Twitter Durum Paylaşımı için bir Özellik Geliştiriyor

resim92174666
resim92174666

Uzun süredir popülerliğini koruyan Twitter, yeni özelliklerini ve güncellemelerini geliştirmeye devam ettiğini gösterdi. Şirket, geçtiğimiz günlerde Spaces klip hususi durumunu bütün kullanıcılara açtığını duyurmuştu. Şimdi ise Twitter, yeni bir vaziyet özelliğiyle alakalı bir kontrol aşamasında bulunduğunun sinyallerini verdi.

Twitter’ın kontrol aşamasında olduğu bu özellik, Facebook’un uzun yıllardan beri mevcud özelliğine oldukça benziyor. Facebook’ta ruh halinizi yansıtan durumu paylaşmanız için bir hususiyet yer alıyor. Bu özelliğin bir öteki sürümü da Instagram üstünde yer alıyor. Şimdi ise vaziyet paylaşma hususi durumunu Twitter kontrol ediyor.

Twitter Yeni Durum Özelliği ile alakalı Detaylar

TechCrunch’ın haberine göre firma bu mevzuyla alakalı bir röportaj verdi. Bu röportajında Twitter, sınırı olan bir müddet için, kullananların takipçilerine daha oldukça kontekst sağlamalarına imkân tanıyan bir hususiyet geliştirdiğini belirtti. Şirket, sıralama içerisinden bir vaziyet konusunu Tweetlere eklemeye müsaade eden bir özelliği kontrol ettiğini söyledi. Twitter, aktüel bir Tweet dizisi paylaşmanın, kullananların ruh hallerinin ne işe yaradığını kanıtlayacak özellikte bulunduğunu ekledi.

Şirketin geliştirmekte olduğu bu vaziyet hususi durumunun bir emoji ile beraber geleceği de bilgiler içinde yer aldı. Bu bilgiyle kullananların vaziyet paylaşımı esnasında emoji de kullanabilecekleri kanıtlanmış oldu. Kullanıcılar vaziyet simgesine tıkladıklarında öteki her insana aleni durumların neler bulunduğunu görecekleri de belirtildi. Ancak bu her insana aleni durumların kontrol başında hemen hemen yer almadı bilgisi de kendisini gösterdi.

Ayrıca kullanıcı adının altında bulunan durumların yalnızca bireysel Tweetler için geçerli olduğu da söylendi. Bu nedenle, kullananların paylaştığı vaziyet Tweetlerini düzenleme imkanlarının olmadığı da bilgiler içinde yer aldı.

Twitter’ın yeni vaziyet hususi durumunu şu anda Amerika ve Avustralya’daki muayyen gruplarla sınırı olan bir müddet için çalıştığını onayladı. Ancak şirket, bu grupta ne kadar kişinin yer aldığıyla alakalı bir ayrıntı paylaşmadı. Ayrıca Twitter, testin ne kadar süre süresince devam edeceğini belirtmedi. Şirket, bu özelliği kullanıma açıp açmayacağıyla alakalı de hemen hemen bir malumat vermedi. Bu sınırı olan testlerin, kullanıcı tepkisini ölçmek için tasarlandığı da düşünceler içinde yer aldı.

Bunun yanısıra Twitter, aynı anda çoğu özelliği kontrol ediyor. Örneğin şirket, ortak Tweet ve Twitter Circle gibi özellikleri hala kontrol etmeye devam ediyor. Ancak şirket, bu özelliklerini hala kullanıma açmıyor. Dolayısıyla Twitter’ın bu vaziyet özelliğiyle alakalı gelecek günlerde daha ayrıntılı malumat verme olasılığı da yüksek gibi duruyor.

Peki sizler Twitter şirketinin kontrol etmiş olduğu yeni vaziyet özelliği ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.