Twitter Video indirme Android ve iOS Uygulaması

Twitter video indirme prosedürünü çok basit bir halde yapabilirsiniz. Detaylarına bakalım.

Twitter Video indirme Android ve iOS Uygulaması

Birçok kullanıcı da Twitter video indirme işleminin iyi mi yapılacağını merak ediyor.

Biz de android developer ve tatbik mühendisi olarak bu yazımızda Twitter üstünde muadil geldiğiniz ve saklamak istediğiniz rastgele bir videoyu telefonunuza ya da bilgisayarınıza iyi mi indirebileceğinizi en kısa yoldan göstereceğiz.

Twitter Video İndirme Uygulaması iOS

Günümüzde aşağı yukarı herkes Twitter gibi toplumsal medya uygulamalarını cep telefonumuz üstünden kullanıyoruz. Bu nedenle Twitter üstünden indirdiğimiz videoları da genelde cep telefonumuza kaydetmek istiyoruz.

Son aşama kabiliyetli olan akıllı telefonlarımız bu hususta da bize çözüm sunabilecek çoğu programa sahip.

Ancak iPhone kullananlar bilir, iOS işletim sistemine haiz cihazlarda telefonunun depolama alanına iTunes yazılımı olmadan rastgele bir video ya da MP3 kaydetmek olabildiğince zahmetli bir iştir.

Bu nedenle Twitter videolarını direkt olarak indirmeyi sağlayacak bir tatbik şuan için bulunmuyor. Ancak gene de tatbik üstünden Twitter videolarını indirmek için destek programlar kullanmak mümkün.

Şu işlemleri takip edin;

 • Öncelikle App Store üzerinden FoxFM isimli dosya yöneticisini indirin ve telefonunuza kurun.
 • Twitter uygulamasında indireceğiniz videonun irtibat linkini kopyalayın.
 • FoxFM programını açın ve sol taraftaki açılır menüyü genişletin. Menüde yer edinen Tarayıcı butonuna dokunun.
 • Tarayıcının adres çubuğuna http://twittervideodownloader.com/ adresini yazın ve siteyi açın.
 • Biraz ilkin kopyaladığınız Twitter video linkini sitenin irtibat bölümüne yapıştırın ve Download butonuna dokunun.
 • Açılan sayfadan video standardını seçerek indirme prosedürünü başlatın. İndirdiğiniz video FoxFM uygulamasının Dosyalarım alanına kaydedilecektir. Bu monitör üstünden indirdiğiniz videoyu telefonun Galeri kısmına kaydedebilirsiniz.

Twitter Video İndirme Uygulaması Android

Android işletim sisteminin iOS işletim sistemine karşı haiz olduğu en büyük üstünlük çok daha geniş tatbik desteğine haiz olmasıdır. Bu ayrım kuşkusuz Twitter videolarını indirme noktasında da karşımıza çıkıyor. iOS cihazlarda Twitter videolarını indirmeyi elde eden bilvasıta yollar bulunuyor fakat Android üstündeki programlar bu hususta çok daha yetenekli. Şu adımları izleyerek Twitter videolarını Android cihazınıza basitçe indirebilirsiniz;

 • Öncelikle Google Play Store üstünden Download Twitter Videos isimli uygulamayı indirin ve telefonunuza kurulmasını bekleyin.
 • Uygulamayı açın ve lüzumlu izinleri verin. Twitter üstünden indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın. (Videonun üstüne matbu tutarak indirme linkini kopyalayabilirsiniz.)
 • Uygulamayı açın ve üst bölümde yer edinen arama çubuğuna indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırın ve sağ alt tarafta yer edinen indirme düğmesine dokunun.
 • İndirme prosedürü başlamış olacak ve size indirilen videonun kalitesi sorulacaktır. İstediğiniz nitelik oranını seçin.
 • Bu işlemden sonrasında video indirme prosedürü tamamlanacak ve galerinize kaydedilecektir.

Twitter Video İndirme Chrome

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemlerin tamamı Android ve iPhone cihazlar için geçerli. Ancak birçoğumuz video indirme prosedürünü bilgisayarımız üstünden de yapıyoruz. Peki, Chrome tarayıcı üstünden bilgisayara Twitter videoları iyi mi indirilir?

Aslında bu prosedür için ek bir tatbik kullanmaya gerek yok. https://www.savetweetvid.com/tr adresine ilerleyin ve sitede yer edinen url çubuğuna indirmek istediğiniz Twitter videosunun linkini yapıştırarak İndir seçeneğine tıklayın.

Ardından oluşturulan sayfada indirmek istediğiniz videonun standardını seçerek prosedürü tamamlayabilirsiniz.

İnternet üstünden video indirmenin en faal yolu Internet Download Manager (IDM) isimli indirme yöneticisini kullanmaktır. Bilgisayarınıza IDM kurduğunuz vakit izlediğiniz bütün videoların sağ üst tarafında Bu video dosyasını indir yazan bir düğme belirir.

Bu düğme vasıtası ile ek hiç bir prosedür olmadan videoları basitçe indirebilirsiniz. Buna Twitter videoları da dâhildir. IDM hakkındaki bütün detaylara IDM (İnternet Download Manager) Nedir, Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımda Twitter videoları iyi mi indirilir sorusuna detaylı bir halde cevap vermeye çalıştım. İşlemler sırasında bir problemle karşılaşırsanız aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak yardım alabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

Twitter’dan Gif İndirme (iPhone ve Android) GİF Kaydetme