TikTok Canlı Yayınlarda Yaş Sınırlaması Özelliği Sunacak!

resim77307967
resim77307967

Son zamanların en tanınmış toplumsal medya platformlarından olan TikTok, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Platform geliştiricileri, TikTok’u daha güvenilir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu hususta geliştiriciler, geçtiğimiz günlerde muhtelif yaş doğruluğunu sağlama özelliklerini kullanıma sundular. Çalışmalarına süren TikTok, şimdi de canlı yayınlarda yaş sınırlaması özelliği sunmaya hazırlanıyor.

Sosyal medya araştırmacıları, mevzuyla ilgili muhtelif bilgilere ulaştılar. Daha sonra araştırmacılar, TikTok yetkilileri ile iletişime geçerek özelliğin doğrulandığını belirttiler. Ulaşılan bilgilere göre şirket, hemen hemen kontrol aşamasında olan yaş sınırlaması hususi durumunu kısa sürede bütün kullananların kullanımına sunmayı planlıyor.

TikTok Canlı Yayınlarda Yayıncılara Yaş Sınırlaması İmkanı Verecek!

TikTok, günümüzde maksimum kullanılan toplumsal medya platformlarından birisi olarak ön plana çıkıyor. Dünya genelinde bu platform, her yaş kitlesi tarafınca kullanılıyor. Ancak TikTok, barındırdığı içerikler bakımından bilhassa genç insanoğlu için pek makul olmayabiliyor. Bundan kaynaklı platform, son zaman muhtelif davalarla yüz yüze kaldı.

Durumun bilincinde olan TikTok geliştiricileri, muhtelif yaş sınırlama özellikleriyle platformu daha güvenilir hale getirmeye çalışıyorlar. Bu kapsamda TikTok, şimdi de canlı yayınlar için +18 yaş sınırlaması özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Bazı toplumsal medya araştırmacıları, platformun canlı gösterim kısmında +18 yaş sınırlaması opsiyonunun olduğunu belirleme ettiler. Bunun üstüne TikTok yetkilileri, canlı yayınlar için yaş sınırlaması özelliği üstünde çalışıldığını doğruladılar. Platform yetkilileri, yaptıkları açıklamalarda TikTok’u daha güvenilir hale getirmek için devamlı çalıştıklarını belirttiler.

Bu doğrultuda canlı yayınlarda sunulacak olan yaş sınırlaması özelliği, genç TikTok kullanıcılarının güvenliğini sağlamayı hedefleyecek. Bu hususiyet vasıtası ile yayıncılar, canlı yayınlarının gençlere makul olmadığını düşündükleri takdirde yaş sınırlaması getirebilecekler.

TikTok tarafınca tasarlanan bu özellik, meydana getirilen açıklamalara göre hemen hemen kontrol aşamasında. Bundan kaynaklı platformu kullanan kişilerin çoğu, hemen hemen yaş engelleme özelliğinden faydalanamıyorlar. Fakat TikTok yetkilileri, özelliği kısa sürede bütün kullanıcılara taktim etmek istediklerini belirttiler. Bundan kaynaklı canlı yayınlar için tasarlanan +18 sınırlama hususi durumunun kısa sürede platformdaki bütün kullanıcılar için kullanmak mümkün olacağını söyleyebiliriz.

TikTok, bilhassa genç kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği konusu ile ilgili ciddi çalışmalar sürdürüyor. Şirket yetkilileri, gelecek günlerde de bilhassa genç kullananların güvenliği için muhtelif özellikler geliştirileceğini belirttiler. Böylece TikTok yetkilileri, platformu her yaş kitlesinden insanoğlunun güvenle kullanabileceği hale getirmek istiyorlar.

Sizler de TikTok canlı yayınları için tasarlanan +18 sınırlaması özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.