Vodafone Faturalı ve Faturasız Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır?

Makalede Neler Var

Vodafone Faturalı ve Faturasız Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır? Günümüzde aşağı yukarı her prosedür web üstünden yapıldığı için artık ek paketler aramaktayız. Hangimiz aylık web paketimizi daha ay sonuna bir iki hafta kala bitirmiyor; bu yüzden de ek paket satın almak zorunda kalmıyoruz ki?

Neredeyse zamanımızın çoğunu internette geçirdiğimiz bu günlerde kullandığımız operatör ne olursa olsun; ek web paketine gereksinim duyuyor; bu aşamada bizim açımızdan en makul, en ekonomik paketi tercih etmeye çalışıyoruz.

Ülkemizin maksimum tercih edilen GSM operatörlerinden biri olan Vodafone; gerek faturalı gerekse faturasız hat kullanıcılarına web üstünden rahatlıkla ek internet, konuşma, SMS paketi satın alabilme şansı tanıyor. Kullanım süresi genelde 1 ay olan bu paketleri dilediğiniz vakit da yenileyebiliyorsunuz.

Bu yazımda Vodafone kullanıcıları için Vodafone ek web paketi iyi mi satın alınır? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışacağım:

Vodafone Hediye İnternet Gönderme Nasıl Yapılır?

Vodafone Ek İnternet Paketleri 2023

Kullanmakta olduğunuz mevcut paketinize ek internet, SMS, konferans paketi satın alabilmenizin birden çok yolu bulunuyor. Vodafone ek web paketi almak için;

 • Vodafone Yanımda Uygulaması’nı Google Play Store üstünden indirerek, tatbik üstünden ek paket satın almak.
 • Online Self Servis üstünden ek paket satın almak
 • 7000 Sesli Yanıt Servisini arayarak, hatta 7000’a direk mesaj göndererek bile dilediğiniz ek web paketini rahatlıkla satın alabilirsiniz.
 • Bir öteki seçenek ise https://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/faturali-ek-paketler.php linkini tıklayarak, sitede belirtilen web paketleri arasından bütçenize, beklentilerinize ve size maksimum hitap eden paketi satın almak! Bu linki tıkladığınızda karşınıza direk olarak ‘Vodafone Yanımda Uygulaması’ çıkıyor.
 • Uygulamayı kullanıyorsanız; telefon numaranızı ve şifrenizi girerek, direk olarak dilediğiniz ek paketi satın alabiliyorsunuz. Üstelik derhal sizden kredi kartı ile ödeme yapmanız da beklenmiyor. Ücret, düzgüsel faturanıza yansıtıldığından ek web paketi ücretini de faturanızı öderken ödemiş oluyorsunuz.
 • Şayet Vodafone Yanımda uygulaması kullanmıyorsanız, web üstünden ek paket satın alabilmek adına ilk ilkin bu programa üye olmalısınız.

Vodafone Faturasız Ek İnternet Paketler

Vodafone; faturalı müşterilerinin yanı sıra faturasız müşterilerine de ek paket satın alabilme fırsatı veriyor. Faturalı hat kullananların aksine bu prosedürü web üstünden gerçekleştirebilmeniz için kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekiyor.

Üstelik operatörün olabildiğince muhtelif ek paketleri bulunuyor.

En çok tercih edilen faturasız web ek paketlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Günlük 500 MB:

Yalnızca 7 TL gibi olabildiğince makul bir fiyata günlük 500 MB ek web paketi satın alabiliyorsunuz.

 • Haftalık 1 GB:

12 TL’lik bir ödeme ile 1 hafta süresince 1 GB web kullanabiliyorsunuz. 1 hafta süresince geçerli olan 1 GB internet, tarifenize ayrıca yeniden etmiyor. Yani Vodafone size acele internete gereksinim duyduğunuzda tek seferlik bir ek web paketi satın alabilme hakkı tanıyor.

 • Büyük SEÇİM 1GB:

Tarifenizle beraber tekrarlayan bu ek web paketini ancak 6 TL’ye Vodafone Yanımda Uygulaması üstünden satın alabilirsiniz.

Vodafone Doldur Ek İnternet Paketi

Vodofone faturasız ek web paketi olan Doldur ek web ile istediğiniz kadar web alabilirsiniz. Tekrarlanmayan dolu paketleri 1, 2, 3, 4, 5, 8 ve 10 GB tarifelerinden size makul olanı seçebilirsiniz. Ayrıca isterseniz doldur günlük ve doldur haftalık paketlerini de alabilirsiniz.

Vodafone Faturalı Ek İnternet Paketler

Vodafone faturalı hat kullanıcıysanız; aylık 1 GB, aylık 2GB, Vodafone Video Pass, Vodafone Sosyal Pass gibi birçok değişik web ek paketlerinden dilediğinizi satın alabiliyorsunuz.

Faturalı hat kullanıcıları tarafınca olabildiğince alaka gören bu paketlerden birkaçını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Aylık 1 GB:

30 gün süresince geçerli olan bu ek paket; ancak 12 TL’ye Vodafone resmi web sitesinde satışa sunuluyor. Vodafone Yanımda uygulaması üstünden de paketi derhal satın alabilirsiniz.

 • Aylık 2 GB:

Geçerlilik süresi 1 ay olan bu paket de bir ay dolduğunda kendi haline yeniden etmiyor. Yani tek seferlik olan bu paket, ancak 19 TL olarak faturanıza yansıyor.

 • Aylık 2 GB İnternet Paketi

30 Gün geçerli 2 GB web paketi tek seferde alınan ve tekrarlanmayan ek web paketidir. İnternet paketiniz bittiğinde ayrıca aylık 29 TL ücret karşılığında alınır.

Vodafone Doldur 1 GB, 2 GB, 3 GB ve 5 GB Ek İnternet Paketi

Vodafone doldur ek web paketi gereksinim durumunda kullanabileceğiniz haftalık paketlerden biridir. İhtiyacınıza göre haftalık olarak dileğiniz doldur paketini seçerek kullanabilirsiniz. Doldur ek web paketini yanımda uygulaması üstünden veya Vodafone self servis üstünden olabilirsiniz.

 • 3 Gün Geçerli 5 GB

Vodafone ek web paketi olarak 3 gün geçerli 5 GB web paketi 17 TL ücret ile satılmaktadır. Paket tekrarlanmaz ve otomatik yenilenmez.

 • Vodafone Sosyal Pass:

Tüm Vodafone kullanıcılarına şiddetle önerdiğimiz bu ek paket; 1 ay süresince maksimum kullanılan toplumsal medya programları olan Instagram, Facebook ve Twitter’a gönlünüze göre girebilmenize imkân tanıyor. Yani bu programlar, hiç bir şekilde internetinizden yemiyor.

Lakin bu ek web paketi, daha ilkin bahsettiklerimizden değişik olarak her ay yenileniyor. 20 TL gibi olabildiğince ekonomik bir fiyatı bulunan bu paket vasıtası ile internetinizi daha idareli bir halde kullanacağınıza şüpheniz bile olmasın!

Kısaca özetlemek gerek görülürse Vodafone web ek paketini Vodefone Yanımda Uygulaması üstünden ya da 7070’yi arayarak satın alabileceğiniz gibi 7070’ye mesaj atarak da hattınıza tanımlayabilirsiniz.

Vodafone Ek İnternet Paketi Bedava

Vodafone ek web paketi internetiniz bittiğinde ek ücret ödeyerek alabileceğiniz parasız olarak ücretsiz web hakkın kazanmanız mümkün. Sizler vodafone ücretsiz web kazanma yolları ve şekilleri ile ilgili malumat vermek istiyorum.

Vodafone Hediye İnternet Kazanma Yolları

Vodafone Bedava 8 GB İnternet Kazanma Yolları

Vodafone Ek İnternet Paketi Nasıl İptal Edilir

Faturalı ve faturasız hatlarda konuşma, web ve SMS paketlerini Vodafone Yanımda Uygulaması’ndan, Online Self Servis’ten, 7000 Sesli Yanıt Servisi’ni ya da *7000#’i arayarak, Vodafone Müşteri Hizmetleri ve Vodafone Cep Merkezleri’nden iptal edebilirsiniz.

 

Vodafone Sosyal Pass Otomatik Olarak Yenilenir mi?

Vodafone toplumsal pass öteki ek paketler gibi değildir. Yani her ay kendi haline yenilenir.

Vodafone Tekrarlanmayan Dolu Ek İnternet Paketleri Nelerdir?

1, 2, 3, 4, 5, 8 ve 10 GB tarifelerinden istediğinizi ek web paketi olarak hattınıza tanımlayabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?