Spotify Premium Fiyat – 2022

resim13029370
resim13029370

Spotify Premium fiyat bilgisini içeren kapsamlı bir içinde ne olduğu sizler için hazırladık. Bu içeriğimizde Spotify Premium üyelik tutarı ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz. Her bir plan için ayrıntılı özellikleri sizin için bir araya getirdik. Ayrıca plan değişim yapma gibi detayları de içeriğimize ekledik. Ancak ilk önce Spotify Premium üyelik için istenen fiyat ne kadar sorusunun yanıtına bakalım.

İçindekiler

Spotify Premium Üyelik Fiyatı Ne Kadar? – 2022

Birçok özelliğiyle kullananların beğenisini toplayan Spotify, Premium abonelerine hususi ekstra özellikler sunmaktadır. Bu özellikler içinde reklamsız müzik gibi dinleme tecrübesini epey artıran nedenler da yer almaktadır. Tam olarak bu sebeple Spotify Premium bir çok kullanıcıya cazip gelmektedir.

Spotify, değişik kitlelere hitap etmek amacıyla çok sayıda üyelik planı sunmaktadır. Bireysel planın yanı sıra Duo, Aile ve Öğrenci planları da bulunmaktadır. Her bir planın kendine has özellikleri mevcuttur. Tabii ki bu planların tutarları da bu doğrultuda farklılık göstermektedir. Güncel Spotify Premium tutarları ise aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

Spotify Premium Bireysel FiyatıSpotify Premium Duo FiyatıSpotify Premium Aile FiyatıSpotify Premium Öğrenci Fiyatı
20,99 TL/ay27,99 TL/ay34,99 TL/ay10,49 TL/ay

Bunların dışında Spotify’ın bedava olarak sunmakta olduğu bir plan da bulunduğunu belirtelim. Ancak bu bedava planda bir çok hususiyet maalesef kullanılamaz durumda. Örneğin Spotify Free sürümünde şarkı aralarında reklamlar da yer alıyor. Bu nedenle kesintisiz bir dinleme tecrübesi olası değil.

Ayrıca bedava planda kullanıcılar dilediği şarkıları oynatma seçeneğine haiz değil. Yalnızca çalma listelerinde yer edinen parçaları komplike bir halde oynatabiliyorlar. Buna ayrıca offline kullanım opsiyonu de bedava planda yer almıyor. Ses kalitesinin de sınırı olan bulunduğunu belirtelim. Yüksek kaliteli müzik dinleme imkanı maalesef Spotify bedava pakette yer almıyor.

spotify premium bireysel plan

Spotify Premium Bireysel Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Bireysel Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıYalnızca bir hesap için Premium üyelik
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, offline kullanım, istenen şarkıyı oynatma
Ön ödemeli plan1 aylık ödeme: 22,99 TL
3 aylık ödeme: 66,99 TL
6 aylık ödeme: 125,99 TL
12 aylık ödeme: 209,99 TL
Spotify Premium Bireysel Fiyat20,99 TL/ay

Spotify’ın sunmakta olduğu ilk Premium plan bireysel paket olarak karşımıza çıkıyor. Bu paket kapsamında Spotify bir tane Premium hesap hakkı tanıyor. Ayrıca bir çok Premium özelliğine bu paket vasıtasıyla ulaşmanın olası olduğu da anlatım ediliyor.

Kullanıcılar Spotify Premium bireysel pakette dilediği şarkıyı oynatma şansına sahip. Bir öteki deyişle bunun için bir çalma sıralamasında komplike parça oynatmalarına gerek kalmıyor. Ayrıca tamamiyle reklamsız bir dinleme tecrübesi de bu kullanıcılara sunulmakta.

Önemli bir öteki hususiyet ise offline oynatma oluyor. Premium üyeleri tamamiyle offline bir halde Spotify kullanabiliyor. Bunun için parçaları daha önceden telefona indirmeleri gerekiyor. Ayrıca diledikleri anda uygulamayı offline moda alıp web paketinden masraftan da müzik dinleyebiliyorlar. Üstelik hem indirme hem de oynatma için ses kalitesinin epey yüksek bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Son olarak öteki paketlerden en mühim farkı değişik avans seçenekleri sunuyor olması. Şu anda 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olmak suretiyle dört değişik seçenek ile kullananların karşısına çıkıyor. Uzun süreli satın alımlarda ise mühim seviyede indirimler sunduğunu belirtmekte yarar var. Üstelik kampanya kapsamında yeni üyelere ilk üç ay bedava tecrübe etme şansı tanıyor.

Spotify Premium Duo Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Duo Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıAynı evde yaşayan iki hesap için Premium üyelik
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, offline kullanım, istenen şarkıyı oynatma, Duo hesabına hususi çalma listesi
Ön ödemeli planMevcut değil
Spotify Premium Duo Fiyat27,99 TL/ay

Spotify’ın sunmuş olduğu ikinci paket ise Spotify Premium Duo oluyor. Bu paketin beraber yaşayan aile üyeleri, çiftler ya da evli kişiler için tasarlandığı belirtiliyor. Çünkü Spotify aynı çatı altında yaşayan iki kişinin Premium hesap hakkına haiz bulunduğunu belirtiyor. Tabii ki mühim ayrıntı ev adresleri oluyor.

Premium Duo planının da özellikleri epey göz doldurucu. Bireysel planda olduğu gibi tamamiyle reklamsız bir müzik tecrübesi yaşamak mümkün. Ayrıca istenen şarkıyı oynatma imkanı bu planda da yer alıyor. Böylece istediğiniz an dilediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz.

Tüm bunların dışında offline parça dinleme özellikleri de bu planda mevcut. Yüksek ses kalitesinden de istifade etmek mümkün. Ayrıca Spotify, Duo hesaba haiz kişilerin ortak müzik zevkini yansıtan bir oynatma sıralaması de hazırlıyor. Bu listenin kendiliğinden güncellendiğini de belirtelim.

İki benlik Premium üyeliğe haiz bulunduğunu göz önünde bulundurunca bu planın tutarı epey ucuz kalıyor. Ancak maalesef rastgele bir ön ödemeli plan opsiyonu bu üyeler için mevcut değil. Yine de yeni üyeler için 1 aylık bedava tecrübe etme süresi sunduğunu belirtelim.

spotify talebe planı

Spotify Premium Aile Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Aile Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıAynı evde yaşayan altı hesap için Premium üyelik
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, offline kullanım, istenen şarkıyı oynatma, Aile hesabına hususi çalma listesi, sansürsüz şarkıları engelleme
Ön ödemeli planMevcut değil
Spotify Premium Aile Fiyat34,99 TL/ay

En makul fiyatlı planlardan birisi olan Aile planı ile devam ediyoruz. Adından da anlayabileceğiniz gibi aile boyu kullanıcı hakkı tanıyan bu paket evdeki her insanın Spotify Premium kullanmasını sağlıyor. Bu kapsamda aynı çatı altında yaşayan altı şahsa Premium üyelik hakkı tanınıyor.

Her Premium planda olduğu gibi aile üyeliğinde de reklamsız bir dinleme tecrübesi sunuluyor. Böylece her an parça bölünecekmiş korkusu ortadan kalkıyor. Ayrıca istenen şarkıyı oynatma opsiyonu de bu plan kapsamında bütün kullanıcılara sunuluyor.

Bunlara ayrıca offline kullanım hakkı ve yüksek ses kaliteli müzik dinleme özellikleri de Premium Aile planında mevcut. Ayrıca bütün aile üyelerinin müzik zevkinden oluşan bir oynatma sıralaması de yer alıyor. Tüm bunlara ayrıca sansürsüz müzikleri önleme opsiyonu de aile planında mevcut. Böylece hakaret ve sövgü içeren şarkılar plan kapsamında yasaklanabiliyor.

Kullanıcı sayısı açısından bakarsak İdeal fiyatlı paketin aile planı bulunduğunu görmek mümkün. Ancak faturaya yansıyan en yüksek ücretli plan da aile planı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca rastgele bir avans imkanı da tanınmamakta. Fakat ilk ay bedava tecrübe etme imkanı mevcut.

Spotify Premium Öğrenci Özellikleri

ÖzelliklerSpotify Premium Öğrenci Plan
Paket kapsamında sunulan Premium hesap sayısıÜniversite talebesi olan bir şahıs için Premium üyelik (doğrulama gereklidir)
Premium özellikleriReklamsız müzik dinleme, offline kullanım, istenen şarkıyı oynatma
Ön ödemeli planMevcut değil
Spotify Premium Öğrenci Fiyat10,49 TL/ay

Spotify’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu son plan ise Premium Öğrenci planı oluyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi Spotify bu planı sadece öğrenciler için sunmakta. Plan kapsamında bir kullanıcı Premium olma hakkı kazanıyor. Ancak bu kullanıcının halihazırda üniversite talebesi olması icap ettiğini belirtelim.

Bu planın özellikleri de öteki Premium planlarına benzemekte. Tamamen reklamsız bir müzik dinleme tecrübesi sunan talebe planı bunun yanı sıra dilediğiniz şarkıyı oynatmaya da izin veriyor. Ayrıca offline kullanım ve yüksek kaliteli müzik de bu plan dahilinde sunuluyor.

Bireysel ödeyeceğiniz en düşük fiyatın bu planda bulunduğunu belirtelim. Ancak Sheer ID sistemi ile talebe olduğunuzu doğrulamanız gerekmekte. Bunun için Spotify üstünden okul sisteminize giriş yapmanız istenebilir. Ayrıca 12 ay arayla öğrenciliğinizi tekrar doğrulamanız gerekmekte. Ancak öğrenciliğiniz sona erse de bir sonraki doğruluğunu sağlama tarihine kadar talebe planını kullanmaya devam edebilirsiniz.

spotify premium ücretleri

Spotify Plan Değiştirme

Kimi vakit kullanıcılar mevcud planı değişim yapmak isteyebilir. Bazen daha makul fiyatlı bir plana geçmek ya da daha çok üyeliğe haiz olma istemek mümkündür. Spotify Premium plan değişim yapma prosedürü olabildiğince basittir. Bunun için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Öncelikle Spotify üyeliğinizin hesap idare sayfasına ulaşmanız gerekmektedir.
  • Bu sayfada yer edinen Planın bölümünde mevcud planınızı görebilirsiniz.
  • Hemen altında yer edinen Plan Değiştir düğmesine tıklayarak planınızı değiştirebilirsiniz.
  • Karşınıza gelecek seçeneklerden sizin için makul olanı değiştirin. Eğer Duo ya da Aile planını kullanıyorsanız aboneliğin yöneticisi olan kişinin planı değiştirebileceğini unutmayın.

Plan değiştirmeye ayrıca mevcud planınızı tamamiyle iptal etmeyi de bu menüden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırladığımız Spotify Premium iptal etme içeriğini de inceleyerek mevzuyla alakalı ayrıntılı bilgilere haiz olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify kaç TL? (2022)

Spotify Premium paketlerinin fiyatı değişim göstermektedir. Günümüzde Spotify Premium Öğrenci planı 10,49 TL‘dir. Bireysel plan 20,99 TL, Spotify Premium Duo planı 27,99 TL, Spotify Premium Aile planı ise 34,99 TL’dir. Ancak Spotify Free ile rastgele bir bedava olarak de müzik dinleyebilirsiniz.

Spotify talebe kaç TL? (2022)

2022 senesinde Spotify Premium talebe planı aylık 10,49 TL fiyatındadır.

3 aylık Spotify Premium kaç TL?

Spotify Premium Bireysel planda üç aylık ön ödemeli ücret 66,99 TL’dir. Bu ücret tek seferde ödenir ve üç ay süresince olacak fiyat değişikliklerinden etkilenmez. Ancak ön ödemesiz fiyat 62,97 TL olarak belirtilmektedir. Olası bir fiyat değişikliğinde faturanız da yükselmektedir.

Spotify Premium 1 sene ne kadar?

Ön ödemeli bireysel planda 1 senelik Spotify Premium tutarı 209,99 TL olarak belirtilmektedir. Bu ücret tek seferde alınmaktadır. Eğer aylık olarak ödemek dilerseniz de bireysel plan 251,88 TL’ye muadil gelmektedir. Bu süre zarfında Spotify Premium fiyatında bir artış olursa bu ücret de artacaktır.

Spotify Premium 2 benlik ne kadar?

Spotify Premium Duo tutarı 2022 senesinde aylık 27,99 TL olarak belirtilmektedir.

spotify premium fiyatları

Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için Spotify Premium fiyatlarını ayrıntılı bir halde inceledik. Ayrıca değişik Spotify Premium planlarının özellikleri ve avantajlarına da göz attık. Görüldüğü suretiyle ihtiyaçlarınız doğrultusunda yararlanabileceğiniz bir çok Spotify Premium planı bulunmaktadır. Ayrıca kalabalık aileler için sunulan makul fiyatlı seçenekler de bir çok kullanıcının işini olabildiğince kolaylaştırmaktadır.

Spotify Premium sunmuş olduğu özellikler ile olabildiğince kullanımı kolay bir müzik dinleme uygulamasıdır diyebiliriz. Tamamen reklamsız bir halde dilediğiniz müziği oynatmak son aşama güzel bir müzik dinleme tecrübesi yaşatacaktır. Ayrıca offline oynatma ve yüksek ses kaliteli müzikler de kullananların beğenisini toplamaktadır.

Spotify Premium ücretini incelediğimiz içeriğimiz burada sona eriyor. Eğer Spotify Premium ücretleri hakkında aklınıza takılan bir soru var ise aşağıda yer edinen yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. Ayrıca içeriğimiz hakkında görüşlerinizi de yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz!