Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Birçok masaüstü kullanıcısı, parolayı girmek yerine işe adım atmak için Windows 10’a hızlı bir halde girmek isteyebilir. Peki Windows 10 otomatik giriş iyi mi etkinleştirilir?

İşletim sisteminde bulunan varsayılan opsiyonu kullanarak Windows 10 otomatik celse açmayı etkinleştirebilirsiniz. Otomatik giriş, hesabınız için gizyazı sorma sürecini atlar. Çoğu kullanıcı için otomatik celse açma makul olsa da, bunun bilhassa indeks ya da masa üstünüzün güvenliğini, başka biri eriştiğinde azaltacağını lütfen unutmayın.

Bu durumda, devam etmek ve giriş şifresini dönem dışı bırakmak ve Windows 10’a kendiliğinden giriş yapmak istiyorsanız, işte bunu yapmanız yeterlidir.

Neler Okuyacaksınız? →

Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Windows 10 otomatik giriş için 3 basit adımda etkinleştirme yapabileceğiz işte bu adımlar;

Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Aşama 1 : Çalıştır komutunu (Win Key + R) açın ve netplwiz yazın ve enter tuşuna basın. Bu, Windows’da ki kullanıcı hesapları olan pencereyi getirecektir.

Adım 2 : Kullanıcı hesabı seçeneğinde, celse açma şifresini dönem dışı bırakmak istediğiniz kullanıcı ismini seçin (birden fazla hesabınız olması durumunda). Üstte, “Bu bilgisayarı kullanabilmek için Kullanıcıların bir kullanıcı ismi ve parola girmesi gerekir” seçeneğini görürsünüz. Bu seçeneğin işaretini kaldırın ve uygula onay kutucuğuna tıklayın.

Aşama 3 : Son adımda, otomatik giriş hususi durumunu etkinleştirmek istediğiniz hesap için geçerli şifrenizi girmeniz gerekir. Tamam’ı tıklatın ve bu, Windows 10’a otomatik girişi etkinleştirir.

Buraya kadar bütün adımları doğru yapmış oldu iseniz bir sonrasında ki aygıt açılışında sistem sizden gizyazı sormayacaktır.

Windows 10 otomatik giriş iyi mi etkinleştirilir konusu ile ilgili artık malumat sahibisiniz takıldığınız ya da sormak istediğiniz bütün sorular için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.