Telefonda Sizi Rahatsız Eden Numaraları Engellemek

Pazarlamacıların, sigortacıların ya da vazgeçtiğiniz kişilerin sizi telefonla taciz etmesine mani olmak istiyor fakat bunu yapamıyorsanız size işte bir öneri.

Neler Okuyacaksınız? →

Andorid İşletim Sistemli Telefonlar İçin

Uygulamayı telefonumuza yüklendiğinde alakalı sayfasından mesaj önleme ya da gelen arama önleme ayarlarını yapılandırmaktasınız. Daha sonrasında kara listeden çıkarabilmektesiniz tabi bu numaraları. Uygulamayı bir üst sürüme yükselttiğimizde sistem bizlerden tabi belli bir ücret talep etmekte bilginize 🙂 . İlgili sayfada engellenen mesajlar, engellenene aramalar, ve engellenecek numaralar sıralaması bulunmakta.

Uygulamayı kurduğumuzda kaç tane numarayı engellediğimiz ya da kaç tane mesajı engellediğimiz uygulamanın ayarlar kısmında görünmektedir. Ayrıca bu sayfada sizin için uygulamanın önerilmiş olduğu ayarlarda bulunmaktadır.

Blokladığımız numaraları ayarlar kısmından zil sesini kapama ya da meşgule alma olarak yapılandırabilmektesiniz. 

Uygulamaya izin verildiği vakit pekte güzel olmayan bir kaç nokta mevzubahis bunlardan biri sizden bağımsız olarak istenmeyecek şekilde aramalar yapması ya da sms göndermesi programa izin verildiği vakit maliyet getirecek bir özellik.

Mesajlarınızı laf görmeden silebilme özelliği de mevcut ne yazık ki sizi rahatsız eden numaraların mesajlarını silmesi için ayarlandığından fena niyetli bir tatbik bulaştığı anda sizin için mühim olan mesajları da silebilmek de. Sim kartınızda depolanan mesajlarda buna dahil olabiliyor. Kötü amaçlı tatbik bulaştırmamaya dikkat etmek gerekiyor bu uygulamayı programınıza kurduğunuz zaman.

Uygulama ağ yuvaları oluşturmaya da izin vermekte. Bu ne demek sizden habersiz internette oldukça huzurlu bir halde veri yayabilecek bir virüs bulaştığı andan itibaren oldukça huzurlu bir halde veri dağıtabilmekte.

Uygulamaya izin verildiği vakit cihazınızda şahsi bilgilerinizi okumaya da izin vermekte oluyorsunuz.

Sistem Araçlarına Etkisi

Uygulamaya izin verdiğiniz andan itibaren o andan sonrasında çalışacak ya da çalışan bütün programlarda malumat almaya izin vermiş oluyorsunuz.

Uygulama, kablosuz erişim noktalarına bağlanıp bunlarla bağlantısını kesme ve kablosuz ağlar için aygıt yapılandırmasında değişimler yapma izni verir. Kötü amaçlı tatbik bulaşır ise cihazınıza ummadık ağlara erişebilirsiniz.

Uygulama, sistem ayarları verilerini değişiklik yapma izni de vermekte. Kötü amaçlı tatbik bulaşır ise cihazınıza telefonda ummadık hasarlara yol açabilir.

Uygulama, sizden habersiz bir halde fena niyetli bir tatbik bulaşır ise telefonunuzun bağlı olduğu ağı bloklayabilir, ağ paketlerinizi izleyebilir ya da yönlendirip, değiştirebilir.

Kısacası fena niyetli bir tatbik bulaşır ise bu tatbik başınıza ummadık problemler açabilmekte fakat kullanıcıları tarafınca tam not almış olup bedava olması ile dikkat çekmekte ve kolay olması kullanıcılardan tam not almakta.

Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce dillerini desteklemekte. Henüz Türkçe dil desteği bulunmamakta.

IOS İşletim Sistemili Cihazlar İçin;

Ne yazık ki hemen hemen bu şekilde bir tatbik yapılma değil olan programlarda ise tam verim alınmış değil. Buna neden IOS iç işlerine kimseyi karıştırmıyor desek oldukça doğru olacaktır. Jailbreak li yapar isek cihazımızı olabilir bu durumda da Apple tarafınca korunmamakta oluyorsunuz ve sahtekarlığa maruz kalabilme ihtimali yüksek bir durum.