The Long Dark Türkçe Yama

The Long Dark, oyuncular engin buzlu bir doğayı keşfederken kendi başlarının çaresine bakmak zorunda oldukları, insanı düşünmeye ve keşfetmeye yönlendiren bir ölüm kalım mücadelesidir. Zombi falan yok; yalnızca sen varsın ve karşında da soğuk ve Doğa Ana’nın sana hazırladığı sürprizler var. Tabi birde The Long Dark Türkçe Yama yani Türkçe Dil Desteği 🙂

Neler Okuyacaksınız? →

The Long Dark Türkçe Yama

Oyunun Türkçe dil desteğini aradığına göre oyun ile ilgili bilginiz olmalı ya da özetlemek gerekirse özet geçelim oyun tabiat ile baş başa soğuktan ve vahşi hayvanlardan kaçarak kısıtlı imkanlarla ölüm kalım türünün en hoş sürümü diyebiliriz.

The Long Dark Türkçe Yama

The Long Dark Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

İngilizce dil seviyemiz iyi değil diyelim ya da oyunun Türkçe olarak oynanmasını sevdiğiniz için yama arıyorsanız aradığınız yerdesiniz. Öncelikle oyunun bütün sürümlerinde denenmiş olup kurulumu oldukça kolay olan ana hatları ile sandbox bölümünü tamamiyle Türkçe olarak oynamanızı sağlayacak bir yamadır.

Yamayı bu adresten indirebilirsiniz. Yama indirildikten sonra yapmanız ihtiyaç duyulan ilk önce dosyaları bir alana çıkarmak olacaktır sonra sırası ile;

  1. Bilgisayarınızda kurulu olan oyunun dosya konumuna gidip içinde bulunan her şeyi kopyalayın.
  2. Daha sonra kopyaladığınız oyun dosyalarını çıkardığınız yama klasöründe common\The Long Dark içine yapıştırın. Oyunun dosyalarını buraya kopyaladığınız için buradaki .exe uzantılı dosya ile oyunu başlatmanız gerekiyor Türkçe dil opsiyonunun ayarlar kısmında görünmesi için.
  3. The Long Dark oyununa belirttiğimiz yerden girdikten sonra “Options” bölümü içinden “Language” bölümünden English ya da Russian olan bölümü “Türkçe” olarak değiştirip oyunu oynayabilirsiniz.

Bir hatırlatma yama oyunun 0.301 dahil bütün sürümlerinde denendi. Sıkıntı yaşarsanız veya değişik bir niçin ile 0.301 versiyonunu indirmek dilerseniz torrent dosyası klasör içinde mevcuttur. Olası bir durumda makalemizin altından yorum yapabilirsiniz. Uzun bir karanlık var önümüzde ve buralar oldukça soğuk!

Resmi The Long Dark Türkçe çeviri çalışmaları için steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.