Xiaomi 12S Serisinin Tasarımı Tamamen Sızdırıldı

resim81747097
resim81747097

4 Temmuz tarihinde gerçekleşecek bir etkinlikte tanıtılması beklenen Xiaomi 12S serisi ile alakalı yeni bilgiler gündeme geldi. Yeni sızıntılarla beraber Xiaomi 12S serisinin tasarımı tamamiyle ortaya çıktı. Ayrıca cihazın performansıyla alakalı birkaç kontrol kararı da kendini gösterdi.

Xiaomi 12S serisi kapsamında üç değişik cihazın piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra modellerinin küresel olarak satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak son sızıntılar telefonların dış görünüşleriyle alakalı daha ayrıntılı bilgilere haiz olmamızı sağlıyor.

Yeni telefona dair görseller Çin’de tanınmış olan toplumsal medya platformu Weibo üstünden paylaşılıyor. Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra modelleri olduğu tahmin edilen cihazlar bilhassa kamera tasarımı ile dikkat çekiyor. Deri kaplamaya haiz olan Xiaomi 12S Ultra modelinin bunun yanı sıra seramik kaplamalı bir arka yüzeyi olacağı da tahminler içinde yer alıyor.

Ultra modelinin tam ortasında büyük bir kamera modülü bulunuyor. Bu kameranın modülünün köşesinde Leica logosunu görmek mümkün. Daha ilkin de açıklanan bilgiler Xiaomi ve Leica ortaklığına dair düşünce edinmemizi sağlamıştı. Ayrıca firma bu telefonda 1 inç Sony IMX989 sensörünün kullanılacağını da doğruladı.

Büyük kamera modülünün tam ortasında ana kameranın bulunmuş olduğu tahmin ediliyor. Hemen altında ise bir telefoto kameranın bulunmuş olduğu düşünülüyor. Kamera kurulumunun yan kısımlarında ise bir çift LED flaş ve ultra geniş açılı lensin bulunmuş olduğu anlatım ediliyor. İddialara göre cihazın ana kamerası 50 MP, ultra geniş açılı ve telefoto kamerası ise 48 MP çözünürlüğe haiz olacak.

AnTuTu Testinde Milyonu Geçti!

Telefonlar alakalı paylaşılan bir öteki ayrıntı ise telefonun performansını gözler önüne seriyor. Paylaşılan afişte Xiaomi 12S Pro’nun AnTuTu testinden 1.1 milyonun üzerinde bir puan almış olduğu anlatım ediliyor. Ancak bunların birer sızıntı bulunduğunu ve bilgilerin resmi olarak doğrulanmadığını belirtmekte yarar var.

Xiaomi 12S Pro modelinin bu puanı elde etmesindeki en mühim etkenlerden biri ise işlemci olarak belirtiliyor. Şirket bu telefonlarda Snapdragon 8+ Gen 1 kullanmayı tercih edecek gibi gözüküyor. Ancak telefonun bütün özellikleri ile alakalı şimdilik net bir malumat mevcut değil.

4 Temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinlikte serinin üç telefonuna dair ayrıntılı bilgiye ulaşacağımız tahmin ediliyor. Aynı zamanda Xiaomi’nin değişik teknolojik mamüller tanıtması da beklentiler içinde yer alıyor.