Uzun Süredir Beklenen Özellik WhatsApp’a Geliyor

resim66959318
resim66959318

Dünyanın en tanınmış mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp’a uzun süredir beklenen bir hususiyet geliyor. Araştırmacılar tarafınca ortaya çıkarılan hususiyet vasıtası ile çok sayıda cihazda WhatsApp kullanabilmek olası hale geliyor.

WhatsApp, zamanla çoğu yeni bilhassa kendisini geliştiriyor. Bu özelliklerin bir bölümü daha geliştirme aşamasında olsa da, mevzuyla alakalı bilgileri öğreniyoruz. Şimdi ise WhatsApp, yeni bir hususiyet üstünde çalışıyor. Kullanıcılar bu hususiyet vasıtası ile WhatsApp hesabını öteki bir telefona bağlama imkânına haiz olabilir.

WhatsApp, şu sıralar yeni özellikler geliştirme konusu ile alakalı olabildiğince meşgul görünüyor. Kısa süre ilkin platform, görüntülü aramalar için avatar seçmenize izin vereceğini duyurmuştu. Bunun yanında, ‘Herkesten sil’ hususi durumunun de süresini uzatma kararıyla alakalı söylentiler vardı.

İki Telefonda WhatsApp Kullanmak Mümkün Hale Geliyor

WhatsApp, çevrimiçi durumunu saklama ve ‘Herkesten sil’ hususi durumunun süresini uzatmayla alakalı çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi ise tanınmış mesajlaşma uygulaması yeni bir özelliği ile gündeme geliyor.

WhatsApp gelişimleri için güvenilir bir kaynak olan WABetaInfo, WhatsApp’ın yeni çoklu aygıt desteğini keşfetti. WhatsApp’ı çok sayıda akıllı telefonda kullanamamak, kullanıcılar için büyük bir dezavantaj. Halihazırda bir telefonda WhatsApp hesabı açıkken ikinci bir telefonda uygulamayı kullanabilmek olası olmuyor.

Görsel: WABetaInfo

İki değişik telefon kullanan kişiler, SIM kartlarını takmadan öteki telefondan WhatsApp’ı etkinleştirme imkânına haiz değiller. Ancak artık WhatsApp geliştiricileri kullananların bu isteğini duymuş ve bu hususiyet üstünde çalışmalar hazırlamaya başlamış gibi gözüküyor.

Şu an büyüme aşamasında olan bu özellik, kullananların destek aygıt olarak ikinci bir akıllı telefon eklemesine imkân sağlayacak. Dolayısıyla kullanıcılar, her iki telefondan da WhatsApp’ı kullanma şansına haiz olacak.

WABetaInfo’nun belirttiğine göre v2.22.15.13 numaralı Android WhatsApp Beta sürümünde, söyleşi geçmişini mobil cihazlar arasında senkronize eden bir hususiyet yer alıyor. Bu da iki cihazın aynı anda kullanım olanağı sağlayacağının sinyallerini veriyor.

WhatsApp hesabını öteki bir telefona bağlama hususi durumunun tamamlanması birazcık vakit alacak gibi duruyor. Ancak bu özelliğin önümüzdeki vakit içerisinde platforma gelmesiyle alakalı ipuçları ortaya çıkmaya başladı.

Şu anda WhatsApp’ı bir akıllı telefonda, masaüstü bilgisayarda ve dizüstü bilgisayarda kullanmak mümkün. Rakip platform Telegram’da ise kullananların uygulamayı aynı anda çok sayıda akıllı telefonda kullanma imkanları var.

Peki siz uzun süredir beklenen yeni özelliğin WhatsApp’a gelmesi ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.