WordPress Geçici Klasör Kayıp Hatası Nasıl Düzeltilir


WordPress Geçici Klasör Kayıp hatası, bütün internet sitesi geliştirme ve kullanıcı deneyiminizi bozabilecek en sinir bozucu WordPress problemlerinden biridir. Neyse ki, bu hata için kolay bir revizyon var.

Bu hata, WordPress’e rastgele bir dosya yüklemenizi önler, yani rastgele bir görsel yükleyemez ya da rastgele bir eklenti ve tema yükleyemezsiniz.

Ancak, görünmüş olduğu kadar sinir bozucu, hata, sunucunuzdaki birkaç dosyayı düzenleyerek basitçe düzeltilebilir. Hepsini kendiniz yapabilirsiniz. Size iyi mi yapıldığını göstereceğiz.

Neler Okuyacaksınız? →

WordPress Geçici Klasör Kayıp Hatası Nedir?

Geçici Klasör Kayıp‘ ya da ‘Geçici Klasör Eksik‘ hatasını açıklamak, birden fazla server tarafı klasör izin sistemi ve PHP ayarları ve işlevleri içerdiğinden birazcık karmaşıktır.

Basitçe söylemek gerekirse, “temp” klasörü sunucunuzdan, sizin tarafınızdan ya da bir server arızası tarafınca hata kararı silindiğinde hata size gösterilir. Ayrıca, barındırma sunucunuz tarafınca ayarlanan klasör izinlerinin bir kararı şeklinde de ortaya çıkar.

WordPress Geçici Klasör Kayıp Hatası Nasıl Düzeltilir

WordPress, yüklediğiniz dosyaları makul klasörlere yerleştirmeden ilkin geçici olarak saklamak için internet sitenizin sunucusunda geçici bir klasör kullanır. Örneğin, bir eklenti yüklediğinizde, WordPress’in WP-Content klasöründeki eklenti dosyaları için yeni bir klasör oluşturup kalıcı olarak depolaması için ilkin geçici klasörde depolanır.

Bu “temp” klasörü kaybolduğunda, WordPress varsayılan yükleme işleminden geçmek için uğraşır ve size WordPress Geçici Klasör Kayıp hatasını gösterir.

WordPress Geçici Klasör Kayıp Hatası Nasıl Düzeltilir

Bu hatayı düzeltmek için internet sitesi sunucunuza giriş yapmanız ve temel bir WordPress dosyasını düzenlemeniz gerekir. Sunucudaki dosyalarda rastgele bir değişim yapmadan ilkin internet sitenizi yedeklemenizi öneririz.

Adım 1: Sunucunuza Giriş Yapın

Sunucunuza giriş yapmanın iki yolu vardır. Filezilla gibi bir FTP client uygulaması kullanabilir ya da internet barındırma hizmeti için CPanel’i kullanabilirsiniz. Bu gösteri için CPanel kullanıyoruz. Bir FTP istemcisi kullanıldığında da hatayı revizyon prosedürü adımları aynıdır.

Sunucunuza CPanel ile giriş yapmak için internet sitenizin URL’sinin sonuna / cpanel yazın (ör. interbilgi.com/cpanel)

CPanel için kullanıcı ismini ve şifreyi girin. Bu size barındırma sağlayıcınız tarafınca sağlanır. Barındırma platformuna kaydolduğunuzda aldığınız güzel geldiniz e-postasında bulabilirsiniz.

Adım 2: wp-config.php Dosyasını Bulun

CPanel’de celse açtıktan sonra, Dosya Yöneticisi (File Manager) programını bulun ve açın.

Ardından public.html klasörüne gidin. Burada wp-config.php dosyasını bulacaksınız. Bu, WordPress sistemi için bütün yapılandırmaları işleyen temel bir WordPress dosyasıdır.

Sağ tıklayın üzerindeki wp-config dosyası ve seçim Edit.

Şimdi kopyalama ve yapıştırma Aşağıdaki kodu derhal ilkin diyor hattı “ Hepsi bu, durma düzenleme var! Mutlu bloglar ”

define(‘WP_TEMP_DIR’,dirname(_FILE_). ‘/wp-content/temp/’);

Değişiklikleri kaydetmek için Kaydet’i tıklayın .

Bu, sistemin basitçe bulmasına yardımcı olmak için WordPress için geçici klasör konumunu tanımlar.

Adım 3: ‘Temp’ Klasörünü Oluşturun

Public.html klasörüne geri dönün ve bu sefer WP-Content klasörünü açın.

WP-Content içerisinde yeni bir klasör oluşturun ve “ temp ” olarak adlandırın.

Bu, ‘Geçici Klasör Kayıp’ hatasını düzeltmelidir. Web sitenize geri dönün ve düzeltilip düzeltilmediğini görmek için bir dosya yüklemeyi deneyin.

Sonuç olarak

Sorun devam ederse, internet barındırma sağlayıcınızla iletişim kurun ve yöntem yardımcı kadrosuyla iletişime geçin ve problemi düzeltmelerini isteyin.

Çoğu durumda, bu hata, korkulu internet barındırma yapılandırmaları ve yönetiminin bir kararı olarak gelir. Gelecekte bu tür sorunlardan kaçınmak istiyorsanız, internet sitenizi yönetilen bir WordPress barındırma platformuna taşımayı düşünün.

403 Forbidden hatasının çözümü için https://interbilgi.com/wordpress-403-forbidden-hatasi-cozumu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Geçici klasör yitik ya da geçici klasör noksan yanlışı çözümü konusu ile ilgili değişik alternatif bir yol biliyor iseniz bize yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.

Önerilen Yazı;  Apple Watch Series 8 Ekranıyla Kullanıcıları Etkileyecek!

Yorum yapın