Xiaomi 12S Serisinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

resim25107955
resim25107955

Xiaomi yeni telefonlarının tanıtım tarihini resmi olarak duyurdu. Xiaomi 12S adlı yeni serinin tanıtım zamanı 4 Temmuz olarak açıklandı. Buna ayrıca telefonlar ile alakalı birtakım bilgiler de tanıtım tarihiyle beraber kendini gösterdi.

Xiaomi’nin merakla beklenen yeni serisi resmi olarak doğrulandı. 4 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşecek bir aktivite ile Xiaomi 12S serisi tanıtılacak. Seri kapsamında üç değişik telefonun tanıtımı bekleniyor. Bu telefonlar ise Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra modelleri oluyor.

Geçtiğimiz aylarca ile alakalı onlarca söylenti çıkan telefon serisi, Xiaomi’nin paylaşmış olduğu iki değişik afiş ile gündeme geliyor. Posterde üç telefona ait tasarıma da yer verildiği tahmin ediliyor. Ayrıca dikkat çeken bir öteki neden da telefonların derhal üzerinde bulunan Leica logosu oluyor.

Buna ayrıca paylaşılan iki posterde telefonların tasarımını gözler önüne seren görseller yer alıyor. Geçtiğimiz dönemde Xiaomi’nin yapmış olduğu açıklamalar, mamüllerin özellikleri ile alakalı da bilgili olmamızı sağlıyor.

Şirket tarafınca paylaşılan bilgilere göre Xiaomi 12S modeli ufak boyutlu bir amiral gemisi olarak ortaya çıkacak. Buna ayrıca 12S Pro modeli 2022 yılının amiral gemisi standartlarını belirleyecek. 12S Ultra modeli ise kamerasıyla en önemli bir amiral gemisi olacak.

Xiaomi 12S serisinin tanıtım için 4 Temmuz zamanı verilse de bu etkinliğin sadece Çin için gerçekleşeceği öngörülüyor. Küresel bir tanıtım etkinliği için ise derhal hemen resmi bir izahat mevcut değil.

Xiaomi 12S Serisinin Sızdırılan Özellikleri

Şimdiye kadar serinin yöntem özellikleri ile alakalı resmi bir izahat yapılmadı. Ancak araştırmacılar tarafınca ortaya çıkan birtakım bilgiler mamüller ile alakalı bilgili olmamızı sağlıyor. En büyük iddia ise telefonların işlemcileri ile alakalı gibi gözüküyor.

İddiaya göre Xiaomi 12S serisinde bulunan bütün cihazlar Snapdragon 8+ Gen1 çip setine haiz olacak. Günümüzdeki en kuvvetli işlemciler içinde bulunan bu çip setinin yüksek performans sağlayacağını söylemek mümkün. İddiaların doğru olması durumunda üç cihazda da amiral gemisi performansı beklemek yanlış olmayacaktır.

Buna ayrıca afişlerde de görüldüğü suretiyle Xiaomi ve Leica ortaklığı bu seride kendini gösterecek. Bu nedenle telefonların kameralarında itinalı bir çabalama görmemiz olası. Özellikle Xiaomi’nin açıklamalarına bakılırsa 12S Ultra modelinde yüksek performanslı bir kamera bizleri bekliyor olabilir.

Ayrıca Xiaomi 12S modeli ile alakalı da birkaç sızıntı mevcut. İddialara göre Xiaomi 12S, 6.81 inç boyutunda 120Hz yenileme hızına haiz FHD+ AMOLED bir monitör ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama kapasitesi da üründe yer alacak.

Bunların dışında 50 MP ana kameraya ayrıca 13 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP çözünürlüğünde olan üçüncü bir kamera da cihazda olacak. Pil konusu ile alakalı ise 4.500 mAh kapasiteli bir batarya ve 120W süratli şarj beklentisi mevcut. Tabii ki bütün bunların iddia bulunduğunu vurgulamak gerek. Resmi bilgiler için ise 4 Temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinliği beklememiz gerekiyor.