Windows 10’da Kayıtlı Wi-Fi Parolalarını Bulma

Bir kablosuz ağa katılmak için parolayı girdiğinizde, Windows varsayılan olarak onu gizler. Bir dizi star işareti, meraklı gözlerinizin, parolanızı içeren alanın içeriklerine bakmasını ve böylece ağınızı güvende tutmasını sağlayın. Ve bu şifreler kaydedildikten sonra, esasen girmiş olduğunuz gizyazı olan bir ağa yeniden katılmaya çalışırken bile gizleneceklerdir.

Neler Okuyacaksınız? →

Windows Kayıtlı Wi-Fi Parolalarını Bulma

Çoğu vakit bu iyi bir şeydir, fakat anımsamadığınız bu şifreyi kesinlikle bulmanız gerektiğinde, iyi mi yapıldığı aşağıda açıklanmıştır.

  1. Windows Sistem Tepsisinden, Wi-Fi simgesini sağ tıklayın ve Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın.
  2. Wi-Fi Durum Penceresini açmak için Bağlantılar: (Wi-Fi şebeke adınızı) tıklayın.

3. Kablosuz Özellikleri’ni tıklatın.

4. Güvenlik sekmesine geçin.

5. Ağ güvenliği anahtarı altında, Karakterleri göster yazan kutuyu işaretleyin.

Sonuç:

Tüm bu adımlar kusursuz yapıldığı vakit kayıtlı Wi-Fi şifresini görebilirsiniz. Herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda aşağıda ki yorum bölümünü de kullanabilirsiniz.

Windows’da kayıtlı wi-fi parolalarını bulmak için Microsoft’un hazırlamış olduğu Windows’ta Wi-Fi ağı parolanızı bulun isimli bilgilendirici yazıya da göz atabilirsiniz.

WiFi çözücü vasıta arıyor iseniz 5 En İyi WiFi Şifre Çözücü Araçları | Ücretsiz indirin yazımızı okuyabilir Android cihazınızda Wi-Fi şifrelerinizi görmek istiyorsanız Android’de Kayıtlı Wifi Şifreleri Nasıl Bulunur? yazımızda ki adımları takip edebilirsiniz.