Xiaomi’de “SIM kartınız aktif değil” sorunu nasıl çözülür?

resim95777074
resim95777074

Xiaomi sim kart etken değil problemi sık yaşanmış olan problemler arsındadır. Peki Xiaomi sim kart etkinleştirme problemi iyi mi çözülür?

Bu, Xiaomi akıllı telefon sahiplerinin SIM kartlarını etkinleştirememesi halinde olabildiğince sık görülür. Üretici, Mi Hesabı üstünden etkinleştirmenin akıllı telefonun güvenliğini arttırdığını iddia ediyor.

Ancak, kullanıcılar bazı durumlarda soruna niçin olabilecek yanlışlar yaparlar. Mi hesaplarını e-posta ile kaydettiğinizde yanlış telefon numaraları yazabilir ya da onları kaçırabilirsiniz. Sorun, yüklü ürün yazılımındaki hatalarda, yanlış telefon numarası tanımlamasında ya da hususi ROM’larda çalışan aygıt arızalarında ortaya çıkabilir. Her durumda, bir kullanıcı ya “SIM kartınız faal değil” ya da “SIM kartı etkinleştirirken hata” mesajı alıyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Xiaomi’de SIM kart iyi mi etken edilir?

Sorunun nedenini bulmak olabildiğince zor. Ancak, onarımı kolaydır. Bunu çözüme ulaştırmak için burada üç teknik öneririz. Hepsi bir aygıt için güvenlidir. Ayrıca, bunların sizin için çalışacak olma olasılığı yüksektir.

Yöntem 1: Resmi internet sitesinde SIM kartı etken hale getirin Xiaomi

Bu, problemin sebebi bir Mi hesabına kaydolurken meydana getirilen bir hata ise kolay ve etkili bir yöntemdir. Bu tekniği kullanmak için;

https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin?callback=https%3A%2F%2Faccount.xiaomi.com%2Fsts%3Fsign%3DZvAtJIzsDsFe60LdaPa76nNNP58%253D%26followup%3Dhttps%253A%252F%252Faccount.xiaomi.com%252Fpass%252Fauth%252Fsecurity%252Fhome%26sid%3Dpassport&sid=passport

adresindeki Xiaomi resmi internet sitesine girmeli ve kullanıcı ismi ve şifresini giriniz.

Ardından “Güvenlik” sekmesini açın ve telefon numarasını girin (doğru olup olmadığını denetim edin).

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan “Düzenle” ye dokunmak ve telefonda bir mesaj beklemek. Bu mesaj siteye girmesi ihtiyaç duyulan bir kod içerecektir. Bazen bu işlemler Xiaomi sim kart etkinleştirmek için yeterlidir.

Yöntem 2: Numarayı El ile Girin

Bu yöntem, problem kimlik doğruluğunu sağlama hatasından kaynaklanıyorsa işe yarayabilir. SIM kartın etken bulunduğunu belirten bir hata mesajı alırsanız, ona basın. Hatayla alakalı bir SMS mesajı göreceksiniz. Ardından, telefon numarasının girildiği pencere açılana kadar 3 ya da 4 defa yeniden butonuna basmanız gerekir. Telefon numaranızı giriniz. Umarım Xiaomi SIM kartı aktifleştirme sorunu çözülecektir.

Yöntem 3. Bir Mobil Sevis Sağlayıcı Aracılığıyla Etkinleştirme

Normalde, bir SIM kart diğer bir ülkeye sistem mesajı gönderilerek etkinleştirilir. Bu tür bir mesaj genelde mobil şebeke sağlayıcıları tarafınca engellenir. Bu nedenle, bu yöntemle problemi çözmeye çalışmadan önce, bu hizmetin telefonda olup olmadığını öğrenmek için davet sağlayıcısından daha iyi bir teknik yardımcı hizmeti almalısınız. Başka bir nokta. Hesabınızda kafi bütçe olması gereklidir (bu hizmet bedava değildir).

Ya hiç bir şey işe yaramazsa?

Xiaomi sim kart etkinleştirme problemi çözüm yöntemlerimizden birini uygulayarak sorundan kurtulma şansınız yoksa, Xiaomi telefonunuzda güncelleme olup olmadığını denetim etmenizi öneririz. Kullandığınız sürümün, sonraki sürümlerde başarıyla düzeltilen yanlışlar içermesi olasıdır. Bu durumda, ürün bilginizi güncellemelisiniz. Bu işe yaramazsa, mobil sağlayıcınızdan yardım almayı denetim edin ya da servis merkezini arayın.