WhatsApp Canlı Konum izleme Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, giderek büyüyen özelliklere bu arada kullanımı kolay bir destek uygulama ekliyor. Bu sefer, bire bir ve öbek sohbetleri için kısa süreli WhatsApp canlı konum izleme.

Neler Okuyacaksınız? →

WhatsApp Canlı Konum seyretme Nasıl Kullanılır?

Bu hususiyet ilaveten birkaç hafta ilkin bir raporda sızdırıldı. Güncelleme şimdi Android ve iOS’a taşınıyor ve WhatsApp, gelecek haftalarda küresel olarak kullanıma sunulacağını açıkladı.

Yeni WhatsApp canlı konum takibi, WhatsApp’ın mevcut statik konum paylaşımını güçlendiriyor. İstediğiniz şekilde çalışır – bir kez etkinleştirildiğinde, alıcı belirlenen süre süresince nerede bulunduğunu anlık olarak denetim edebilecektir. Bir öbek sohbetinde, her üyenin paylaşılan konuma erişimi olacak. Hala eski gibi statik konumları paylaşabileceğinizi belirtmelisiniz. Süreç, her WhatsApp özelliği gibi olabildiğince basittir.

WhatsApp Canlı Konum seyretme Nasıl Kullanılır?

Canlı Konumunuzu WhatsApp’da Paylaşma

  • Sohbet sırasında Android‘de “Ekle” simgesine ya da iOS‘ta “Artı” tuşuna hafif dokunun.
  • Konumu onaylayın ve canlı konum takibinin hangi saatte faal olacağı tanımlayın. Şimdilik seçebileceğiniz sadece birkaç süre ön ayarı var – 15 dakika, 1 saat (varsayılan) ve 8 saat.
  • Ayrıca, alttaki metin kutusuna isteğe bağlı bir izahat ekleyebilirsiniz.
  • Canlı yer bildirimi göndermek için Android ya da iOS‘ta ya da yeşil olan bir kağıt tayyare gibi görünen ufak bir simgeye basın.

Belirli sohbete giderek “Paylaşmayı Durdur” kırmızı butonuna dokunarak, süre dolmadan manuel olarak dönem dışı bırakılabilir. Buna ek olarak, WhatsApp, “Hesap Gizliliği” ayarlarına yeni bir seçenek ekledi; bu sayede, canlı konumunuzu paylaştığınız bütün WhatsApp sohbetlerine genel bir bakış verebilirsiniz. Burada, bu tarz şeyleri ayrı ayrı de dönem dışı bırakabilirsiniz.

Alıcı tarafında, bu paylaşımlar bir canlılıkla beraber ufak resimler durumunda gösterilecek. Üstelik alıcı, Uydu / Arazi görünümünü ve trafik verilerini, birisini beklediğinizde kullanımı kolay olabilecek bir yer paylaşımı olarak etkinleştirebilir. Bir grupta, şu anda konum bilgilerini paylaşan bütün kullananların bir listesini göreceksiniz. WhatsApp, bu özelliğin telefonunuzun pilini ve WhatsApp deneyiminin geri kalanını negatif etkilemediğinden emin bulunduğunu belirtti. Hizmeti bir müddet kullandığımızda bunun ne kadar doğru bulunduğunu bulacağız.

WhatsApp’ın canlı konum takip edeni uygulaması, rakiplerinin geçmişte yaptıklarıyla büyük oranda benzerdir. Ancak, Facebook ‘a ait mesajlaşma platformu hizmet veren şaşırtıcı kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, artık daha tanınmış hale gelecektir. Google ayrıca , bunu navigasyon servisine ekledi ve bunun için özel bir uygulaması vardı.