Ücretsiz Vektör Görselleri Temin Edebileceğiniz 30 Web Sitesi

resim23502887
resim23502887

Ücretsiz vektör siteleri, vektör siteleri, bedava vektör indirme ya da ücretsiz vektör görselleri bulabileceğiniz siteler makalemizde.

İnternet dünyasının hızla gelişmesiyle birlikte artık internet kullanıcıları istedikleri platformlarda özgürce dolaşabiliyorlar ve aradıkları çoğu şeyi elinin altındaymışcasına oldukça kolay bir halde bulabiliyor. Hata birtakım durumlarda aradığımız şeyi ararken aslında aramadığımız onca şeyle vakit bile kaybedebiliyoruz buda internet dünyasının büyüklüğünün bir göstergesidir. Hele ki vektör aramak…

Neler Okuyacaksınız? →

Ücretsiz Vektör Görselleri Temin Edebileceğiniz Web Sitesi

İnternet kullanıcılarının en oldukça karşılaştıkları sorunlardan biri de yeteri kadar bedava aradıkları bir şeyi bulamamak. Bunlara misal Vektör Görselleri diyebiliriz. Tasarımcılar, doğaları gereği JPEG formatın da ki görseller dense daha eğilip bükülebilir üstünde işlemler yapılabilir olan vektör çizimlerini tercih ediyorlar.

Peki Vektör Nedir?

Vektör görüntüsü, grafiksel bir dosya formatıdır. Görüntü, bu noktalara katılan çizgilerden oluşan bir takım “Noktadan” oluşur. Bir vektör çizim programında bu noktadan noktaya yayın yönteminin kullanılmasıyla, kolay ya da komplike çizgi tabanlı geometrik ve organik şekiller gösterilebilir. Bu şekiller düz ya da gradyan renklerle doldurulabilir. Görüntünün noktalarının koordinatları ve iyi mi bağlandıkları ve renklendirildiği ile alakalı bilgiler dosyada matematiksel veriler olarak saklanır.

Örneğin, sarı kenarlıklı bir vektör karesi zaten karenin 4 köşe noktasının koordinatlarını, renk ve çizgi stilinin verileriyle birleştirir.

Bilgisayar, noktaları “Yollar” ya da “Darbeler” olarak adlandırılan çizgilerle birleştirip sonrasında şekiller rengini doldurarak vektör görüntüsünü kurmak için bu matematiksel verileri kullanır. Vektör çizim yazılımıyla ve geometrik ve organik şekiller, çizgiler ve renklerin kombinasyonlarını kullanarak, oldukça muhtelif hususları göstermek ya da çizmek mümkündür.

Peki Neden Vektör Görseller?

Vektör görseller, JPG formatında ki resimlere göre çözünürlükleri kısıtlanmamış oluyor ve bu nedenden kaynaklı de üstünde prosedür yapıldığı vakit rastgele bir görüntüde nitelik kaybı yaşanmadan üstünde lüzumlu düzenlemeler, işlemler yapılmakta olmasından tercih edilmekte. Üzerinde prosedür yapıldığında kalitesinde ya da dosyanın görüntüsünde rastgele bir yitik olmadığı için grafik tasarımcılar ve internet geliştirmecileri, hatta sektördeki kabiliyetsiz diye tabir edeceğimiz çizimciler bile, çoğu ekstra gayret gösterme sıkıntısından kurtardığı için vektör çizimlerini tercih etmekte.

Peki Ücretsiz Vektör Görseli Web Sitesi Bulmak Kolay Mı?

Vektör Görseli internet siteleri bulmak kolay fakat bedava bir vektör çizimleri tahsis edilen siteleri bulabilmek ne yazık ki tabiri caizse samanlıkta iğne aramak kadar zor. Özellikle ilk tahlilde bir miktar para ödediğiniz ücretli siteler diğerlerinden daha yaygınlar. Belki ilk ödediğinizde fazla dokunmayacaktır fakat uzun solukta düşünecek olursak bir müddet sonrasında ödediğimiz ücretler sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Hatta birtakım ücretli vektör görseli elde eden internet sitelerin sağladıkları görseller de o denli kaliteli değiller.

Yukarıda anlatmak istediğimiz bütün bu sebeplerden kaynaklı ücretsiz Vektör Görseli arayan kişilere birtakım bedava vektör çizim elde eden internet sitesinden bahsedeceğiz.
Böylece aradığınız logo, çizim ya da tasarıma bedava olarak hem de yüksek kaliteyle erişebileceksiniz.

Ücretsiz Vektör Görselleri Temin Edebileceğiniz 30 Web Sitesi

Aşağıda belirtmiş olduğumuz bütün internet sitelerinden ücretsiz vektör görselleri, telifsiz vektör görseli temin edebilirsiniz.

 • 123FreeVectors
  Tüm Ücretsiz İndirmeler İçin Ücretsiz Vektör Sanatın En Büyük Koleksiyonu, Vektör Görüntüleri, Vektör Grafik Kaynakları, Küçük Resim, İllüstrasyonlar, Duvar Kağıdı Arka Plan Tasarımları.
 • All Silhouettes
  Ücretsiz Vektör grafikleri ve tasarımları alın! Simgelerden arka planlara ve hatta baskıya hazır tasarımlara kadar her şeyi indirin! Ticari kullanım için uygundur.
 • Cool Vectors
 • Freepik
  Freepik bedava vektörler, PSD’ler, simgeler ve fotoğraflar için bir kaynaktır. Platform, Freepik kadrosu ya da grafik tasarımcıları ve vektör sanatçıları topluluğu tarafınca geliştirilen ve her ay 80.000’in üstünde bedava parasız kaynak yüklüyor.
 • Design Freebies
  Dribbble, Behance ve daha çoğu internet sitesinden tavsiye edilen en iyi freebies dizayn kaynaklarını indirebilirsiniz.
 • deviantart
  DeviantArt, insanların sanat yaratma ve paylaşmalarını birbirine bağlamalarına izin veren, sanatçılar ve sanat meraklıları için dünyanın en büyük çevrimiçi toplumsal topluluğudur.
 • All-free-download.com/free-vectors
  Tasarımcı için büyük grafik kaynak koleksiyonu içerir: vektör grafik sanatı, vektör görüntüler, vektör çizim, bedava fotoğraflar, bedava hd fotoğraf, bedava resimler, bedava vektör gibi
 • dryicons
 • 77 Icon Set’te 5000’den fazla yüksek kaliteli internet ve vektör ikonu ve tasarımcı ve geliştiriciler için 1700’den fazla vektör grafiği. Aradığınız rastgele bir vektör görseli burada olabilir!
 • GoMediaZine
  Go Media, her hususta grafik, internet dizayn / geliştirme, markalaşma, baskı tasarımı ve daha çoğu hususta uzmanlaşmış bir Cleveland Web Tasarım ve Markalama Firmasıdır.
 • Free Vector Art & Graphics
  FreeVector.com bedava vektörler, ikonlar, duvar kağıtları ve marka logoları indirmek için bir yerdir. Tasarım haberleri, esin kaynakları, grafik kaynakları için yaratıcı bir kaynaktır.
 • FreeVectors.net
  Tüm hayattaki vektör sanatçılarından şahsi ve ticari kullanım için gönderilen binlerce kullanıcının vektörel görsellerini bedava indirin.
 • 1001FreeDownloads.com
  Ücretsiz vektörler, fotoğraflar, simgeler, makale tipleri, duvar kağıtları ve daha fazlasını indirin. Özel 1001freedownloads.com dosyaları ile içeriklerini devamlı genişletiyorlar.
 • QVectors
  Güzel resimler ve vektör görüntüler, ikonlar, tişört tasarımları, saydam PNG ve SVG görüntüleri, şablonlar ve daha fazlası gibi özel tasarımlar yaratıyoruz.
 • RoundPixel.org
  Tasarım ile alakalı Mad, Barselona merkezli bir firma olan Maomao Publications tarafınca gösterildi ve Roundpixel bunun bir parçası oldu.
 • Spoon Graphics
 • FreeDesignFile
  Freedesignfile, bedava Photoshop fırçaları ve eylemleri, bedava fontlar ve daha fazlası dahil olmak üzere, binlerce yüksek kaliteli bedava vektör ve bedava resim içeriyor.
 • Vecteezy
  Dünya genelinde sanatçılar tarafınca yaratılan bir milyondan fazla bedava vektör, ufak görsel grafiği, vektör sanat resmi, dizayn şablonu ve illüstrasyon arasından seçim yapın!
 • 123FreeVectors
  Tüm Ücretsiz İndirmeler İçin Ücretsiz Vektör Sanatın En Büyük Koleksiyonu, Vektör Görüntüleri, Vektör Grafik Kaynakları, Küçük Resim, İllüstrasyonlar, Duvar Kağıdı Arka Plan Tasarımları.
 • Free-Vectors.com
  En iyi bedava yığın vektör grafikleri koleksiyonu, bedava ufak görsel tasarımları, ticari kullanım için bedava vektör paketleri, bedava vektör arka planlar, bedava adobe illustrator vektörleri, bütün bedava vektör görüntüleri indirebileceğiniz bir kaynaktır.
 • Vectorilla
  Ücretsiz vektör grafikler, internet sitesi bileşenleri, amblem şablonları, internet sitesi şablonları, internet dizayn arka planları, internet sitesi duvar kağıtları, kartvizit şablonları ve internet tasarımcıları için öteki freebies sunan internet dizayn blogu
 • Vector Patterns
  Vektör Desenleri, internet tasarımcıları için ticari ya da şahsi projelerde bedava olarak indirebilecekleri ve kullanabilecekleri desenler oluşturmaya yönelik tutkumuzu paylaşabileceğimiz ufak minik alandır.
 • VectorPortal
  Tasarımcıların ticari projelerde kullanabileceği bedava yığın vektörleri tasarlıyorlar. Ayrıca çalışmalarını ziyaretçilerine göstermek isteyen öteki sanatçılardan bedava vektörler dağıtıyorlar. Vectorportal, muhtelif grafik dizayn siteleri tarafınca defalarca ilk 10 bedava vektör deposu olarak seçildi.
 • VectorStock
  Royalty free vektör görüntüleri, vektör sanat, grafik, ufak resim, ilüstrasyonlar ve yüksek çözünürlüğünde olan hazır görüntüler. İstediğiniz vektörleri bulun!
 • Vector4free
  Tasarımlarınız için en uygun olan çoğu bedava vektör sanat ve grafik. Bunları internet üzerinde, baskılar için ya da benzersiz bir tişört tasarlamak için kullanabilirsiniz. Sadece indirin ve keyfini çıkarın.
 • Vector Valley
  Vector Valley, kaliteli vektör dosyaları, vektör dersleri gibi Vector ile alakalı bilgilerin kusursuz bir kaynağını sağlar.
 • Vector Wallpapers
  Adından da anlaşılacağı gibi bedava vektörel duvar kağıtları temin edebileceğiniz bir kaynak.
 • Free Vectors
  Basit bedava vektörlerin bulunduğu sınırsız aleni bir kaynak.
 • VectorJunky
  Binlerce bedava Vektör İndirme, Simge, Arka Plan, Logo ve Fotoğraf alın. %100 Çalışma ve EPS Formatında ve JPG olarak denetim edildi. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

Sizlerinde önerilmiş olduğu bedava vektör görseli temin edilebilecek internet siteleri var ise yorum bölümünde bize bildirebilirsiniz.