Yılbaşı Hediye Fikirleri: Teknolojik Hediye Önerileri – 2023

resim75559086
resim75559086

2022 yılının sonuna sayılı günler kaldı. Teknoloji tutkunu sevdiklerinize ne alacağınıza karar veremiyorsanız bu içerik tam size göre. Teknoloji tutkunları olarak sizler ve sevdikleriniz için teknolojik yılbaşı armağan fikirleri sunduğumuz bir sıralama oluşturduk.

İçeriğimizde olası olduğunca değişik alanlardan teknolojik cihazlar önermeye çalıştık. Bu kapsamda telefon, tablet, akıllı saat ve oyun konsolu gibi birbirinden değişik ürünleri sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Hatta bundan çok daha fazlasını da en iyi yılbaşı armağanları listemizde görebilirsiniz. Lafı uzatmadan sizi için oluşturduğumuz listeye göz atalım!

İçindekiler

Lego Mindstorms

lego-mindstorms-yilbasi

Yılbaşı armağanları denince akla gelen markalardan birisi kuşkusuz Lego. Birbirinden değişik temalara haiz ürünleriyle Lego yapmak büyük ya da ufak çoğu insanoğlunun sevmiş olarak gerçekleştirdiği bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu setler teknoloji ile birleşince çok daha keyifli hale geliyor.

En iyi yılbaşı armağanları arasında yer edinen Lego Mindstorms seti de bu teknolojiden nasibini almış ürünlerden birisi. Klasik bir Lego ürünü gibi birleştirebileceğiniz aşağı yukarı 1000 bölüme haiz ürün bunun yanı sıra motorlar ve sensörlere de sahip. Hatta daha sonra hususi uygulaması üstünden kodlayabileceğiniz bu robot hareket de ediyor.

Eğer program ile ilgilenen bir evladınız varsa Lego Mindstorms sizin için kusursuz bir armağan olabilir. Özellikle robotları seven kişiler için bu armağan son aşama sevindirici olacaktır. Beş değişik robot yapabileceğiniz parçaları daha sonra hem telefon hem de bilgisayar üstünden kodlayarak harekete geçirebilirsiniz. Hatta ileri seviye programlama bilgisine haiz kişiler için Python desteği de bulunmuş olduğu belirtiliyor.

Lego Mindstorms – Satın Al

HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos

VR teknolojisi, geleceğin teknolojisi olma yolunda çabucak gelişmeye devam ediyor. Oyun ve filmler başta olmak suretiyle VR teknolojisi, muhtelif alanlarda kullanılıyor. Bundan kaynaklı yılbaşı hediyesi olarak VR seti almak hoş bir tercih olabilir. Bizler de en iyi yılbaşı armağan fikirleri listemizde HTC Vive serisinin Cosmos modeline yer verdik.

HTC Vive Cosmos, SteamVR desteği yardımıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra HTC Vive Cosmos, 2880×1700 toplam çözünürlük seviyesi, 90 Hz yenileme hızı ve 110 aşama görüş açısıyla etkin bir VR tecrübesi sağlıyor. Çift elle denetim edilebilen bir kumandaya haiz olan HTC Vive Cosmos, günümüzde en gelişmiş VR setlerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

İlginç ve kullanımı kolay bir yılbaşı hediyesi arıyorsanız bu aşamada HTC Vive Cosmos, sizi fazlasıyla memnun edecektir.

HTC Vive Cosmos – Satın Al

Oral-B Genius X White

oral b genius x yılbaşı

Elektronik diş fırçaları da armağan etmek içi kusursuz teknolojik cihazalar arasında yer almaktadır. Klasik bir diş fırçasına kıyasla kendiliğinden dişleri fırçalayacak hareketler sergilemesi diş sağlığı açısından olabildiğince müspet sonuçlar yaratır. Sizler için önerdiğimiz Oral-B Genius X modeli ise diş sağlığını çok daha yakından takip etmektedir.

Oral-B, bu modelinde suni zeka destekli bir fırçalama tecrübesi sağladığını anlatım ediyor. Kendi uygulaması bile bulunan Genius X modeli, dişinizin neresini fırçalamanız icap ettiğini size aktarıyor. Ayrıca ne kadar süreyle diş fırçalamanız ve ne kadar tazyik uygulamanız gerektiği de bu model tarafınca takip ediliyor.

Birden fazla fırçalama moduna da haiz olan Genius X White, her bir diş üstünde en çok hijyen sağlamaya elverişli. Ayrıca zamanlayıcı, diş eti koruma ve yuvarlak başlığı ile derli toplu kullanımda diş sağlığına büyük fayda sağlayacağı anlatım ediliyor. Eğer elektronik bir dış fırçası almak dilerseniz bu modele mutlaka göz atmanızı öneri ediyoruz.

Oral-B Genius X – Satın Al

iPhone 14

iphone 14 yılbaşı

Yılbaşında sevdiklerinize verebileceğiniz en hoş teknolojik hediyelerden birisi kuşkusuz yeni bir telefondur. Telefon denince de akıllara gelen en iyi markalardan birisi Apple’dır. Apple’ın bu yıl piyasaya sunmuş olduğu iPhone 14 serisi günümüzün en kuvvetli telefonlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

iPhone 14 serisi kapsamında Apple dört değişik aleti kullanıcılar ile buluşturdu. iPhone 14 ve iPhone 14 Max adlı iki aygıt standart serinin üyeleri. Öte taraftan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri de çok daha üst seviye performans ve özelliklere sahip.

Eğer hediyeyi alacağınız şahıs fotoğrafçılık ve çekim işleriyle ilgileniyorsa iPhone 14 Pro ya da iPhone 14 Pro Max modellerine fanatik kalacaktır. Ayrıca mobil oyunlara meraklıysa da bu cihazların performansıyla onu büyüleyebilirsiniz. Bunun yanısıra iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinin de performanslarıyla alaka cazibeli bir konumda bulunduğunu belirtmekte fayda var. Sonuç olarak iPhone 14 serisinden bir aygıt ile kusursuz bir yılbaşı sürprizi yapabilirsiniz.

iPhone 14 – Satın Al

PlayStation 5

playstation 5 yılbaşı

Hediye almayı planladığınız şahıs oyunları çok mu seviyor? O vakit onun için alabileceğiniz en hoş hediyelerden birisi piyasadaki en iyi konsollar arasında sayılan PlayStation 5 demek yanlış olmayacaktır. Sony tarafınca tasarlanan bu konsol günümüzde dünyanın en çok oyun oynanan cihazlarından birisi olarak öne çıkıyor.

PlayStation 5 almak için mühim birkaç niçin saymak mümkündür. Bunların başlangıcında uzun yıllardan beri süren bir konsol serisi olmasını listenin ilk sırasına yerleştirebiliriz. PlayStation 3 ve PlayStation 4 gibi ülkemizde de olabildiğince sevilen cihazlar Sony’nin bu serisinden ortaya çıkmıştır.

Bir öteki mühim niçin ise PlayStation için hususi olarak tasarlanan oyunlardır. Sony ve birtakım oyun geliştiricileri, çok sevilen kimi oyunları sadece PlayStation oyuncularına hususi olarak sunmaktadır. Bir öteki deyişle bu oyunları değişik hiç bir konsolda ya da bilgisayarda oynamak olası değildir. Bu nedenle o oyunları oynamak için bile PlayStation alınacağını korumak için çaba sarfeden oyuncular mevcuttur. Sebebi her ne olursa olsun PlayStation 5 bir oyuncuya alınabilecek en iyi hediyeler arasındadır.

PlayStation 5 – Satın Al

Samsung Galaxy S22

galaxy s22 yılbaşı

Herkes Apple ya da iOS işletim sistemine haiz bir telefon kullanmak istemeyebilir. Bu durumda piyasadaki en iyi telefonlara baktığımızda göze çarpan ikinci bir markadan da ürün önermenin yararlı olacağını düşündük. Tabii ki bu marka sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Samsung oluyor. Güne Koreli teknoloji devi Samsung’un geliştirmiş olduğu Galaxy S22 serisinin de listemizde yer alması icap ettiğini düşünüyoruz.

Android işletim sistemine haiz telefonlar içeren Samsung Galaxy S22 serisi üç değişik cihazdan oluşuyor. Standart Galaxy S22 modeline ayrıca daha yüksek donanımlar içeren Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra modelleri de seride bulunuyor.

Aynı iPhone modelinde bahsetmiş olduğumuz gibi şayet armağan edeceğiniz şahıs çok kuvvetli bir kameraya gereksinim duyuyorsa tercihinizi Galaxy S22 Ultra’dan yana kullanabilirsiniz. Ancak bu serideki bütün cihazların yüksek performans göstereceğinden şüpheniz olmasın.

Samsung Galaxy S22 – Satın Al

Xiaomi Mi Band 7

xiaomi mi band 7 yılbaşı

Daha makul fiyatlı bir armağan arıyorsanız akıllı bilekliklere göz atmanızı öneri ediyoruz. Akıllı bileklik denince de akla ilk gelen modellerden birisi Xiaomi Mi Band 7 oluyor. Serinin en aktüel akıllı bileziği olan Mi Band 7 ile sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 7, çoğu özelliğiyle akıllı bileklikler arasında öne çıkıyor. Öncelikle cihazın sıhhat ölçümleri konusu ile ilgili çok geniş kapsamlı bilgiler sunduğunu belirtelim. Bunların arasında kalp atış hızı ölçümü, gerilim seviyesi belirleme, uzun süre oturma idrak etme ve adımsayar gibi unsurlardan anlatmak mümkündür.

Tüm saydıklarımıza ayrıca spor takip edeni konusu ile ilgili da olabildiğince etkin bir aygıt Xiaomi Mi Band 7. Öyle ki onlarca spor dalı esnasında hedefinize makul ölçümler ve takipler hazırlamaya destek oluyor. Örneğin koşu esnasında seçtiğiniz nabız aralığında kalmanızı sağlıyor. Ayrıca hedeflediğiniz mesafeye kadar koşunuzu da takip ediyor. Suya karşı dayanıklılığı vasıtası ile havuzda yüzerken bile standardize özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 7 – Satın Al

Xbox Series X

xbox series x yılbaşı

Oyunseverlerin hayranlık duyduğu bir öteki konsol ile listemize devam ediyoruz. Microsoft’un haiz olduğu Xbox da PlayStation gibi uzun süredir piyasadaki en iyi konsollar arasında bulunuyor. Bu iki şirketin uzun yıllardan beri süregelen rekabeti de çok daha etkin konsolların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Daha ilkin oyunculara alınabilecek en iyi hediyelerden birinin PlayStation 5 olmasından bahsetmiştik. Fakat birtakım oyuncular için bundan da iyisi Xbox Series X oluyor. Özellikle Xbox Game Pass ile birleştirildiğinde Xbox Series X hediyesi olağanüstü bir sürpriz olacaktır.

Sony gibi Microsoft da Xbox için hususi oyunlar geliştirmektedir. Eğer armağan alacağınız kişinin bu yönde bir talebi varsa armağan tercihinizi Xbox’dan yana kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Ayrıca belirttiğimiz gibi bu hediyeyle beraber bir Xbox Game Pass aboneliğini de sepetinize eklemek armağan alacağınız kişinin mutluluğunu kat kat artıracaktır.

Xbox Series X – Satın Al

Huawei P50 Pro

huawei p50 pro yılbaşı

Apple ve Samsung’un yanısıra mühim bir öteki telefon üreticisi ise Huawei olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde de hatırı sayılır bir tanınırlığı ve kullanıcı sayısı bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle en iyi teknolojik hediyeler listemizde yer almazsa olmaz bir marka bulunduğunu anlatım edebiliriz. Huawei ürünleri arasından seçebileceğiniz en iyi tercihlerden birisi ise çok kuvvetli bir telefon olan P50 Pro’dur.

Huawei P50 Pro, P serisi telefonların günümüzdeki en yeni sürümüdür. Telefonun olağanüstü özelliklerinin yanı sıra akıl almaz bir kamerası bulunduğunu da belirtmekte fayda var. Hatta bu telefonu bir resim makinesine yakın performansla kullanmak da mümkün.

Tabii ki Huawei P50 Pro’nun performans konusu ile ilgili da kullanıcıları üzmediğini belirtelim. Piyasadaki en kaliteli donanım parçalarından yararlanılarak bir araya getirilen Huawei P50 Pro, yılbaşında sevdiklerinizi sevinçli edecek bir hediyedir. Özellikle hediyeyi alacağınız şahıs Huawei marka saat, bilgisayar ya da tablet kullanıyorsa P50 Pro, alınacak en iyi akıllı telefon olabilir.

Huawei P50 Pro – Satın Al

Nintendo Switch

nintendo switch yılbaşı

Hediye listemizde daha ilkin yer edinen konsolların her ikisi de durağan(durgun) modellerdi. Yani yanınızda taşıyıp her an oyun oynayabileceğiniz bir konsol modelinden hemen hemen bahsetmedik. Ancak Nintendo bu hususta son yılların en etkin oyun konsolu ile karşımıza çıkmaktadır. Adını daha ilkin duymuş olabileceğiniz Nintendo Switch, en iyi teknolojik hediyelerden birisidir.

Geçmiş yıllarda Nintendo Wii konsoluyla ülkemizde mühim bir kesime haiz olan oyun devi, uzun uzun yıllardan beri konsol dünyasında yer almaktadır. Öyle ki Sony ve Microsoft’tan bile ilkin konsol geliştirmeye başladıklarını söylemek mümkündür. Eski tarihlerde NES ile dünyayı kasıp kavuran Nintendo’nun Switch konsolu da son aşama harika bir armağan olacaktır.

Nintendo Switch’in PlayStation ve Xbox’tan en mühim farkı yanınızda taşıyabildiğiniz bir konsol olmasıdır. Bu sayede dilediğiniz yerde oyun oynama zevkini yaşayabilirsiniz. Ayrıca televizyona da bağlanabilen bu konsola hususi oyunlar da geliştirilmektedir. Eğer çok seyahat yapan ve oyun aşığı olan birine armağan almayı düşünüyorsanız Nintendo Switch’e mutlaka göz atın.

Nintendo Switch – Satın Al

Apple Watch Series 8

apple watch series 8 yılbaşı

En iyi teknolojik hediyeler sıralaması oluşturup da akıllı saatlere yer vermemezlik yapmamamız icap ettiğini düşündük. Akıllı saat diyince de doğal ki gözlerimiz tekrar Apple’a çevrildi. Apple Watch efsanesi ile uzun uzun yıllardan beri piyasada bulunan Apple’ın en yeni akıllı saatlerinden birisi olan Apple Watch Series 8’in de listemizde yer almasının makul olacağını düşündük.

Öncelikle Apple Watch modellerinin sadece Apple tarafınca üretilen cihazlar ile ahenkli olarak çalıştığını belirtelim. Bu da demek oluyor ki satın alacağınız şahıs Android bir telefon kullanıyorsa bu hediyeyi pas geçebilirsiniz. Bunun yerine listemizde değineceğimiz öteki akıllı saatlere ve bilekliklere göz atabilirsiniz.

Apple Watch serisi her vakit en yeni teknolojiler ile kullananların karşısına çıkmaktadır. Günümüzde dikkat çeken özellikleri arasında ise düşme ve kaza yapma idrak etme yaşam kurtarıcı nedenler yer almaktadır. Buna ayrıca onlarca tatbik ve sıhhat takip edeni özelliği bulunduğunu da belirtelim. Ayrıca değişik kasa ve kordon tipleri ile de şık bir armağan olacaktır.

Apple Watch Series 8 – Satın Al

Huawei MatePad 11

huawei matepad 11 yılbaşı

Huawei’nin piyasaya sunmuş olduğu en etkin fiyat/performans tabletlerinden biri olan MatePad 11’e de içeriğimizde yer vermek istedik. Eğer bir tablet armağan almayı planladıysanız fakat bütçeniz kısıtlıysa MatePad modellerine göz atmanızı öneri ediyoruz.

MatePad 11 modeli son aşama kesintisiz bir monitör ve fazlasıyla kafi bir performans ile kullanıcılara sunulmaktadır. HarmonyOS 2 işletim sistemine haiz olan bu cihazın 11 inç büyüklüğünde bulunduğunu da belirtmekte fayda var. Bir öteki deyişle, çoğu işinizi hazırlamaya imkân sağlayacak kaliteli bir tablet olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei MatePad 11 modelini üniversite ve lise öğrencilerine derslerde kullanmak için armağan edebilirsiniz. Bunun yanısıra iş hayatında kullanmak için de MatePad 11 tercihinde bulunmak mantıklı bir karar olacaktır. Hatta klavye ve sıçan hediyeleriyle beraber ufak bir bilgisayar gibi kullanmak da mümkündür. Kısaca MatePad 11 şu anda satın alabileceğiniz en iyi hediyelerden birisidir.

Huawei MatePad 11 – Satın Al

Samsung Galaxy Z Fold4

samsung galaxy z fold4 yılbaşı

Tam olarak bir tablet olmasa da benzer etkiye haiz olan bir telefon ile devam ediyoruz. Samsung’un birkaç senedir piyasayı şaşkınlıklar içinde bıraktığı Fold serisinin bir üyesi olan Galaxy Z Fold4 de en iyi teknolojik hediyeler listemizde bulunması gereksinim duyulan cihazlardan.

Eğer şimdiye kadar bu model ile ilgili hiç bir şey duymadıysanız şaşıracağınıza eminiz. Çünkü Galaxy Z Fold4 modeli, öteki telefonlardan değişik olarak katlanabilir bir yapıya sahip. Yani telefonu ortadan ikiye katlayabiliyor ve açabiliyorsunuz. Bu sayede çok daha geniş bir monitör ya da standart bir telefon monitörü olarak kullanabilmek olası hale geliyor.

Galaxy Z Fold4’ün bu olağanüstü monitörü dışında dikkat çeken bir öteki unsuru ise performansı oluyor. Başarılı donanım parçalarıyla bir araya getirilen Galaxy Z Fold4 bunun yanı sıra kalem desteğine de sahip. Bir S Pen kullanarak Galaxy Z Fold4’te not almak son aşama işe fayda bir hususiyet olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu yönleriyle hem tablet hem de telefon gibi kullanılabilecek olan Galaxy Z Fold4, harika bir yılbaşı hediyesi olacaktır.

Samsung Galaxy Z Fold4 – Satın Al

JBL Wave 300 TWS

yılbaşı armağan fikirleri - JBL Wave 300 TWS

Yılbaşı için alabileceğiniz en iyi hediyelerden birisi kablosuz bir kulaklıktır. Kulaklık sektörünün en etkin markalarından olan JBL, kablosuz kulaklık modelleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor. Bizler de en iyi yılbaşı hediyesi önerileri listemizde JBL Wave 300 TWS modeline yer verdik.

Oldukça sade bir tasarıma haiz olan kulaklık, kafi ölçüde ses ve mikrofon performansına sahip. Böylece JBL Wave 300 TWS, armağan aldığınız kişiyi performansıyla memnun edecektir. Bunun yanı sıra kulaklıkta gürültü önleme özelliği mevcut değil. Eğer kulaklığı armağan olarak almayı düşünüyorsanız bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yaklaşık 2 saatte şarj olan kulaklık, kutusuyla beraber takribi 24 saat kullanım süresi sağlıyor.

Tam bir fiyat performans ürünü olan JBL Wave 300 TWS, rakiplerine göre makul fiyatla satılmaktadır. Bundan kaynaklı kuvvetli bir performansa haiz bunun yanı sıra makul fiyatlı bir kulaklık hediyesi almak istiyorsanız JBL Wave 300 TWS sizler için hoş bir yılbaşı hediyesi olacaktır.

JBL Wave 300 TWS – Satın Al

iPad Pro

ipad pro yılbaşı

Eğer kuvvetli bir tablet armağan etmek istiyorsanız tercihinizi Apple tarafınca üretilen cihazlardan yana kullanabilirsiniz. iPad serisinin çoğu aleti kullananların olabildiğince beğeneceği tabletlerden oluşmaktadır. Tabii ki bu tabletlerin en güçlüsü kuşkusuz iPad Pro’dur.

Bir bilgisayar ile eşdeğer güçte olan bu tablet ustalaşmış iş hayatında kullanmak için son aşama uygundur. iPad Pro ile bilgisayarda yapmış olduğunuz neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. Üstelik değişik hizmetlerden yararlanarak büyük ekranlı bu tablette oyun bile oynamanız mümkündür. Kısacası yoğun iş temposuna ayak uydurma mevzusundaki en büyük yardımcılardan biri olduğuna kuşku yok.

Bu hediyeyi alabileceğiniz kişiler arasında grafik tasarımcılar ve dijital sanat ile uğraşan kişiler bulunduğunu da belirtmekte fayda var. Bir tane Apple Pencil ile birleştirildiğinde dünyanın en iyi dijital sanat aleti ve grafik tableti haline geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı şekilde bir klavye ve sıçan ile de son aşama kuvvetli bir dokunmatik bilgisayar armağan edebilirsiniz.

iPad Pro – Satın Al

Apple AirPods Pro

airpods pro yılbaşı

Eğer sevdiklerinize bir yılbaşı hediyesi olarak kulaklık almak istiyorsanız AirPods Pro sizin için biçilmiş kaftan. Hem yöntem özellikleriyle kusursuz bir dinleme ve konferans tecrübesi sunacak hem de olabildiğince şık bir armağan olacak olan AirPods Pro mutlaka önerilerimiz arasında.

Standart AirPods modellerinden değişik olarak AirPods Pro, etken gürültü önleme ve daha gelişmiş bir çip ile karşımıza çıkıyor. Tek şarj ile aşağı yukarı 6 saatlik bir dinleme süresi sunduğunu da belirtelim. Kutusu ile bu süre 30 saate kadar yükseliyor. 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım ömrü sunduğunu da belirtelim.

Bunun dışında cihazda uzamsal ses desteği bulunuyor. Böylece 3d bir dinleme tecrübesi yaşamak da mümkün. Özellikle uzamsal ses destekli bir müzik dinleme platformu ile kullanılırsa AirPods Pro’nun başarılı olmasını daha iyi görmek mümkün.

Apple AirPods Pro – Satın Al

Raspberry Pi 4

raspberry-pi-4-yilbasi

Hediye alacağınız kişinin programlamaya ve robotlara merakı varsa tercih edebileceğiniz çok şık bir öteki teknolojik armağan ise Raspberry Pi oluyor. Tek bir kart üstünde lüzumlu bütün donanımları bulabileceğiniz bu mini bilgisayar programlama için kusursuz bir araçtır.

Raspberry Pi, üstünde RAM, işlemci ve muhtelif giriş ile çıkışları barındırır. Bu sayede çoğu aygıt için bu bilgisayarı kullanabilirsiniz. Örneğin robot projelerinde, ev sistemlerine bağlı otomasyonlarda ve daha çoğu alanda Raspberry Pi kullanmak mümkündür. Ayrıca bir klavye ve sıçan bağlayarak bilgisayar gibi kullanmak bile bir seçenektir. Ancak bu bilgisayarı sıradan bir bilgisayar gibi düşünmeyin.

Linux destekleyen neredeyse bütün programlama dillerinin Raspberry Pi ile ahenkli olduğu belirtilmektedir. Bunların arasında Python, Scratch, Java ve C++ gibi tanınmış dilleri de sayabiliriz. Raspberry Pi 4 modeli, 4 GB kapasiteli bir belleğe sahiptir. Ayrıca 2 GB belleğe haiz bir model de bulunmaktadır.

Raspberry Pi 4 – Satın Al

Xiaomi TV Stick 4K

yılbaşı armağan fikirleri - Xiaomi TV Stick 4K

Günümüzde alınabilecek en hoş teknolojik hediyelerden birisi Xiaomi TV Stick 4K’dır. Sabit tv yayıncılığının önemini kaybetmesiyle dijital gösterim platformları ehemmiyet kazanmaya başladılar. Bu doğrultuda insanlar, dijital gösterim platformlarını izleyebilmek için akıllı televizyonlara alaka gösteriyorlar. Ancak akıllı televizyonların pahalı olması sebebiyle bu televizyonları satın almak zor olabiliyor. Bu noktada Xiaomi TV Stick 4K, televizyonları akıllı televizyona dönüştüren bir cihazdır.

Xiaomi, öncelikle bu cihazın düzgüsel sürümü ile kullanıcılarına hizmet verdi. Daha sonra şirket, cihazın alaka görmesi sebebiyle 4K versiyonunu de geliştirdi. Bizler de en iyi yılbaşı armağan fikirleri listemizde Xiaomi TV Stick 4K modeline yer verdik.

Xiaomi TV Stick 4K vasıtası ile televizyonları akıllı televizyona dönüştürerek internete bağlantı kurarak oyun oynamak, dijital gösterim platformlarına erişmek olası hale geliyor. Bundan kaynaklı makul fiyata yüksek performanslı teknolojik bir armağan arıyorsanız Xiaomi TV Stick 4K sizler için en makul bir armağan olabilir!

Xiaomi TV Stick 4K – Satın Al

Rode NT-USB

rode nt usb yılbaşı

En iyi yılbaşı armağanları arasına bir tane de mikrofon eklemek istedik. Piyasadaki en kaliteli mikrofonlardan biri olan Rode NT-USB modelinin kusursuz bir yılbaşı hediyesi olacağını düşünüyoruz. Özellikle kayıt yaptığını bildiğiniz sevdiklerinizin bu armağana bayılacağına eminiz.

USB girişi ile olabildiğince kullanımı kolay bir mikrofon olan Rode NT-USB, çoğu değişik alanda gereksinimleri fazlasıyla karşılıyor. Sesli ve görüntülü toplantılarda sesi kusursuz bir halde karşı tarafa iletmek için Rode NT-USB modelinden istifade etmek mümkün. Üstelik sesin olabildiğince yüksek bir nitelik ile aktarılacağına şüpheniz olmasın.

Buna ayrıca podcast ya da sesli kitap gibi kayıtlarda da Rode NT-USB’den yararlanılmaktadır. Ayrıca enstrüman ve vokal kaydı gibi müzik kayıtları için de Rode NT-USB ile olabildiğince iyi sonuçlar almak mümkündür. Genel olarak baktığımızda Rode NT-USB, bir kayıt mikrofonu ile yapılabilecek bütün işler için makul bir cihazdır. Eğer armağan almayı düşündüğünüz şahıs müzik, podcast ya da ses kaydı ile ilgileniyorsa bu hediyeyi göz ardı etmemenizi öneririz.

Rode NT-USB – Satın Al

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Sizler için hazırladığımız en iyi yılbaşı armağan fikirleri listemize Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro ile devam ediyoruz. Robot süpürgeler, son zamanların en tanınmış ev aletlerinin başlangıcında gelmektedir. Robot süpürgeler vasıtası ile evlerde ofislerde temizlik olabildiğince kolaylaşmıştır. Xiaomi de en etkin robot süpürge üreten markalardan birisidir. Bundan kaynaklı bizler de listemize Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro modeline yer verdik.

Yaklaşık 2 saat aralıksız çalışabilen Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro, 4 saatte şarj olmaktadır. Böylece robot, şarjıyla vermiş olduğu performansla olabildiğince etkin diyebiliriz. Bunun yanı sıra mobil tatbik üstünden denetim edilebilen robotta vakit planlama, oda sınırlama ve düşme engeli gibi özellikler de mevcut.

Eğer sizler de ev işlerinde destek olacak bir yılbaşı hediyesi arıyorsanız Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro en makul bir armağan olacaktır!

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro – Satın Al

Google Home Mini

google-home-mini-yilbasi

Akıllı hoparlörler her geçen gün daha yaygın hale geliyor. Türkiye piyasasına da giriş yapan mühim birkaç akıllı hoparlör üreticisi saymak mümkün. Bunların başlangıcında ise kuşkusuz Google geliyor. Google Home Mini modeli de satın alabileceğiniz en iyi fiyat/performans akıllı hoparlörleri arasında yer alıyor.

Bir akıllı hoparlör ile evinizdeki çoğu IoT aracını denetim edebilirsiniz. Buna ayrıca akıllı hoparlörün haiz olduğu özellikleri de sesli komutlar vasıtasıyla kullanabilirsiniz. Örneğin Google Home Mini ile Google Asistan’a sorular sorabilirsiniz. Bunların arasında hava durumu ya da bugünkü buluşmalarınızı saymak mümkündür.

Ayrıca Google Home Mini vasıtasıyla bir şarkı ya da podcast de dinleyebilirsiniz. Sesli komutunuzla Google Asistan’ın Spotify ya da Apple Music gibi servisleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak şu anlık Türkçe desteğinin bulunmadığını belirtmekte fayda var. Bunları yapmak için İngilizce komutlar vermeniz gerekmekte. İlerleyen dönemde Türkçe dilini de destekleyeceğini umuyoruz. Yine de son aşama şık bir yılbaşı hediyesi olacağına kuşku yok.

Google Home Mini – Satın Al

One by Wacom

Grafik tasarımı ile ilgilenmek isteyenler için kusursuz bir giriş düzen tablet ile listemize devam ediyoruz. Eğer armağan almak istediğiniz şahıs bilgisayarda kullanmak suretiyle bir çizim tableti arıyorsa incelemeniz gereksinim duyulan bir model One by Wacom oluyor.

Üstelik sadece grafik dizayn ile ilgilenmek için değil bunun yanı sıra öğretmenlerin de işine yarayacak bir aygıt bulunduğunu belirtelim. Özellikle matematik işlemleri ya da formüller yazmak için tahta kullanan öğretmenler çevrimiçi derslerde büyük problemler yaşayabiliyor. Ancak grafik tabletler ile bu problemi ortadan kaldırmak olabildiğince kolay.

Tabii ki piyasada bu tabletten çok daha iyi grafik ve çizim tabletleri bulunmakta. Ancak bu ürün çoğu şahıs için kafi olacaktır. Özellikle yeni başlayanlar için grafik tasarıma alışmak amacıyla bu tableti almak son aşama mantıklıdır. Bu nedenle mutlaka göz atmanız gereksinim duyulan mamüller arasında bulunduğunu belirtelim.

One by Wacom – Satın Al