Xiaomi Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Bugün size Xiaomi telefonun özgün olduğu iyi mi anlaşılır ya da Xiaomi akıllı telefonunuzun özgün olup olmadığının iyi mi denetim edileceğini anlatacağız.

Xiaomi firması ilk önce ucuz akıllı telefonların, yüksek kaliteli, işlevsel ve güzel duyu üretimine bahse girdi. Bu, firmanın sadece Çin pazarında değil, dünya genelinde da büyük bir popülerlik kazanmasına destek oldu.

Bildiğimiz gibi, daima haksız üreticiler başkalarının başarısına takılmaya ve bir çörek almaya hazırdır. Sahte mamüller üretiyorlar, özgün ürünlere maskeliyorlar ve oldukça para kazanıyorlar. Bu bunun yanı sıra Xiaomi cihazlarını da etkiliyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Xiaomi Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Piyasada, resmi perakendecilerden alışveriş yapmazsanız elinizde olabilecek hiç bir akıllı telefon, tablet ve öteki özgün cihazlar yoktu. Bununla birlikte, çoğu şahıs ne kullandıklarını bilmek ister: özgün ya da sahte. Xiaomi akıllı telefonunuzun özgün olup olmadığını denetlemek için 2 seçenek mevcuttur.

Xiaomi Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Yöntem 1: Seri Numarasına ya da IMEI’ye Göre

Xiaomi telefonlarının doğrulanması, firmanın resmi internet sitesini ziyaret ederek başlar. Aşağıdaki linke tıklayın ve tavsiye edilen alana cihazın seri numarasını ya da IMEI kıymetini girin. Burada ki kıymet ile uyuşmuyor ise IMEI numarası cihazınız düzmece diyebiliriz.

Ufak bir hatırlatma bu sayfa şuan için Çince olarak kullanılmaktadır.

Xiaomi IMEI Kontrol Sayfası

Not: IMEI’yi belirlemek için, aleti cihazın ambalaj kutusunda bulmanız ya da akıllı telefonunuzda *#06# kodunu girmeniz, sonrasında captcha’yı girip Kontrol Et butonuna basmanız gerekir. Sonuç IMEI olacaktır.

Xiaomi MSA Nedir? Merak ettiğiniz yanıt burada diyebiliriz (:

Yöntem 2: Gizli Kod ile

Akıllı telefonun ambalaj kutusunda bir hüviyet doğruluğunu sağlama etiketi varsa, orada gizli saklı kodu görebilirsiniz . Bunu yapmak için, emniyet katmanını etiketten silmeniz gerekir. Ardından bu kod üreticinin resmi internet sitesinden bir sonraki sayfaya girilir.

Bu bağlantıyı kullanarak resmi internet sitesine giriş yapınız

Buradaki nokta kodda değil, ama kodu girerken göreceğiniz şekilde olacaktır. Bu, bu kodun siteye kaç kez girildiğini gösterir. Öyleyse, telefonunuz orijinaldir. 10’dan azsa – her şey yolunda. Kod, müstahsil tarafınca da girilebilir.

Ancak giriş sayısı oldukça daha yüksek olduğunda, bu sadece bir şey anlatım edebilir: birden fazla kullanıcı etiketlerinde aynı koda haiz cihazlar satın aldı. Sahipleri, gadget’ların orijinalliğini tıpkı sizin gibi denetim etmeye çalıştı. O vakit Xiaomi akıllı telefonunuz sahtedir.

Not: Doğrulama etiketi, cihazın özgün ambalajından zorunlu bir hususiyet değildir. Bu sebepten, onun yokluğu hiç bir şey anlatım etmiyor.

Bu makaledeki yorumlarda bizlere bu deneyimden anlatmak için Xiaomi akıllı telefonunuzdaki hüviyet doğruluğunu sağlama seçeneklerinden birini kullanıp kullanmayacağınız için teşekkür ederiz. Birçok kişinin geri bildiriminize ve yorumlarınıza gereksinim duyacağından eminiz.