Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Engineering modunu etkinleştirirseniz, Xiaomi’de ki birtakım hususi ayarlar değiştirilebilir. Örneğin, mod hem konferans hem de genel için en çok ses seviyesine kadar ses denetimi için kullanılır. İş tecrübesine haiz olmak lüzumlu değildir.

Ama dikkatli olmalısın. Sakar kullanım, sistemde ciddi hasara niçin olabilir. Ayarları değiştirmeye çalıştığınızda bunu unutmayın. Şimdi Xiaomi’nin teknik modunu etken hale getirmenin üç yolunu görüyoruz.

Neler Okuyacaksınız? →

Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Aşağıda 3 değişik teknik ile Xiaomi’de Engineering (Mühendis) Modu iyi mi etkinleştirirsin kısa bir halde açıklanmıştır. Bunları dikkate alarak prosedür yapabilirsiniz.

Yöntem 1. Engineering (Mühendislik) Modunu Etkinleştirmek İçin Kodları Kullanın

Mühendislik modunu etkinleştirmek için aşağıdaki kodlardan birini girmek için bir çevirici kullanın.

  1. * # * # 6484 # * # *
  2. * # * # 3646633 # * # *
  3. * # * # 4636 # * # *

Kodların rastgele biri işe yarayabilir. Mod hala yapamıyorsa, diğer bir adet deneyin. Çalışırsa, ekranda aşağı yukarı 30 öğeden oluşan bir menü görmüş olacaksınız (modele bağlı olarak daha çok ya da daha az). Menü İngilizce ya da diğer bir dilde olabilir, ürün bilgisine bağlıdır.

Kod girdikten sonrasında ekranda bir uyarı resmi görürseniz, kızmayın. Bu ancak Engineering (mühendislik) moduyla ilgisi olmayan ekstra bir menü. Bu imaj ekranınızda görüntüleniyor ise, kod çalışmadı. Başka bir adet dene.

Ayrıca bknz Bloatware Xiaomi Cihazınızdan Nasıl Kaldırılır?

Yöntem 2. Parametre Yardımıyla Mühendislik Modunu Etkinleştirin

  1. “Parametreler” içinde gezinin;
  2. “Cihazım” ı seçin
  3. Git “Tüm özellikler”;
  4. “Çekirdek sürümü” nü bulun, derli toplu aralıklarla 7 kez basın (6. sırada, “CIT girmek üzeresiniz” mesajını içeren açılır pencerenin sayılmamasını sağlar)

7. aşama sonra, mühendislik modu görünecektir.

Yöntem 3. MTK Uygulamasının Mühendislik Modunu Kullanın

Xiaomi’nin birtakım sürümleri MTK tatbik geliştirme modunu gerektirir. Bu tekniğin ancak MediaTek yonga setine haiz cihazlar için çalıştığını unutmayın. Örneğin, bu Snapdragon yonga setleri için çalışmaz.

Okumalısınız Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?