Yeni Huawei MatePad Pro Resmi Olarak Duyuruldu

resim37601171
resim37601171

Geçtiğimiz günlerde Huawei, HarmonyOS 3 işletim sisteminin 27 Temmuz’da piyasaya çıkacağını duyurmuştu. Şimdi ise Huawei MatePad Pro 11’in tanıtım görseli paylaşıldı. Bu paylaşım da tıpkı HarmonyOS 3 haberinde olduğu gibi Weibo platformunda yer aldı. Aynı zamanda görsel, Huawei MatePad Pro 11 ile alakalı birtakım detaylar içeriyor.

Çinli akıllı aygıt üreticisi Huawei, bu sıralar yeni çıkaracağı tablete ve işletim sistemine yoğunlaşmış gibi duruyor. Şirket yapmış olduğu bir paylaşımla HarmonyOS 3 işletim sisteminin çıkış tarihini duyurdu. Şimdi ise yeni çıkaracağı MatePad Pro 11 ile alakalı bir resim paylaştı.

Huawei MatePad Pro 11 Tanıtım Görseliyle alakalı Detaylar

Tanıtım görselinde maksimum dikkat çeken bölüm tabletin arka tarafında büyük bir dairesel kameraya haiz olması. Arka kameranın dairesel olmasının haricinde büyük lenslere haiz olduğu da düşünülüyor. Buna ayrıca tabletin yanları ve çerçevesi de parlak bir tasarıma haiz gibi duruyor. Ayrıca tabletin kenarları da kavisli bir manzara içeriyor. Bu da tabletin bir telefon gibi görünmesine imkân tanıyor.

Huawei MatePad Pro 11’in kamera sayısı hemen hemen belli değil. Ancak tabletin Huawei Mate 40 serisi gibi büyük bir kamera çıkıntısına haiz olacağı da düşünceler içinde yer alıyor. Tabletin yeni çıkan görüntüsünde oldukça sayıda hoparlör ızgarasının olması da dikkat çekiyor. Bu da yeni çıkacak tabletin ses tecrübesi olarak iyi bir kaliteye haiz olacağıyla alakalı bize ipuçları veriyor.

Ayrıca tabletin yan bölümünde kırmızı renkte bir güç anahtarı yer alıyor. Bu hususiyet vasıtası ile tablet öteki cihazlardan ayırıcı bir özelliğe haiz olacak gibi duruyor. Diğer yandan, tabletin ekranının dört tarafında da dar bir çerçeve görüyoruz. Bu özelliklere baktığımızda Huawei MatePad Pro 11’in tasarımı üstüne ciddi bir yoğunlaşma bulunduğunu söylememiz mümkün. Huawei, tabletin tasarımında ince bir imaj yakalamak istemiş gibi duruyor.

Huawei MatePad Pro 11 ile alakalı bu tanıtım görselinde daha oldukça malumat yer almıyor. Tanıtım görselinin haricinde tabletin, LTE sürümüyle geleceği ve 40 W süratli şarj özelliğini sunan olacağıyla alakalı söylentiler mevcut.

Şirket, HarmonyOS 3 işletim sistemini 27 Temmuz saat 19.30’da tanıtacağıyla alakalı izahat yapmıştı. Ayrıca şirket, yeni çıkaracağı tabletin HarmonyOS 3 işletim sistemi tarafınca destekleneceğini resmi olarak doğrulamıştı. Bu tanıtımda Huawei MatePad Pro 11 ile alakalı de birtakım detaylar verme ihtimali yüksek gibi duruyor. Buna ayrıca değişik cihazlar görmemiz de muhtemel.

Peki sizler Huawei’in yeni tableti ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.