Yeni Nintendo Direct Mini Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

resim78323026
resim78323026

Japonya temelli video oyun devi Nintendo’dan oyunseverlere hoş bir haber geldi. Şirket her sene yapmış olduğu Nintendo Direct etkinliğinin yenisini yapacağını duyurdu. Ancak etkinliğin gerçekleşeceği tam tarih bilinmiyordu. Nintendo ise tam zamanı Twitter üstünden yapmış olduğu bir paylaşımla duyurdu. Açıklamalara göre, Nintendo Direct Mini etkinliği 28 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Etkinlik süresince çoğu oyun ile ilgili tanıtımlar olması bekleniyor. Yine de büyük ihtimalle firmanın içeriğinde bulunan Super Mario, Zelda, Pokemon gibi yapımlar ile ilgili yeni bir büyüme olmayacak. Şirket uygulama akışının üçüncü parti oyunlar üstüne olacağını dile getiriyor. Etkinliği tam ismi ise Nintendo Direct Mini: Partner Showcase olarak belirtiliyor.

Nintendo Direct Mini Etkinliği Sevenleriyle Buluşuyor!

Teknoloji ve video oyun üreticilerinden Nintendo derli toplu olarak gerçekleştirdiği ‘Nintendo Direct’ etkinliği için hazırlıklarını sürdürürken oyunseverler aktivite tarihini bekliyordu. Bu sene Nintendo Direct Mini şeklinde gerçekleşecek etkinliğin 28 Haziran 2022 tarihinde TSİ saat 16.00’da başlamış olacağı duyuruldu.

Buna ayrıca etkinliğin süresi ve içinde ne olduğu ile ilgili da birtakım bilgiler mevcut. Ancak 25 dakika sürecek olan etkinlikte tam anlamıyla nelerin tanıtılacağı belli değil. Yine de etkinlikte çoğu oyunun gösteriminin yapılmasının olası olduğu gözüküyor.

Nintendo’nun bağımsız oyunlar için gerçekleştirdiği Indie World adlı bir aktivite de mevcut. Fakat yeni aktivite Indie World ismi altında tanıtılmadı. Bu yüzden odak noktasının daha büyük yayıncılar ve daha büyük stüdyolar olması bekleniliyor.

Etkinlik içindeki en dikkate kıymet oyunlardan birisi No Man’s Sky olarak tahmin ediliyor. Ne var ki oyunun piyasaya sürüleceği tarih 7 Ekim 2022 olarak belirtiliyor. Bu yüzden oyun üstüne yoğun bir odak mevzubahis olmayabilir.

Önümüzdeki sene içinde gelmesi planlanan Hollow Knight Silksong için ise şimdiye kadar yeteri kadar detay bulunmuyor. Nintendo Direct Mini etkinliği vasıtası ile ise Hollow Knight Silksong için daha çok ayrıntıya erişmemiz olası.

Etkinlik 28 Haziran 2022 tarihinde YouTube üstünden saat TSİ 16:00’da gerçekleşecek. İlgisini çeken her oyunsever YouTube üstünden aktivite akışını seyretme imkânına sahip. Ayrıca bu aktivite Nintendo’nun yedi gün içinde yapmış olduğu ikinci Direct etkinliği oluyor. Geçtiğimiz hafta ise Xenoblade Chronicles 3 Direct etkinliği oyunseverler ile buluşmuştu.

Nintendo resmi YouTube kanalından yayımlanacak etkinlikte neler tanıtılacağı merak konusu. Sizler de aktivite ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.