Yeni MateBook X Pro HarmonyOS 3 ile Geliyor

resim58572027
resim58572027

Huawei, HarmonyOS lansman etkinliği için bir öteki ürünün onayını verdi! Yeni Huawei Matebook X Pro 2022, HarmonyOS 3 ile beraber piyasaya çıkacak. Çinli teknoloji devi yaklaşan lansman etkinliği için yeni görseller de paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’in yeni işletim sistemi ile alakalı resmi ilan gerçekleşti. Huawei Summer 2022 etkinliği tarihinin belli olmasıyla beraber HarmonyOS 3 çıkış zamanı de açıklandı. İşletim sistemi Huawei HarmonyOS 3 27 Temmuz’da piyasaya çıkıyor.

Huawei HarmonyOS 3 ile alakalı detaylar Weibo platformunda paylaşılan lansman posterinde yer almıştı. Lansman tarihini doğrulayan firma şimdi ise Huawei MateBook X Pro ile alaka bir tanıtım görseli paylaştı. Paylaşılan ilk görselde yeni bilgisayara yerleştirilen sensörler yer alıyor. İkinci görselde ise MateBook X Pro 2022’nin tüketiciler için daha iyi bir ses sistemi donatacağını gösteriyor.

Huawei Summer 2022’de MateBook X Pro da Yer Alacak

Geçtiğimiz günlerde Huawei Summer 2022 aktivite tarihleri resmi olarak açıklandı. Aynı zamanda HarmonyOS 3 işletim sisteminin yeni versiyonu ile alakalı lansman afişi paylaşıldı. Bu ayın sonunda gerçekleşecek olan etkinlikte öteki akıllı mamüllerin tanıtımı da beklenenler arasındaydı. Bu ürünlerden bir tanesi de yeni Huawei Matebook X Pro 2022 oldu.

Geçen sene piyasaya sürülen Huawei Matebook X Pro 2021, Intel i5 ve i7 işlemci çeşitleri ile sunuldu. Bilgisayar 14,2 inç ekrana sahipti. Ayrıca 3120 x 2080 çözünürlük, 90Hz yenileme hızı ve büyük bir monitör payı ile öne çıktı. Fakat yeni Matebook X Pro 2022’nin hangi özelliklere haiz olacağı ise merak mevzusu oldu.

Yeni mamüller ile alaka detaylar ise Huawei lansman etkinliğinde belli olacak. Huawei Matebook X Pro haricinde lansmanda öteki akıllı mamüller de yer alacak. Duyurulan mamüller içinde MatePad Pro 11 tablet de yer alıyor. MatePad Pro 11, dairesel kamera tasarımı ve şık bir beden ile öne çıkıyor. Aynı zamanda yeni özellikler ve deneyimler ile HarmonyOS 3.0 işletim sistemi de yeniliği ile öne çıkıyor.

Huawei, yeni MateBook X Pro ile alakalı ise “ona dokunmanız farklı” ve “farkınız duyulabilir” sloganlarına yer verdi. Huawei HarmonyOS ve Matebook X Pro ile alakalı birtakım detaylar artık bilinenler içinde yer alıyor. Ancak ayrıntılı bilgiler için resmi lansman zamanı 27 Temmuz’u beklememiz gerekiyor. HarmonyOS 3 ve MateBook’a ait detaylar etkinlikte ortaya çıkacak gibi gözüküyor. Ayrıca gelecek günlerde yeni mamüllerin de gündeme gelmesi laf konusu.

Sizler de yeni Huawei MateBook X Pro ve HarmonyOS 3 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.