Who’s On My WiFi

İnternet bağlantınız var ve adil kullanım kotası denilen saçmalıkla devamlı başınız ağrıyor ve kullanmadığınız halde kotanız doluyor ise ağınızı bir denetim etmeniz gerekiyor demektir. Çünkü birtakım durumlarda web ağınıza kaçak girişler öyle ki üçüncü parti birtakım programlar ile modem şifrenizi belirleme edip komşu denilen art niyetliler tarafınca kotanızın deyim yerinde ise annesi ağlıyor ise yazımızda ki tatbik size deva gibi gelecektir.

Neler Okuyacaksınız? →

İzinsiz WiFi Erişimi Sağlayanları Nasıl Tespit Edebilirim?

ilk olarak modem arayüzünden admin bilgileriniz ile giriş yaparak ağda bağlı olanlara bakabilirsiniz buradan net bir netice alamazsanız size önerimiz Who’s On My WiFi adlı tatbik olacaktır.

Who’s On My WiFi Ne İşe Yarar?

Who’s On My WiFi modeminizde izinsiz ya da kaçak olarak kablosuz ağınıza bağlananları bulmanıza ya da ağınıza bağlı olan cihazları belirleme etmenize imkân elde eden bir programdır.

Who’s On My WiFi Hangi İşletim Sistemlerinde Kullanılır?

Who’s On My WiFi isimli tatbik bilgisayarların yanı sıra telefonlarda da kullanılabilmektedir. Program Windows işletim sisteminin yanı sıra Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Mobil platformlarda ise Android ve IOS içerisinde kullanabiliyoruz.

Who’s On My WiFi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle buradan sisteminize (Windows,Mac,Android,IOS) uygun olan programın versiyonunu indirip kurmanız gerekmektedir. Kurulum prosedürü tamamlandıktan sonrasında tatbik size bir kaç resim eğitim gösterecektir burayı geçebilir ya da dikkatlice izleyerek kalıpsal olarak malumat edinebilirsiniz. Bu bölümü atladıktan sonra Who’s On My WiFi programının sağ üst köşesinde “Scan Now” yani ağınızı taramanıza imkân sağlaması için bir düğme bulunacak bu butona basarak bir ila iki dakika beklemeniz gerekecek zira bu esnada tatbik ağınızda tarama yaparak bağlı olan cihazların listesini çıkaracaktır. Bu listede telefonlar, akıllı televizyonlar, bilgisayarlar yani özetlemek gerekirse ağınıza bağlı olan bütün internete bağlanabilen cihazları göreceksiniz.

Tespit ettiğiniz yabancı ya da bağlanmasını vazgeçtiğiniz cihazların aynı pencere üstünden Mac adresi denilen cihazın hüviyet numarasını not ederek daha sonrasında modeminizin emniyet arayüzünden bu Mac adresini engelleyerek cihazınıza engellenen cihazın tekrar erişmesini engellemiş olacaksınızdır.

Takıldığınız ya da sormak istediğiniz bir soru olduğu vakit mevzu dibine yorum yaparak gün içersin de dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz.