Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

resim92415136
resim92415136

Sosyal medya platformlarına yayınlanan ilgi, gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bunun kararında toplumsal medya platformlarının sayısında da artış gözlemlenmektedir. Swarm, yakın tarihte kullanıma sunulan toplumsal platformlardan birisidir. Sosyal medya kullanıcıları, ilk etapta platforma yoğun alaka gösterdiler. Fakat günümüzde Swarm, popülerliğini kaybetmeye başladı. Bundan kaynaklı çoğu şahıs Swarm hesap silme prosedürü iyi mi yapılır diye merak etmektedir.

Bizler de bu yazımızda sizler için Swarm hesap silme işleminin iyi mi yapıldığını açıklayacağız. Rehberimizde Swarm hesap silme işleminin bütün detaylarını açıklamaya çalışacağız. Bunun yanı sıra ilk etapta yoğun alaka görmesine karşın vakit içinde popülerliğini kaybetmeye başlayan Swarm ile alakalı bilgilendirme de yapacağız. Böylece rehberimizi inceleyerek Swarm ile alakalı merak ettiğiniz bütün sorulara rahatça yanıt bulabilirsiniz.

İçindekiler

Swarm Nedir?

Çoğu toplumsal medya platformu, işleyiş bakımından öteki platformlarla olabildiğince benzerlik göstermektedir. Bundan kaynaklı yeni bir toplumsal medya platformu geliştirmek isteyen kişiler, yaratıcı hamleler hazırlamaya çalışıyorlar. Bu noktada Foursquare, öteki toplumsal medya ağlarından ayrılan bir sistem geliştirdi. 2009 senesinde hizmet vermeye başlayan Foursquare, kullanıcılarına konum üstünden irtibat kurmalarına imkân tanıyordu. Yani platform, aynı yerde bulunan kişilerin iletişime geçmelerini hedefliyordu.

Nitekim Foursquare, bu hususta etkin bir iş çıkarttı diyebiliriz. Kısa müddette platformu kullanan şahıs sayısı ciddi seviyede arttı. Çünkü toplumsal medya kullanıcıları, bu platformu genelde bir mekan rehberi olarak kullanıyorlardı. Fakat bir müddet sonra Foursquare, popülerliğini kaybetmeye başladı. Bu noktada platform yetkilileri, harekete geçtiler. Bunun kararında 2014 senesinde Swarm, Foursquare tarafınca geliştirilerek piyasaya sürüldü.

Foursquare, aynı yerde olan kişilerin aynı anda etkileşime girmeleri konusu ile alakalı kafi bir performans göstermiyordu. Bu noktada platform geliştiricileri, Swarm üstünden kullanıcılarının bulundukları yeri anlık olarak paylaşmalarına imkân sağladı. Böylece Swarm kullanıcıları, kendileri ile aynı anda aynı yerde olan kişilerle rahatça eşleşebiliyorlar.

Swarm Nedir

Swarm, aynı yerde ya da yakın konumlarda eşleşen kullanıcılarına mesajlaşma imkanı sağlıyor. Bu sayede platform kullanıcıları, civarlarında bulunan kişilerle rahatça iletişim kurabiliyorlar. Hatta Swarm, arkadaş ekleme özelliğine de sahip. Bu özellik, kullananların bir noktada tanıştıkları kişileri arkadaş olarak ekleyebilmelerini sağlıyor. Daha sonra Swarm, harita üstünden platformdaki arkadaşlarınızın mevcut konumunuzdan ne kadar uzakta bulunduğunu gösteriyor.

Yani Swarm, kullanıcılarının reel hayatta birbirleriyle görüşüp tanışmalarını elde eden bir toplumsal medya platformu olarak ön plana çıkıyor. Foursquare, geliştirdiği bu alt tatbik ile birtakım verileri topluyor. Şirket, bu verileri Foursquare haritasını iyileştirmek için kullanıyor.

Fakat bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar da mevcut. Çünkü konumunuzun devamlı aleni olması, platformun Swarm üstünden sizi takip etmesini sağlıyor. Bundan kaynaklı birtakım Swarm kullanıcıları, hesaplarını silmek istemektedirler. Yazımızın devamında sizler için Swarm hesabınızı iyi mi silebileceğinizi daha yakından inceleyeceğiz.

Swarm Güvenilir mi?

Foursquare, dünya çapında maksimum kullanılan toplumsal medya platformlarının başlangıcında gelmektedir. Son vakit Foursquare, ciddi seviyede kullanıcı kaybetmeye başlamıştır. Bundan kaynaklı platform yetkilileri, 2014 senesinde kullanıcılarının ilgisini canlı tutabilmek için Swarm üstünden faaliyetlerini yoğunlaştırdılar. Swarm hem konum paylaşımı hem de arkadaş ekleyebilme özellikleriyle teknoloji kullanıcılarının ilgisini çekti.

Fakat bu aşamada çoğu kişi, Swarm güvenilir mi diye merak etmektedir. Çünkü Swarm, belirtmiş olduğumuz gibi paylaşılan konumlar üstünden işleyiş yayınlayan bir toplumsal medya platformudur. Bu yüzden konum bilgisini tehlikeye atmak istemeyen kişiler, platformu kullanırken tedirgin olabiliyorlar.

Swarm, paylaşılan konumları arkadaşlık kurabilmeniz için öteki kullanıcılarla paylaşıyor. Bunun yanı sıra platform yetkilileri, Swarm üstünden paylaşılan konumların Foursquare rehberlerini geliştirebilmek için kullandıklarını belirtiyorlar. Bundan kaynaklı Swarm, verilerinizi etken bir halde işleyen bir toplumsal medya platformudur. Bu noktada konumunuzun korumak tamamiyle sizin sorumluluğunuzdadır.

Foursquare, uzun süredir hizmet vermesiyle toplumsal medya kullanıcılarına emniyet veren bir toplumsal medya ağıdır. Bu yüzden Foursquare tarafınca tasarlanan Swarm, çoğu teknoloji kullanıcısı tarafınca güvenle kullanılmaktadır. Bu noktada belirtmiş olduğumuz gibi platform üstünden konumunuzu paylaşmak ve konum güvenliğinizi sağlamak bir noktada tamamiyle sizin sorumluluğunuzda olmaktadır.

Bundan kaynaklı konumunuzu paylaşmak konusu ile alakalı bir kaygı yaşıyorsanız Swarm, sizin için makul bir platform olmayabilir. Eğer daha ilkin Swarm profili oluşturduysanız ama artık bu platformu kullanmak istemiyorsanız Swarm hesabınızı silme hakkına sahipsiniz.

Foursquare, silinen Swarm hesaplarında bütün verilerin silindiğini belirtiyor. Bu kapsamda şayet Swarm hesabınızı silmek dilerseniz verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bu yüzden Swarm hesabınızı sildikten sonra hesabınızı geri getirmeniz olası olmayacaktır.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları, genelde kullanıcılarına profilleri üstünde değiştirme imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda Swarm kullanıcıları da profillerini muayyen seviyede düzenleyebiliyorlar. Hatta platformdan memnun kalmayan ya da gizlilik endişesi yaşayan Swarm kullanıcıları, hesaplarını silebilme hakkına sahipler. Bu noktada Foursquare, kullanıcılarını birazcık uğraştırabiliyor.

Swarm, temelde mobil platformlar üstünden kullanılabilen bir platform. Yani Swarm kullanıcıları, platformdan yalnızca Android ve iOS için tasarlanan programlar üstünden faydalanabiliyorlar. Bunun yanı sıra Foursquare, Swarm kullanıcılarına internet sitesi üstünden erişim hakkı sağlamıyor. Ancak Foursquare, hesap silme konusu ile alakalı ise tam tersi bir işleyiş sergiliyor.

Yani Swarm kullanıcıları, platformun mobil programları üstünden hesaplarını silemiyorlar. Kullanıcıların hesaplarını silebilmeleri için masaüstü internet tarayıcı kullanmaları gerekiyor. Üstelik Swarm, hesap silim işlemlerini kendi platformu üstünden gerçekleştirmiyor.

Platformun geliştiricisi olan Foursquare, Swarm hesaplarının silinebilmesi için kullanıcıları Foursquare kullanıcı paneline yönlendirmektedir. Bu doğrultuda Swarm hesabınızı silmek için şu adımları takip etmeniz kafi olacaktır:

Not: Foursquare ve Swarm hesabınızı sildiğiniz takdirde verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bundan kaynaklı hesabınızı silmeden ilkin bu prosedürü yapmak istediğinizden emin olmalısınız.

  • Swarm hesabınızı silebilmek için öncelikle Foursquare üstünden giriş yapmanız gerekiyor. Foursquare üstünden Swarm e-posta ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Daha sonra ayarlar üstünden Foursquare hesap silme özelliğine erişmeniz gerekiyor. Bu noktada Foursquare kullanıcıları, güçlük çekebiliyor. Çünkü Foursquare, profil ayarları sayfasında hesap silme seçeneğine yer vermiyor. Bundan kaynaklı buraya tıklayarak Foursquare ve Swarm hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Foursquare, kullanıcılarına hesaplarını tek tek silme opsiyonu sağlamıyor. Yani Swarm kullanıcıları, hesaplarını silmek istediklerinde bunun yanı sıra Foursquare hesaplarını da silmek halinde kalıyorlar. Eğer bu durumu göz önüne aldıysanız hesap silme sayfasından işleme devam edebilirsiniz.
  • Ulaşmış olduğunuz hesap silme sayfasında Foursquare, niçin hesabınızı silmek istediğinizi soruyor. Bu noktada sizler için makul olan seçenekleri seçerek devam etmelisiniz. Son aşamada “Emin misin” başlığı altında yer edinen “Delete Account” seçeneğine basarak hem Foursquare hem de Swarm hesabınızı rahatça silebilirsiniz.

Swarm Hesabını Dondurmak Mümkün mü?

Çoğu toplumsal medya platformu, kullanıcılarına hesaplarını dondurma opsiyonu sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, platforma ara vermek istedikleri vakit hesaplarını dondurarak bir müddet toplumsal ağlardan uzak durabiliyorlar. Bunun yanı sıra kullanıcılar, diledikleri vakit hesaplarını yeniden etken edebiliyorlar. Böylece hesap dondurma özelliği bulunan platformlar, kullanıcılarının verilerini koruyarak kullanıcılarına hesaplarını dondurma imkanı sağlıyorlar.

Bu kapsamda birtakım Swarm kullanıcıları, hesabımı silmek yerine dondurmak olası mü diye merak ediyorlar. Böylece kullanıcılar, verilerinin silinmemesini bekliyorlar. Fakat Foursquare, Swarm kullanıcılarına bu şekilde bir hususiyet sunmuyor. Yani Swarm kullanıcıları, diledikleri vakit verilerini saklayarak hesaplarını dondurma hakkına haiz değiller.

Swarm Hesabını Dondurmak Mümkün mü

Foursquare, bu özelliğin temelde platformun işleyişini koruyabilmek için sunmadıklarını belirtiyor. Yani Foursquare, Swarm kullanıcılarının platformda etken olmalarını bekliyor. Bu kapsamda şirket, kullanıcılarının aktifliğini çoğaltmak adına muhtelif özellikler geliştiriyor. Bundan kaynaklı Foursquare, platformda etken olmayacak ve profillerinin de görünmesini istemeyen kullanıcılarına hesaplarını silme imkanı tanıyor.

Bu doğrultuda şayet sizler de Swarm hesabınızı uzun soluklu kullanmayacaksınız ve verilerinizin platformda etken olarak kullanılmasını istemiyorsanız hesabınızı silme şansına sahipsiniz. Rehberimizde belirtmiş olduğumuz adımları izleyerek Swarm hesabınızı rahatça silebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Foursquare’in Swarm için hesap dondurma özelliği geliştirip geliştirmeyeceği bilinmiyor. Platorm kullanıcılarının birçoğu, Foursquare’in Swarm için hesap dondurma opsiyonu geliştirmesi icap ettiğini düşünüyorlar. Fakat Foursquare, hemen hemen bu mevzu ile alakalı bir adım atmadı. Bundan kaynaklı kısa müddette Foursquare’in Swarm için hesap dondurma özelliği geliştirmesi pek olası gözükmüyor.

Swarm Hesap Silme: Sıkça Sorulan Sorular

Swarm üstünden arkadaş iyi mi bulunur?

Foursquare, haritalar üstünden çalışan bir platformdur. Bu kapsamda Foursquare, Swarm için de aynı işleyiş üstünden çalışan bir sistem geliştirmiştir. Bu kapsamda Swarm kullanıcıları, harita üstünden bulundukları konumu anlık olarak paylaşabiliyorlar. Bunun üstüne o konumda bulunan öteki kullanıcılar, aynı konumdaki kişilerle iletişim kurabiliyorlar. Yani Swarm üstünden arkadaş bulmak için konumunuzu paylaşarak sizlerle aynı konumda bulunan kişileri belirleme edebilirsiniz.

Swarm ücretli mi?

Foursquare, bedava hizmet veren bir toplumsal medya platformudur. Şirket, kullanıcılarına sağlamış olduğu ek programlardan da ücret istek etmemektedir. Bu kapsamda Swarm kullanıcıları da platformdan bedava bir halde faydalanabilmektedirler.

Swarm kime ait?

Swarm, Foursquare tarafınca tasarlanan bir toplumsal ağdır. 2014 yılından beri kullanıcılarına hizmet veren Swarm, Foursquare’in bir alt hizmetidir. Bu doğrultuda Swarm için Foursquare’in bir uygulamasıdır diyebiliriz.

Silinen Swarm hesabı geri getirilir mi?

Foursquare, sunduğu hizmet kapsamında Swarm kullanıcılarına hesaplarını silebilme imkanı tanıyor. Şirket, bu doğrultuda hesap silme hizmeti kapsamında kullanıcılarının verilerini tamamiyle siliyor. Yani Swarm kullanıcıları, sildikleri hesapları sonra yeniden geri getirme hakkına haiz değiller. Bundan kaynaklı Swarm hesabınızı silmek istediğinizde dikkatli olmalısınız.

Genel Değerlendirme

2014 senesinde kullanıma sunulan Swarm, yayınlandığı vakit büyük alaka gördü. Bundan kaynaklı platformun kullanıcı sayısı çabucak arttı. Fakat günümüzde Swarm, ilk zamanlardaki kadar alaka görmüyor. Çünkü Foursquare, yayınlamış olduğu platforma kısa müddette yeni özellikler eklememeye başladı. Bunun yanı sıra platformun paylaşılan konumlarla çalışması, birtakım teknoloji kullanıcılarında emniyet endişelerine niçin olmaktadır.

Bu yüzden birtakım Swarm kullanıcıları, hesaplarını silmek ya da dönem dışı bırakmak istemektedirler. Foursquare, kullanıcılarına Swarm hesaplarını silebilme imkanı sağlamaktadır. Bu doğrultuda bizler de bu rehberimizde sizler için Swarm hesabının iyi mi silinebileceğini açıkladık. Bunun yanı sıra birtakım Swarm kullanıcıları, hesaplarını dondurmanın olası olup olmadığını merak etmektedirler.

Foursquare, belirlediği politikalardan kaynaklı Swarm kullanıcılarına hesaplarını dondurabilme şansı tanımıyor. Çünkü şirket, platformun etken bir yer olmasını istek ediyor. Bundan kaynaklı Foursquare, Swarm hesabını etken olarak kullanmayacak ve dondurmak isteyen kişilere, hesaplarını kalıcı olarak silebilme imkanı tanıyor.

Sizler için bu yazımızda Swarm hesap silme işlemiyle alakalı bütün noktaları ayrıntılı bir halde açıkladık. Bu sayede rehberimizde yer edinen adımları izleyerek Swarm ve Foursquare hesaplarınızı kalıcı bir halde silebiliriz. Bunun yanı sıra sizler de Swarm hesap silme prosedürü hakkındaki soru ve düşüncelerinizi aşağıda yer edinen yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.