Sony ve Bungie Arasındaki Anlaşma Tamamlandı!

resim18085518
resim18085518

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Sony, yeni hamleler atmaya devam ediyor. Bilindiği suretiyle bir müddet ilkin şirket, Bungie’yi satın almak için öneri yapmıştı. Bunun üstüne Bungie cephesi, meydana getirilen teklife müspet yanıt vermişlerdi. Sony ve Bungie tarafınca meydana getirilen yeni duyuruya göre iki firma arasındaki satış anlaşması tamamlandı!

Sony, anlaşmanın tamamlanmasıyla beraber Bungie’yi bünyesine kattıklarını duyurdu. Ancak antak kalma kapsamında Bungie, çalışmalarını bağımsız bir yan kuruluş olarak sürdürmeye devam edecek. Bunun yanı sıra bu anlaşma, Bungie tarafınca PlayStation için tasarlanan oyunların geliştirilme sürecini kolaylaştıracak.

Sony, Bungie’yi Bünyesine Kattığını Duyurdu!

Sony Interactive Entertainment, oyun sektörünün en köklü şirketlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Teknoloji devi, oyun sektöründeki çalışmalarını geliştirmek adına yeni hamleler atmaya devam ediyor. Bungie, firmanın yakın zamandaki hedeflerinden birisi oldu.

Bungie, başta Destiny olmak suretiyle geliştirmiş olduğu muhtelif oyun serileriyle bilinmektedir. Sony, 2022 yılının ilk aylarında Bungie’yi satın almak istediğini duyurdu. Hatta şirket, mevzu ile alakalı harekete geçti ve Bungie yetkililerine 3.6 milyar dolarlık bir teklifte bulundu.

Sony tarafınca meydana getirilen teklif, Bungie yetkilileri tarafınca müspet bir halde karşılandı. Böylece Sony ve Bungie içinde bir satış anlaşması gerçekleşti. İki firma tarafınca meydana getirilen yeni açıklamalarla beraber Sony, satış sürecinin sona erdiğini ve Bungie’yi bünyesine kattığını açıkladı.

Yapılan açıklamalarda iki firma içinde meydana getirilen anlaşmanın detaylarına da yer verildi. Anlaşma kapsamında Bungie, bağımsız olarak Sony içeriğinde çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Bu doğrultuda Bungie, Sony’nin bir yan kuruluşu olarak kabul edilecek.

İki firma içinde meydana getirilen anlaşmanın bilhassa PlayStation oyuncularını memnun edeceğini söyleyebiliriz. Çünkü antak kalma kapsamında Bungie tarafında PlayStation için tasarlanan oyunların geliştirilme süreçleri kolaylaşacak. Böylece oyuncular, PlayStation’da yeni Bungie oyunlarına daha süratli bir halde erişebilecekler.

Sony, önümüzdeki süreçte diğer oyun şirketlerini de bünyesine katmaya çalışacak. Nitekim şirket, kısa sürede Haven Studios ile ilgilendiklerini açıkladı. Hatta erişilen bilgilere göre Sony, Haven Studios’u satın almak için bir öneri yaptı. Bu gelişmeler kapsamında araştırmacılar, Sony’nin gelecek günlerde diğer oyun şirketlerini de bünyesine katmak için atılım yapacağını düşünüyorlar. Oyuncular, Sony’nin oyun şirketlerini bünyesine katmasının oyun sektöründe iyi mi yeniliklere yol açacağını merak ediyorlar.

Sizler de Sony’nin muhtelif tanınmış oyunları ile malum Bungie’yi satın almasıyla alakalı düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.