Twitter Android için Çok Beklenen Özelliği Geliştirdi!

resim79345205
resim79345205

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarının başlangıcında gelen Twitter, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, platformu daha da kullanmak mümkün hale getirebilmek için devamlı çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda Twitter, şimdi de Android için oldukça beklenen özelleştirme hususi durumunu geliştirdi!

Bilindiği suretiyle Twitter, bir müddet ilkin ücretli üyelik sistemi olan Blue hizmetini kullanıcılarına sundu. Bu hizmet üstünden kullanıcılar, Twitter’da muhtelif ekstra özellikleri kullanabilmeye başladılar. Twitter, kullanıcılarının memnuniyet seviyesini artırabilmek için hizmet kapsamında yeni çalışmalar hazırlamaya devam ediyor.

Şirketin Blue kullanıcılarına sunduğu özelliklerden birisi de gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanı oluyor. Ancak Twitter, bu özelliği ilk etapta yalnızca iOS kullanıcılarına sundu. Bunun üstüne Android kullanıcıları, bir süredir özelliğin kendileri için de geliştirilmesini bekliyorlardı. Nitekim Twitter, yapmış olduğu yeni bir açıklamayla Android için oldukça beklenen özelleştirme hususi durumunu kullanıma sundu!

Twitter, Android için Çok Beklenen Özelleştirme Özelliğini Geliştirdi!

Sosyal medya platformları, yeni kullanıcılar çekebilmek ve mevcut kullanıcıları memnun edebilmek adına devamlı özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Yakın zamanda Twitter başta olmak suretiyle çoğu platform, ücretli üyelikler üstünden kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Şirket, Blue hizmeti üstünden platformda oldukça muhtelif avantajlar sağlıyor. Bu avantajlardan birisi de gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanı oluyor.

Twitter, ilk etapta gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanını yalnızca iOS kullanıcılarına sundu. Android kullanıcıları, bu durumu tepkiyle karşılamışlardı. Bunun üstüne Android kullanıcıları, şirketten gelecek açıklamayı beklemeye başladılar. Nitekim Twitter, yapmış olduğu yeni bir açıklamayla gezinme çubuğunu özelleştirebilme imkanını Android kullanıcılarına da sunduklarını açıkladı.

Yapılan duyuruyla beraber Android’de Twitter Blue hizmetinden faydalanan kişiler, gezinme çubuğunda görmek istedikleri düğmeleri görebilecekler. Bu özellik, maksimum Spaces butonunu görmek istemeyen kullanıcılar için yararlı oluyor diyebiliriz. Şirketin bir müddet ilkin kullanıma sunduğu Spaces özelliği, birtakım Twitter kullanıcılarına hitap etmiyor.

Bundan kaynaklı kullanıcılar, bu hizmetin butonunu gezinme çubuklarında görmek istemiyorlardı. Bunun üstüne harekete geçen Twitter, Blue hizmetinde kullanıcılarına Spaces butonunu kaldırabilme imkanı sundu. Twitter Blue kullanıcıları, Spaces butonunun yanı sıra gezinme çubuğundaki öteki düğmeleri da özelleştirebiliyorlar. Artık Android kullanıcıları, Blue hizmetinin en kullanımı kolay özelliklerinden birisi olan özelleştirebilme özelliğinden faydalanabilecekler.

Sizler de Twitter’ın Blue hizmeti için geliştirmiş olduğu gezinme çubuğunu özelleştirebilme özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.