Ücretsiz Web Sitenizi Hemen Kurun

resim52633206
resim52633206

Rızkın onda dokuzu ticarettedir derler. İşte bu harbiden hareketle çoğu şahıs ticarete atılıp rızkını oradan kazanmaya çalışmaktadır. Bu gün bir iş yeri açmak, para kazanacak hale getirmek olabildiğince meşakkatli ve masraflı bir iştir. Gerçek hayatta bir iş-yeri açma ile https://interbilgi.com/ üstünden bir internet sitesi açma yani e-ticaret yapma arasında ne gibi farklılıklar ya da benzerlikler var bu tarz şeyleri inceleyelim. Bir iş yeri açmak istediğinizde,

-Açacağınız iş yeri için ilkin sektör belirlersiniz. Bunun Masrafı yok.

-Sonra açacağınız işyeri için bir isim bulmanız gerekir. Bu isim bulmayı siz kendiniz ya da çevrenizdeki insanoğlu sayesinde da yapabilirsiniz. Gerekli resmi bölgelere bu adı kayıt ettirmeniz icap eder ki bu işlemler için bir miktar harcama etmeniz gerekir.

-Açacağınız iş yeri için doğru lokasyonu bulmak, o lokasyon da kiralık işyeri var mı, var ise tutarları nelerdir diye inceleme yapmanız gerekir.

-Doğru lokasyon da bir işyeri kiraladığınızı varsayarak bu dükkânın iç dekorasyonu için bir iç mimar ya da bir dekorasyoncu ile çabalama yapmanız gerekir.

-Dekorasyon bittikten sonrasında dükkânın raflarını monte ettirmeniz,

-Raflardan sonrasında dışarıda insanların ilgisini çekecek bir tabela yaptırmanız gerekecek.

-Raflara yerleştirilmek için bir miktar malzemeyi yığın etmeniz ve raflara dizmeniz gerekecek.

-Telefon, su, elektrik aboneliklerini yaptırmanız,

-Dükkânın gelir-gider işlemleri için bir muhasebeci ile anlaşmanız gerekecektir.

-Dükkânda bir eleman çalıştırmanız, bu elemanın maaş, sigorta gibi harcamalarını karşılamanız gerekir.

Bunlar ilk sırada akla gelen şeyler. Başka iş ve işlemlerde çıkıyor tabi. Tüm bu iş ve işlemleri yapmak için yaklaşık iki ay gibi bir zamana ihtiyacınız var. Ayrıca bu işlemleri yaptırmak için alanlarında uzman kişilerle çalışmanız gerekecek.

Ama Rehber.com.tr ye ücretsiz üye olarak kendinize ücretsiz internet sitesi linkinden site açabilir, derhal e-ticarete başlayabilirsiniz. Üstelik yukarıda sayılan işlemlerin çoğundan da kurtulursunuz. Nedir bu işlemler diye bakarsak,

-Hangi sektörde internet sitesi açacağımıza karar verdik. Bunun harcaması yok.

-Açacağınız site için isim bulmanız gerekiyor. Bunu ilk sene ücretli üye olan bütün müşterilerimize ücretsiz veriyoruz. Normalde internet sitesi için isim almak ücretlidir. Yani sizin açınızdan bununda harcaması yok.

-Üye olur olmaz derhal siteniz açıldığı için reel dünyadaki gibi dükkân kirası vermezsiniz. Yani bununda harcaması yok.

-Sitenizin dekorasyonu hazır halde geldiği için ekstra bir prosedür yapmanıza gerek yok. Ama birazcık daha değişik olsun derseniz ücretli üyelerimiz için bu tasarımı da biz yapmaktayız. Veya idare panelinden çok basit bir halde olmasını istediğiniz renkleri belirleyip sizde yapabilirsiniz. Bununda harcaması yok.

-Raflar, tabela gibi işlemler olmadığı için hem zamandan hem de ücretten hasılatınız olacak.

-Telefon, elektrik, su gibi masraflarınız yok.

-Gelir masraf işlemleri aslında idare panelinizde ne alındı, ne satıldı takip edebilirsiniz. Ama vergilendirme ve öteki resmi işlemler için bir muhasebeci ile anlaşmanız gerekir.

-Bir elemanı haftanın belli gün ve saatlerinde çalıştırabilirsiniz. Ama rehber.com.tr den ücretsiz açacağınız site ile işyerinizden yedi gün, yirmi dört saat satış yapabilirsiniz. Üstelik eleman maaşı, sigortası gibi masraflarınız olmadan.

-Bunun yanısıra internet sitenizin güvenliği, yedeklenmesi, yöntem yardımcı katılması gibi durumlarda her vakit yardımcı alacağınız yöntem elemanlar içerisinde ücret ödemiyorsunuz.

Görüldüğü gibi e-ticaret sitesi reel hayatta dükkân açmaktan çok daha basit ve daha azca zahmetli bir iş. Ama şu demek değildir. E-ticaret sitesi açtık, asla daha çalışmadan satış olacak ya da asla harcamamız olmayacak. Gerçek hayatta ki gibi vermiş olduğunuz reklam giderleriniz gene olacak. Ama daha azca olacağı kesin. Sizde satışlarınızı artırmak, internet dünyasında yerinizi almak istiyorsanız derhal üye olun, ücretsiz internet sitenizi açın, kara geçin.