Yandex’de Hangi Kelime Kaç Defa Aranıyor?

Yandex ’in direk hizmetinde verdiği bir linkle, arama istatistiklerine göz atabiliyorsunuz. Açılan sayfada incelemek istediğiniz kelimeyi girerek; ayda kaç defa arandığını, ona benzer aramaları sıralama olarak görebiliyorsunuz. Bu hizmetin amacı, Yandex’e reklam verecek iş ortaklarının ürünlerini pazarlamak. Ya da arayacağımız kelimeleri sözcüklere göre, yerlere göre, haritada, aylara göre, haftalara göre ne kadar aranmış gibi şekilde filtreleme özelliği de mevcuttur.

Neler Okuyacaksınız? →

Yandex’de Hangi Kelime Kaç Defa Aranıyor?

Yandex hangi kelime kaç defa aranıyor

İş ortakları bu istatistiklere bakarak ürünlerinin aranıp aranmadığına bakıyor ver sonra reklam konusu ile alakalı bir fikre varıyorlar. Yandex ’de reklam vermek 17 TL den başlıyor. Türkiye’de de hızla büyümeye süren arama motorunun istatistiklerini görmek için Anahtar Sözcükleri İstatistikleri sayfasına bakabilirsiniz.

Yandex İstatistik Nasıl Kullanılıyor?

Kullanımı oldukça kolay olan bu istatistik programını şöyle kullanabilmeniz mümkün biz tane yerini bulsun anlatalım 🙂 
Anahtar sözcükleri istatistik sayfasına gittiğiniz de karşılaştığınız ekranda alakalı kutucuğa arayacağımız kelime ya da cümleyi yazıyoruz sonra seç düğmesine tıklıyoruz üst bölümde tabi sözcüklere göre, yerlere göre, haritada, aylara göre, haftalara göre diye seçenekler mevcut size geniş bir istatistik verisi almanız için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Ürününüz aranıyor mu? diye düşünürken bu yolla reklam verdiğiniz de belirleme edebileceksiniz böylece zararına bir iş yapmamış olacaksınız. Ayrıca Yandex Anahtar Sözcükleri İstatistik uygulaması bir nebi kişilerin ruhsal alt yapısını da ortaya koymakta desek yeridir.