WhatsApp konuşmaları Google Drive’a nasıl yedeklenir?

Telefonlar yaşantımıza girdiğinden bu yana iletişim kurmamız teknoloji ile kolaylaşmadı değil. Bu kolaylıklardan biride WhatsApp, bilinmiş olduğu suretiyle telefon mesajlaşma uygulamasıdır. Peki bu uygulamada Whatsapp’da yapmış olduğumuz konuşmaları yedeklemek istersek ve bunu Google gibi bir devin sağladığı bulut servera iyi mi yükleriz?

Neler Okuyacaksınız? →

WhatsApp konferans kayıtlarını Google Drive’a yedekleme

Öncelikle bu yazımızda yedekleme prosedürü Android işletim sistemine haiz cihazlar için olacağını makalemizin başlangıcında belirtelim. Gelelim bu fonksiyonu kullanarak WhatsApp mesajlarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı iyi mi yedekleyebilirsiniz?

Son gelen güncelleme ile Google Drive işleviyle yenilenen WhatsApp’ı ilk çalıştırdığınız zaman tatbik size bu fonksiyonu kullanmayı isteyip istemediğinizi soracak. Şayet bu prosedürü sormadıysa, WhatsApp menü butonuna dokunun ve oluşturulan kısımda Ayarlar’a dokunun. Sonrasında Sohbet ve Aramalar’a, sonrasında Sohbetleri Yedekle seçeneğine dokunun. Karşınıza Google Drive’a yedeklemeyle alakalı muhtelif seçenekler çıkacak. Buradan seçenekleri kullanarak prosedürü tamamlayabilirsiniz.

Google Drive’a meydana getirilen yedekler yeniden WhatsApp’a iyi mi yüklenir?

Yapılan yedekleme prosedürü vasıtası ile yedeklediğiniz dosyalar Google Drive da gizli tutulduğundan, Google Drive uygulaması üstünden sohbetlere ulaşamayacaksınız. Sohbetlerinizi yedekten geri yüklemek için yapmanız ihtiyaç duyulan ise olabildiğince kolay.

WhatsApp değişik bir telefon ya da tablete yüklendikten sonar karşınıza gelen “Geri Yükle” butonuna dokunmanız yeterli. Tabi ki bu işlemin olması için kuşkusuz yedeklerin bulunmuş olduğu Google hesabınıza celse açmış olmanız gerekiyor. Sonrasında öteki prosedürü internetinizi sömürerek cihazınız yapacaktır.