Telefonunuzu Fare Olarak Kullanın

Android işletim sistemli bir telefonu bilgisayar üzerinde kablosuz sıçan ya da klavye olarak kullanmayı düşündünüz mü? Eğer bu şekilde bir şey arıyorsanız telefonunuzu sıçan olarak kullanın basit!

Bazen telefonumuzu farklı şekillerde de kullanmak isteriz ya da farenin pili biter gecenin bir vakti pil arama derdine düşeriz. Android işletim sistemine haiz bir telefonumuz varsa ne gecenin bir vakti pil arama derine düşeriz nede değişik şekilde kullanmak isteyip yapamama gibi bir vaziyet mevzubahis olur. Telefonumuzu bilgisayara klavye ya da sıçan olarak bağlamak bazı durumlarda ihtiyacımız olan bir fonksiyon haline gelebilir.

Neler Okuyacaksınız? →

Telefonunuzu Fare Olarak Kullanın

Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa bunu yapabiliyorsunuz. AndroMouse isimli küçük, kullanımı kolay ve ücretsiz uygulama ile oldukça kolay birkaç prosedür ile telefonunuzu fare olarak kullanın ya da klavye olarak kullanabilirsiniz.

AndroMouse resmi sayfasına erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

AndroMouse Nedir?

Programı kurmak ve kullanmak için ilk önce yapmanız ihtiyaç duyulan Google Play’deki AndroMouse 3.0 programını indirmek.

Programı indirdikten sonra bilgisayarımıza bir server programı kurmalıyız. Program yapımcısının sitesinden AndroMouse Desktop Server isimli ufak programı indirip çalıştırıyoruz. Program dosyasının uzantısı .Jar olduğu için bilgisayarınızda Java yüklü olması gerekmektedir.

AndroMouse Server

Server programını bilgisayarımızda açtığımızda yukarıdaki gibi bir pencere göreceğiz. Burada mühim olan IP adresimiz. Yani Your IP adress yazan yer.

Server programımız açık dururken telefonumuzdan, indirmiş olduğumuz Andro Mouse programını açıyoruz. Programı açtığımızda karşımıza şu şekilde birekran gelecek.

AndroMouse Uygulama Ayar Sayfası

AndroMouse Nasıl Kullanılır?

Buradan programı Wi-Fi mı yoksa Bluetooth ile mi kullanacağımıza dairseçenekleri seçiyoruz. Ayrıca Settings kısmından ayarlara girebiliriz. Programın Türkçe dil desteği malesef yok. Biz Wi-Fi yani kablosuz ağ ile bağlanacağımız için en üstte bulunan Wi-Fi seçeneğini seçiyoruz. Wi-Fi opsiyonu bluetooth a göre daha bereketli olduğu mevzusu ile ilgili kullanıcılardan yorum almaktadır (: