Yeni Motorola Modellerinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

resim11953648
resim11953648

Motorola’nın bir süredir beklenen yeni telefonları Razr ve X30 Pro ile alakalı resmi tanıtım zamanı sonunda belli oldu. Şirketin yeni katlanabilir Razr modeli için tanıtım etkinliği 2 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. Motorola, Çin’de gerçekleşecek aktivite için bir “teaser” da yayınladı. Aynı zamanda Motorola tanıtım etkinliğinde 200MP kamera ile en önemli X30 Pro’yu da tanıtacak.

Motorola, yeni Razr modeli ve ilk 200MP telefonu tanıtım zamanı ile alakalı açıklamayı yaptı. Açıklama Weibo platformu üstünden gerçekleşti. Etkinlik Çin’de 2 Ağustos Türkiye saati ile 14:30’da gerçekleşecek. Ancak Motorola Razr şimdilik Çin pazarı ile sınırı olan kalacak. Yeni Motorola telefonun küresel pazarda ne vakit yer alacağı ile alakalı ise bir malumat yok.

Motorola Razr ve X30 Pro Tanıtım Etkinliğinde Öne Çıkacak

Motorola Razr ve Motorola X30 Pro Çin merkezli bir tanıtım etkinliğinde yer alacak. 2 Ağustos tarihinde gerçekleşecek aktivite ile beraber telefon ile alakalı yeni bilgiler de laf konusu. Motorola X30 Pro pazarda bir prensip imza atmaya hazırlanırken, Motorola Razr dikey katlanabilir yapısı ile öne çıkıyor.

Motorola X30 Pro, 200MP kameraya haiz ilk telefon olması ile dikkat çekiyor. Uzun bir süredir söylentileri dolaşan telefon Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye haiz olacak. Aynı zamanda 125W kablo şarj sunulacağı öteki bilgiler arasında.

Böylece bugüne dek çıkış yapan rastgele bir Moto telefonundan daha süratli olacak. Öte taraftan Motorola X30 Pro kamera sisteminde üç değişik odak uzaklığı da mevcut olan öteki özellikler içinde yer alıyor. Ayrıca telefonun ana kamerası 35 mm olarak belirtiliyor.

Motorola Razr markası üç sene ilkin modern bir katlanma formunda piyasaya sürülmüştü. Yeni üçüncü nesil Razr telefonu için ise resmi tanıtım zamanı nihayet ortaya çıktı. Motorola Razr telefonun ise amiral gemisi özelliklerine haiz olması beklenenler arasında.

Ancak daha yeni bir versiyon yerine Razr, Qualcomm tarafınca geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye bağlı kalacak. Öte taraftan söylentilere göre Razr, öteki özellikleri ile de dikkat çekiyor. Bunlar; 120Hz ekran, 12GB RAM, 512GB dahili depolama, 13MP çözünürlüğünde olan makro sensör, 32MP Selfie kamerası ve NFC desteği oluyor.

Her ne kadar söylentiler kendini gösterse de resmi detaylar tanıtım etkinliği ile beraber ortaya çıkacak. Bu nedenle cihazların bütün özelliklerine ulaşmak için gelecek günlerde gerçekleşecek etkinliği beklememiz gerekiyor.