Windows için 7 En iyi NES Emülatörü

Tüm çocukluğunu Mario’nun prensesini kurtarmasına yardım etmek için harcayan 90’ların bir evladı musunuz? Kardeşinle günlerce beraber Contra oynamaktan zevk aldın mı? NES oyun bağımlısı mısınız? Eğer öyleyse, doğru yerdesiniz. Bu yazıda Windows için 7 En iyi NES Emülatörünün bir listesini göreceksiniz.

Emülatörler, muayyen bir platform için açılan dosyayı değişik bir platformda açmanıza müsaade eden bir yazılımdır. NES (Nintendo Entertainment System) en tanınmış oyun türüdür ve hepsinin favorisidir. En bizim başlamış olalım macera üstünde ada , Windows PC’de NES oyunlarından.

Neler Okuyacaksınız? →

Emülatör Nedir?

Emülatör, bir bilgisayar sisteminin öteki bir bilgisayar sistemi gibi davranmasını elde eden donanım ya da yazılımdır. Bir emülatör, genelde ana bilgisayar sisteminin misafir sistem için geliştirilmiş program çalıştırmasına ya da etraf aygıtları kullanmasına imkân tanır.

7 En iyi NES Emülatörü

Biri Assasin’s Creed: Revelations ya da Super Mario arasında bir seçim yapmamı isterse, bir saniye bile düşünmeden sonuncuyu seçeceğim. Yeni zamanın oyunları kuşkusuz şaşırtıcı. Ancak, 90’ların klasik NES oyunları en iyisinden daha azca değildir. NES, dünyanın en tanınmış ve en sevilen oyun kategorisidir.

Herkes Super Mario, Contra, Tetris ve çoğu NDA klasiğini oynamayı sever. En iyi bölüm, bu Windows 10 için bu Nintendo 7 En iyi NES Emülatörünü kullanarak Windows 10 sisteminizde harika NES oyunları oynayabilmenizdir. Hadi başlayalım.

Windows için 7 En iyi NES Emülatörü

jNES

Jnes , bir ROM açmak ve en sevdikleri klasik oyunu oynamaya adım atmak isteyenler için en iyi NES emülatörlerinden biri olarak kabul edilir. Bu listede yer edinen öteki emülatörler gibi bir ton özelliğe haiz olamaz, fakat kullanımı en basit olan budur. Ayrıca malum hiç bir tecrübe problemi yoktur. Bu unsurlar, jNES’in en iyi 7 NES emülatörünün listesine girmesi için yeterlidir.

Joystick kullanmak, sesi denetlemek ve ekranın boyutunu ayarlamak gibi temel özellikler var. Hem NES hem de NSF ROM’larla kusursuz çalışır.

NES Emülatörü JNES’i buradan indirin.

Nesbox / Universal Emülatör

Nesbox büyük ihtimalle en modern NES emülatörüdür. Oyunculara iki ihtimal sunar. NES oyunlarını direkt olarak tarayıcınızda, Nesbox internet sitesinde ya da Windows 10 için geliştirici tarafınca sunulan UWP uygulamasını kullanabilirsiniz.

Emülatör indirmekten kaçınmak istiyorsanız, Nesbox.com sitesini ziyaret edin, kendi ROM’unuzu yükleyin ve oynamaya başlayın. Oyun tecrübesi çok akıcıdır ve rötar ya da öteki performans sorunlarınız olmamalıdır. En iyi bölüm bir Evrensel emülatördür. Bu, Nexbox Çevrimiçi Emülatörünün NDA (.nes), Sega (.gen .smd), Süper Nintendo (.smc), GameBoy (.gb .gbc .gba) formatlarını destek verdiği anlamına gelir.

RetroArch

RetroArch, çok tanınmış ve gelişmiş bir NES emülatörüdür. Çok muhtelif özellikler ve özelleştirme seçenekleri sunar. Bununla birlikte, çok yönlülüğü, RetroArch’ı kullanması ve kurması için en komplike emülatörlerden biri yapar. RetroArch , geniş özellikleriyle inanılmaz ve mükemmel bir NES tecrübesi yaratmanıza izin verir. Neredeyse aynı grafikleri simüle edebiliyor.

Ek olarak, doğru parametrelerle gecikmeler olmaz. Daha ilkin de belirttiğim gibi, RetroArch’ın kurulumu olabildiğince karmaşık. Bazı kullanıcılar için, bilhassa RetroArch ortamına aşina olmayanlar için kafa karıştırıcı olabilecek birtakım çekirdek ve ayar ayarlarını yüklemeniz gerekir.

Kurma ve RetroArch kullanmak için hiç bir resmi kullanım kılavuzu olmadığı için, ihtiyacınız olacak Google çalışanı. Oyununuzu makul şekilde ayarladıktan ve en sevdiğiniz NES oyunlarını oynamaya başladıktan sonra, RetroArch’ın niçin Windows için 7 en iyi NES emülatörleri listesinin başlangıcında bulunduğunu anlayacaksınız.

NES Emülatörü RetroArch’ı buradan indirin.

FCEUX

FCEUX mevcut en tanınmış NES emülatörlerinden biridir. Bu emülatör, hem oyuncular hem de geliştiriciler için bir hususiyet olan çoğu hususiyet ve özelleştirme opsiyonu sunar. FCEUX kullanması olabildiğince basittir. Ayrıca hata ayıklama, video kaydı, ROM hack ve speedruns kurmak için araçlar sağlar.

Egzotik oyun tecrübesi için bir kontrolör ve tam ekran desteği gibi özellikler de vardır. Kontroller ve giriş konfigürasyonu gibi çoğu ayarı bile özelleştirebilirsiniz. FCEUX’un tek dezavantajı, varsayılan olarak yanlış bir renk paleti ile gönderilmesi, fakat manuel olarak düzeltilebilmesi. FCEUX düzgüsel NES dosyalarına bu arada AF, NSF, FDS, RAR, ZIP *: İNGİLİZCE ve GZ formatlarını da şarj edebilir. Bütün bunlar FCEUX’u bir zorunluluk haline getiriyor.

NES Emülatörü FCEUX’u buradan indirin.

VirtuaNES

VirtuaNES, NES emülatörleri listemizdeki bir öteki büyük isimdir. Çok iyi özelliklere sahip, özelleştirilebilir bir NES emülatörüdür. Dış denetleyicisi ve joystick desteği var. Tam monitör modu da dahil olmak suretiyle ayarlanabilir monitör montajı da mevcuttur. En iyi bölüm VirtuaNES’in hile kodları için etken Desteğe haiz olmasıdır. Onaltılık hafıza konumlarını bile düzenleyebilirsiniz, bu yeni numaralar denemenize izin verir. VirtuaNES’in tek dezavantajı, geliştiricisi tarafınca artık desteklenmediğidir.

Her ne kadar VirtuaNES hala Windows 10 da dahil olmak suretiyle rastgele bir Windows sürümünde kusursuz çalışıyor. Aslında, emülatör sisteminizde NES oyunları oynamak için rastgele bir ek yardıma ya da geliştirmeye gereksinim duymaz.

NES Emülatörü VirtuaNES’i buradan indirin.

Nestopia EU

Nestopia benim en sevdiğim NES emülatörüdür. En çok tercih edilen ve kullanılan NES emülatörlerinden biridir. Bu nedenle, 7 en iyi NES emülatörü listemizde yer aldı. Nestopia EU (Undead Edition), özgün Nestopia emülatörünün resmi olmayan bir devamıdır, zira desteği geliştirici tarafınca yarıda kesilmiştir ve Windows 10 ile kusursuz bir halde çalışmaktadır.

RetroArch‘ın yapılandırması ile ilgili endişelenmek istemiyorsanız, Nestopia EU sizin kurtarıcınızdır. Windows 10 bilgisayarda NES oyunlarını taklit etmek için gereksinim duyulan bütün özellikleri sağlar. Ancak, birtakım kullanıcıları rahatsız edebilecek vsync ismi verilen bir seçenek var. Bu hususiyet etkinse, yavaş bir giriş gecikmesi yaşayabilirsiniz ve kapatılmışsa monitörü yırtabilirsiniz.

NES Emülatörü Nestopia EU’yi buradan indirin.

Nintendulator

Nintendulator , Windows için en iyi NES emülatörleri listemizdeki son emülatörümüz, fakat harbiden denenmeyi hak ediyor. Bu çok güvenilir bir NES emülatörüdür. Bu gerçekçi bir oyun sağlar ve birtakım çok basit özelliklere sahiptir.

Bu emülatör, oyunu kendiliğinden başlatmak için entegre bir oyun Genie desteği sağlar ve ilaveten dahili bir USB Gamepad’e sahiptir. Ek olarak, bir Soft restart ve tıpkı özgün konsol gibi bir Hardware reset fonksiyonuna sahiptir.

NES Emülatörü Nintendulator’ı buradan indirin.

Sonuç;

NES oyunları hepimiz tarafınca sevilir. En iyi NES emülatörlerini kullanarak, en sevdiğiniz NES oyunlarını Windows 10 PC’niz de oynayabilirsiniz. Bunlar, Windows için 7 en iyi NES emülatörüydü.

Diğer platformlar için kullanılan emülatör makale listemiz aşağıda ki gibidir;

  • PSP Oyunlarını PSP Emülatörü ile PC’de Oynamak
  • En iyi 5 iOS Emülatör Windows PC için
  • Windows PC ve MAC için En iyi 5 Xbox One Emulator

Listemiz için öteki bir NES emülatörü önermek istiyorsanız, bizlere yorum bölümünde bildirebilirsiniz.