Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Servisi

En iyi WordPress CDN servislerini mi arıyorsunuz? İşte sitenizi hızlandırmak için 10 en iyi CDN Servisi listemiz.

İçerik dağıtım ağları (CDN), internet sitenizdeki içinde ne olduğu değişik coğrafi konumlardaki oldukça sayıda sunucuda önbelleğe alır. İçeriği, site ziyaretçinize kendilerine en yakın olan bir server üstünden iletir.

Neler Okuyacaksınız? →

Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Hizmeti

Bu makalede, internet sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilecek WordPress için en iyi CDN servislerinden kimilerini paylaşacağız.

Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Servisi | En iyi CDN Servisi

StackPath CDN

StackPath, WordPress internet siteleri için en iyi CDN servislerinden biridir. StackPath daha önceden MaxCDN olarak bilinir. Sitenizin performansını çoğaltmak için akıllı bir önbellek sistemi, anında temizleme mekanizması ve hususi önbellek kuralları vardır. StackPath CDN, bütün kıtalar da geniş bir server ağına sahiptir.

Gerçek zamanlı analitik, hususi EdgeRules, parçalı indirme opsiyonu ve sunucusuz komut dosyası özelliğiyle beraber gelir. Temel plan ayda 1 TB’a kadar bant genişliğine haiz olabilir.

Fiyat: Ücreti aylık 20 dolardan başlıyor. İlk ay servis ücretsizdir. https://www.stackpath.com/products/cdn/ adresinden ulaşabilirsiniz.

KeyCDN

KeyCDN, dünya genelinde 34 veri merkezi ile gelen en kuvvetli içerik dağıtım ağlarından biridir. KeyCDN’yi WordPress sitenize basitçe entegre etmek için CDN Enabler isimli WordPress eklentisini yükleyebilirsiniz.

En iyi bölüm, eklentinin CDN Zone önbelleğini direkt olarak WordPress yöneticinizden temizlemenizi sağlamasıdır. Bu, önbelleği temizlemek için KeyCDN gösterge panosuna giriş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Fiyat: Kullandıkça öde politikasına ve kullanım ücretlerine tabidir. KeyCDN 30 günlük bedava tecrübe etme versiyonu sunar.

https://www.keycdn.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sucuri

Sucuri en iyi web sitesi güvenliği, seyretme ve koruma hizmetidir. Güvenlik dışında, WordPress sitenizin performans ve hız optimizasyonu için bir CDN çözümü de sunuyorlar. Tüm internet siteleri için çoklu önbellekleme seçenekleri sunar.

CDN’leri Anycast ağında global server dağıtımıyla çalışıyorSucuri CDN için yapılandırma, internet sitesi hızını en üst seviyeye çıkarmak için hususi seçeneklere sahiptir.

Ayrıca , hizmetleri ile alakalı daha oldukça malumat için Sucuri web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat: Temel plan senelik 199,99$ maliyeti.

https://sucuri.net/ adresinden erişebilir ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Cloudflare

Cloudflare, kusursuz bir internet performansı ve emniyet hizmetidir. Dünyanın dört bir tarafındaki 180 veri merkezine haiz en büyük bulut ağ platformuna haiz ve 16 milyondan fazla tesir alanı garanti dibine alıyor. Web sayfalarınızı, mobil uygulamalarınızı ve API’lerinizi hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz bir eklenti sunar ve minimum yapılandırma ile WordPress sitelerinin performansını büyük oranda artırır. Ayrıca web sitenizi DDoS saldırılarına ve zararlı içeriklere karşı korur.

Fiyat: Pro planı aylık 20 dolardan başlıyor. Ayrıca temel özelliklere sahip bedava bir hesap sunarlar.

https://www.cloudflare.com/ adresi üstünden ulaşıp bedava cdn servisine kayıt olup ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Amazon CloudFront

Amazon CloudFront, internet sitenizin içeriğini ziyaretçilerinize anında elde eden AWS bütünleşik bir CDN servisidir. AWS ağı, CDN’yi öteki servisleri ile arttırıyor ve bütün dünyaya yüksek aktarım hızı sunuyor. Geliştiriciler ve programcılar için gelişmiş bir hizmettir.

Bunun dışında, Amazon CloudFront’u oluşturmak için kısa bir eğitim almanız gerekebilir.

Fiyat: Kullandıkça öde modeline haizdir ve sadece kullandığınız hizmet için ücret alır. AWS ile kısa bir müddet için bedava tecrübe etme versiyonunu kullanabiliyorsunuz.

AWS CDN servisi için https://aws.amazon.com/cloudfront/ adresini ziyaret etmelisiniz.

CacheFly

CacheFly, piyasadaki en eski içerik dağıtım ağlarından biridir. Anycast ağına dayanarak, internet sitenizin hızını artırmanıza yardım eder ve içinde ne olduğu çabucak sunar. Bu CDN servisi, yıldırım hızıyla video ve podcast akışı sağlar.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, CDN ile alakalı sorularınızı cevaplayabilecek kusursuz yardımcı kadrosu ile temasa geçebilirsiniz.

Fiyat: Küçük işletme planlarının başlangıç ​​maliyeti senelik ödenen aylık 245 Amerika Dolarıdır. Ön ödemede, ilaveten 2 aylık bedava hizmet alırsınız.

CacheFly kullanmak dilerseniz https://www.cachefly.com/ adresini ziyaret edip ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Rackspace

Rackspace, Akamai’nin ağını kullanan ve içinde ne olduğu dünya genelinde 200 noktaya kadar gösteren birinci derslik bir bulut bilişim hizmetidir.

E-Ticaret mağazalarını, WordPress internet sitelerini, internet uygulamalarını, mobil programları ve daha fazlasını destekler. Bu birazcık teknoloji meraklısı bir hizmettir ve oluşturmak için ileri malumat gerekir.

Fiyatı: Kullandıkça öde hizmetidir, bu nedenden dolayı sadece tükettiğiniz bant genişliği için ödeme yapabilirsiniz. Hizmet, rastgele bir trafik yükünün üstesinden gelmek için tamamiyle ölçeklenebilir.

Rackspace CDN hizmetini kullanmak dilerseniz https://www.rackspace.com/ adresini ziyaret edip ayarlarınızı denetim edebilirsiniz.

Google Cloud CDN

Google Cloud CDN, düşük maliyetli bir içerik dağıtım ağı hizmetidir. Dünyanın dört bir tarafındaki 90 sunucusuyla, kullanıcılarınıza her yerde en süratli içerik teslimine sahiptir. Hızlı sayfa yüklemeleriyle gelir ve internet sitenize kullanıcı katılımını arttırır. Google Cloud CDN, bütün kullanıcılarınıza tek bir IP adresi sağlar ve yöresel DNS istemez.

Web sitenizi güvenilir hale getirmek için bedava SSL ile donatılmıştır. Google Cloud Platform ile entegredir ve tek bir onay kutusuyla CDN’yi etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat: CDN’ye erişmek için Google Cloud Platform’a kaydolmanız gerekir. Google Cloud Platform’un maliyeti kullanımınıza göredir.

Google bu sektörü de bırakmamış gördüğünüz gibi https://cloud.google.com/cdn/ adresi üstünden lüzumlu adımlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Microsoft Azure CDN

Güvenli ve güvenilir bir içerik dağıtım ağı arıyorsanız, Microsoft Azure CDN kusursuz bir seçimdir. İçerik sunumu için global kapsamı ve büyük ölçeklenebilirliği vardır. CDN çözümünü daha kullanımı kolay hale getiren bütün Azure hizmetleriyle bütünleşir.

Azure CDN, sayfa yükleme süresini kısaltır, bant genişliğinden tutum sağlar ve internet sayfalarını hızlandırır. Web siteleri, programlar ve oyun yazılımlarıyla harika çalışır.

Fiyat: Kullandıkça öde modelinde çalışır.

Microsoft Azure öneri ettiğim bir en iyi CDN servislerinden bir diğeri. https://azure.microsoft.com/en-in/services/cdn/ adresi üstünden erişebilirsiniz.

Imperva

Imperva, akıllı önbellekleme, yüksek süratli depolama ve optimizasyon araçlarını kullanan en iyi CDN servislerinden biridir. Dinamik önbellekleme için gelişmiş makine öğrenme teknolojisi ile beraber gelir. Anında önbelleği temizleyebilirsiniz ve hususi önbellek denetim seçenekleri vardır.

Veri merkezleri, içinde ne olduğu kullanıcıya daha yakın olan bir sunucudan taktim etmek için hayattaki bütün yerlere stratejik olarak yerleştirilir. Imperva içeriği optimize eder, sıkıştırmayı otomatikleştirir ve premium CDN servisi gibi oldukça daha fazlasını yapar.

Fiyatı: Bir öneri için istemek gerekir.

Imperva için https://www.imperva.com/products/cdn-content-delivery-network/ adresini ziyaret edip işlemleri başlatabilirsiniz.

Bu kadar.

Umarız bu yazı WordPress internet siteniz için en iyi CDN servislerini bulmanıza yardımcı olmuştur. Sizin önereceğiniz en iyi CDN servisleri var ise bizlere yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.