılımında arkadaşınızın süren oyununa katılmayı hatırlatan bildirim opsiyonu oluyor. Ayrıca partilerde çıkartmalar ve sesli mesaj gönderebilmeniz de mümkün. Öte taraftan tercih edilen ayarı seçmeden ilkin 3D ses ile düzgüsel stereo arasındaki farkı karşılaştırabilirsiniz. Siz de yeni güncellemeler hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın