WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması

WhatsApp, Wi-Fi üstünden bedava görüntülü aramaları destekleyerek Skype ve FaceTime’a enteresan bir alternatif sunuyor. Peki WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması iyi mi yapılır?

Neler Okuyacaksınız? →

WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması

Bu hususiyet Mayıs ayında Facebook’un F8 etkinliğinde duyuruldu. Artık grup arama özelliği Android‘de ve iOS cihazlarında toplumsal mesajlaşma uygulaması tarafınca canlı olarak yayınlandı.

Whatsapp’ın resmi blog gönderisine göre, bu hususiyet kullananların değişik ağ koşullarında çağrıları bağlamasını kolaylaştıracak şekilde geliştirilmiş ve uygulanmıştır. Umarım, laf verdiği gibi çalışır.

WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması

Şimdilik, öbek çağrıları en çok dört şahsa yapılabilir. Gizliliği sağlamak için, bütün çağrılar şifreli olarak sona ermektedir.

Bu yeni hususiyet sayesinde, WhatsApp, son olarak iOS 12 program güncellemesiyle öbek FaceTime hususi durumunu getiren Apple’ın FaceTime ile rekabet etmeye hazırlanıyor. FaceTime ile ilgili bir artı nokta, 31 şahsa kadar irtibat kurmanıza izin veriyor.

WhatsApp’ta öbek videosu / sesli arama iyi mi kullanılır?

WhatsApp’ta grupça görüntülü konuşmak için ilk önce uygulamanın son olarak sürümüne haiz olduğunuzdan emin olun. Bir Whatsapp görüntülü öbek çağrısına adım atmak için, WhatsApp üstünden bir kişiyle sesli ya da görüntülü arama başlatın ve daha sonrasında videoya ya da sesli aramaya daha çok kullanıcı eklemek için “Katılımcı ekle” butonuna dokunun. Düğme, arama arayüzünün sağ üst köşesinde bulunur.

WhatsApp, 1,5 milyar aylık etken kullanıcı ile en tanınmış toplumsal mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu yeni öbek davet özelliği güzel bir ek olup, günde aşağı yukarı 2 milyar dakikaya kadar konferans yapan kullanıcılar tarafınca sevilecek.

Grup görüntülü müzakere hususi durumunu denedikten sonra, düşüncelerinizi yorumlarda bırakmayı unutmayın.