Twitch Charity ile Bağış Toplama Süreci Kolaylaşıyor

resim15176381
resim15176381

Yayın platformlarının başlangıcında gelen Twitch, bağış yayınları için yeni bir özellik ile gündeme geldi. Şirket, bağış toplama sürecini kolaylaştırmak için bir yardım toplama aracı oluşturdu. Twitch Charity, platformun kendisine yerleşik yeni bir bağış araçları seti olarak yayıncılara dağıtılacak.

Twitch, yalnızca oyun odaklı bir platform değil. Bu platform bunun yanı sıra yardım yayınlarıyla da gündeme gelmekte. Kullanıcıların bazıları Twitch’te bir gaye için para toplamak adına gösterim açıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz senelerde birçok bağış toplama yayını gerçekleşti. Twitch ise bu yardım toplama prosedürünü daha kolay hale getirmek için Twitch Charity’yi duyurdu.

Twitch Charity ile Kullanıcıları Neler Bekliyor?

Bu yardım toplama aracı vasıtası ile Twitch birkaç tıklama ile bağış yapılacak kuruma akış sağlayacağını anlatım ediyor. Ancak Twitch, yakın bir zamanda bu araca oldukça daha fazlasını ekleyeceğini duyuruyor. Twitch Charity şu an beta versiyonuyla kontrol aşamasında. Beta sürümünde kısıtlı yayıncı ve hayır kurumu havuzu ile gösterim kurmak mümkün.

Beta sürümünde bulunan herkes, Twitch’ten yeni araçları tecrübe etmek için bir çağrı e-postası alacak. Daha sonrasında da Twitch Charity’deki özellikler sene sonuna kadar dünya genelindeki bir oldukça Twitch iş ortağı ve üyeleri için kullanıma hazır hale gelecek.

Yayıncılar, izleyicilerin bağış yapmak için kullanacağı bir ‘Yardım Kuruluşuna Bağış Yap’ düğmesini etkinleştiren ‘Twitch Charity’ moduna geçme şansına sahip. Ayrıca Twitch bağışlar için PayPal Giving Fund ortak çalışacak.

Daha ilkin yayıncılar platformun sanal birimi olan biti hayır kurumuna transfer şansına sahipti. Özel bir bağış özelliği olmadan ilkin Twitch, içerik oluşturucularını harici bağış platformlarına yönlendiriyordu.

Twitch mevzuyla alakalı blog gönderisinde Twitch Charity’nin mühim amaçlar doğrultusunda para toplamayı daha kolay ve saydam hale getireceğini belirtti. Ayrıca şirket, seyirciler için bu amaçları desteklemeyi daha basit, net ve etkili hale getirmeyi hedeflediklerini de ekledi.

İçerik oluşturucular bağış toplama seçeneklerini içerik oluşturucu panosunun ‘Yardım’ bölümünden bulabilecekler. Kullanıcılar pano vasıtasıyla hayır kuruma seçme imkânına da haiz olacaklar. İçerik oluşturucular hedef tayin özelliğine de erişecekler.

Yayıncılar Twitch Charity modunu kullandıklarında Twitch bağışlanan paranın hiç bir kısmını tutmayacağını da anlatım ediyor. Tutarın tamamını yalnızca ödeme ücret işlemlerini düşerek lüzumlu kuruma vereceğini dile getiriyor.

Peki sizler Twitch’in Twitch Charity yardım toplama aracı ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.