Windows 12 Hakkında Şaşırtıcı Tarih İddiası

resim58722367
resim58722367

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Microsoft, yeni çıkan mamüller üstünde çalışmaya devam ediyor. Bilindiği suretiyle şirket, kısa sürede Windows 11’i kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Bunun üstüne teknoloji kullanıcıları, bir müddet yeni Windows sürümünün gelmeyeceğini düşünüyorlardı. Fakat edinilen bilgilere göre Microsoft, Windows 12 için yakın bir tarih belirledi!

Windows Central tarafınca açılan tutanağa göre Microsoft, Windows için yeni bir geliştirme döngüsüne girmek istiyor. Şirket, bu döngünün ilk ayağını da Windows 12 ile başlatmayı planlıyor. Bu doğrultuda Microsoft, kısa sürede yaptığı Windows planlamalarının birçoğunu rafa kaldıracak. Çünkü erişilen bilgiler, Microsoft’un Windows 12 için yakın bir tarih belirlediğini ortaya koyuyorlar.

Windows 12, 2024 Yılında Piyasaya Sürülebilir!

Microsoft, Windows’u devamlı geliştirmenin yollarını arıyor. Bu kapsamda teknoloji şirketi, 2015 senesinde Windows 10’u piyasaya sürdü. Bu Windows sürümü, dünya çapında büyük bir alaka gördü. Microsoft, kısa sürede Windows 10 üstünde muhtelif geliştirmeler yaparak Windows 11’i kullanıcılarıyla buluşturdu. Windows 11 ile beraber çoğu teknoloji kullanıcısı, Microsoft’un bir müddet yeni bir işletim sistemi üstüne çalışmayacağını düşünüyordu.

Nitekim firma tarafınca meydana getirilen planlamalar da bu kanaatleri doğruluyordu. Çünkü Microsoft, önümüzdeki senelerde Windows 11 için büyük bir güncelleme yayınlamayı planlıyordu. Şirket, bu güncellemeyle beraber işletim sisteminin güncelliğini korumayı hedefliyordu.

Ancak Windows Central tarafınca erişilen bilgiler, Microsoft’un planlamada değişikliğe gittiğini gösteriyor. Ulaşılan bilgilere göre Microsoft, Windows için yeni bir döngü başlatmak istiyor. Bu döngü kapsamında şirket, 3 sene arayla yeni Windows versiyonlarını kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

Ulaşılan bilgilere göre Microsoft, bu döngüyü Windows 12 ile başlatacak. Yani araştırmacılara göre şirket, Windows 11’in üstünden 3 sene geçtikten sonra 2024 senesinde Windows 12’yi kullanıcılarıyla buluşturacak. Konu ile ilgili hemen hemen Microsoft cephesinden rastgele bir izahat gelmedi. Bundan kaynaklı Microsoft tarafınca planlandığı iddia edilen yeni Windows döngüsünün doğruluğu kanıtlanmadı.

Ancak araştırmacıların ulaştıkları raporlar, iddiaları mühim seviyede destekliyor. Çünkü erişilen raporlarda Microsoft’un gelecek günlerde Windows 11 için yayınlamayı planladığı büyük güncellemelerin iptal edileceği gözüküyor. Böylece şirket, Windows 11 için büyük bir güncelleme yayınlamak yerine tamamiyle Windows 12’ye odaklanmak istiyor gibi duruyor.

Windows kullanıcıları, ortaya atılan iddialardan sonra Microsoft tarafınca yapılacak olan açıklamayı beklemeye başladılar. Teknoloji kullanıcıları, Windows 11’in kısa sürede piyasaya sürülmüş olduğundan kaynaklı Windows 12 ile beraber neler sunulabileceğini merak ediyorlar.

Sizler de Windows 12 için iddia edilen bilgiler hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.