WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Çözümü

WordPress kurulu birtakım blog ya da internet sitelerin ” Başlangıç ” sayfası altında WordPress Blog rss başlığının altında RSS Hatası: A feed could not… yani şu şekilde bir ibare olur;

RSS Hatası: A feed could not be found at https://feeds.feedburner.com/wordpress-tr. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.”

Neler Okuyacaksınız? →

WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Hatası Neden Oluşur

Bu hatayı wordpress panelinde şu şekilde görebilirsiniz. Bu hatanın ya da uyarının çıkma nedeni ise WordPress Türkiye’nin alan adının değişmesinden kaynaklanmaktadır.

Herhangi bir emniyet açığı ya da internet sitenizin, blogunuzun arama motorlarında erişiminde bir problem teşkil etmemektedir.

Eğer aktüel olarak malumat almak istiyor, WordPress Türkiye‘de oluşan güncellemelerden ya da değişik türde haberlerden haberdar olmak istiyorsanız etken etmenizde fayda var.

WordPress “RSS Hatası A feed could not…” Çözümü

WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Çözümü

Bu problemi düzeltmek için yapmanız ihtiyaç duyulan WordPress Blog ibaresinin en sağında bulunan, farenin imlecini getirdiğinizde gözüken Yapılandır düğmesine basınız.

Bu prosedürü yaptıktan sonrasında karşınıza şu şekilde bir sayfa açılacaktır aynı pencere altında.

WordPress RSS Hata Düzeltmesi Nasıl Yapılır

Burada RSS beslemesinin URL adresi kısmında https://feeds.feedburner.com/wordpress-tr yazar siz bu kısmı https://feeds.feedburner.com/wp-turkiye değiştirmelisiniz.
Bu şekilde güncellediğiniz de gönder düğmesi basmanız kafi olacaktır. Bu prosedürü tamamladıktan sonrasında şu şekilde bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

WordPress RSS Hatası Nasıl Düzeltilir

Bu sayfayı görüyor iseniz bütün işlemleri doğru yaptık demektir. Görünen o ki WordPress Türkiye Blogu ‘nda pek bir büyüme olmamış. Belki yakın bir zamanda eski canlılığını yeniden yakalar.