Vücud Kaslarının Gelişmesine Yarayan Gıdalar

Yaz olduğu vakit kas yapmayı kim istemez! Ya da elbise giyince vücudunuzun fit olmasını? Ancak maalesef bir yerde oturarak kaslı bir vücuda haiz olunmuyor. Düzenli egzersiz ve beslenme olmadan sıhhatli bir halde kas yapmak pek olası değil. Spor yaparken yediğiniz besinlere de dikkat ettiğiniz takdirde siz de seksi bir vücuda haiz olabilirsiniz. İşte kas geliştirmeye destek 10 gıda.

Neler Okuyacaksınız? →

Vücud Kaslarının Gelişmesine Yarayan Gıdalar

Siyah Fasulye

Siyah fasulye, B, C, K ve A vitaminleri açısından zengin, doymuş yağ asitleri bakımından ise fakirdir. Yüksek kalitede protein içerdiğinden kaslar için gereklidir.

Yoğurt

Kalsiyum ve D vitamini kaynağı yoğurt, kasların gelişimi ve sindirimin düzenlenmesi için olabildiğince faydalıdır.

Midye

Düşük yağ ve yüksek protein oranıyla midye kas yapmayı hedefleyenler için en makul bir besin. Ayrıca içeriğindeki B12 ve selenyum, etken bir yaşam devam eden insanoğlu için çok önemlidir.

Köy peyniri

Az yağlı köy peyniri yüksek kalitede protein içerir. Atıştırmalık olarak istediğiniz vakit tüketebilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı doymamış yağ asitleri ve omega-3 kaynağıdır. Bu yağlar kalbimizin sıhhatli kalmasını sağlar. Ayrıca kas ağrısına iyi gelir ve tedavi edici özelliği vardır.

Elma

Elma kusursuz bir karbonhidrat ve lif deposudur. Kas hazırlamaya kendinizi adadıysanız çantanızda her gün 1 elma kesinlikle bulundurmanızı öneririz.

Mercimek

Oldukça besleyici bir bakliyat olan mercimek, lif ve mineral açısından çok zengindir. Oldukça yapan yakılan mercimek, spor sırasında enerji sağlar ve kaybolan gıda değerlerini vücudunuza geri kazandırır.

İstiridye

Çinko açısından varlıklı istiridye, testosteron seviyesini yükseltir. Ayrıca protein kaynağı olması nedeniyle kas gelişimi için en makul bir yiyecektir.

Yumurta

Her bir yumurtada 7-8 gram protein bulunur. Kas gelişimi için dilediğiniz şekilde pişirerek tüketebilirsiniz.

Yulaf

Kahvaltıda bir kase yulaf ezmesi yiyerek kendinizi kas gelişimi için makul beslenme düzenine sokabilirsiniz.