YouTube MP3 İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

resim61945653
resim61945653

YouTube, dünyanın en tanınmış video içerik sitelerinin başlangıcında geliyor. Günümüzde neredeyse bu platformu kullanmayan teknoloji kullanıcısı yoktur diyebiliriz. Çünkü YouTube, akıllı telefonlardan televizyonlara kadar bir çok teknolojik cihazda kullanıcılarıyla buluşuyor. Birçok kullanıcı, bu programı genelde müzik dinlemek amacıyla kullanıyor. Bundan kaynaklı YouTube MP3 indirme işleminin iyi mi yapılacağı gayet fazla merak ediliyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için YouTube üstünden MP3 dönüştürme ve indirme işleminin iyi mi yapılacağından bahsedeceğiz. Tabii ki bu mevzuya değinmeden ilkin MP3 nedir, ne işe yarar, insanoğlu niçin videoları MP3 dosyasına çevirmeye çalışıyorlar gibi sorulara yanıt vermek daha doğru olacaktır.

Bundan kaynaklı MP3 dosya türünün ne işe yaradığını açıkladıktan sonrasında YouTube’dan videoları MP3 dosyasına dönüştürme ve indirme şekillerinden bahsedeceğiz.

İçindekiler

MP3 Dosya Türü Nedir?

MP3 dosya türü, uzun süredir insanların hayatlarında yer alıyor. Ses dosyaları, olabildiğince sık kullanılıyorlar. MP3 dosya türü de maksimum kullanılan ses dosyası türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu dosya türü, sunmuş olduğu muhtelif avantajlar vasıtası ile uzun uzun yıllardan beri teknoloji kullanıcılarının maksimum kullandığı dosya türlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Bu dosya türünün bu kadar yaygın olmasının asli nedeni düşük boyutlu olması oluyor. Çünkü MP3 dosyaları, yapıları gereği sıkıştırılmış dosya türü olarak biliniyorlar. Her ne kadar sıkıştırmadan kaynaklı ses kalitesinde birtakım kayıplar yaşansa da MP3’ün sağlamış olduğu avantajlar, yaşanmış olan ses kalitesi bozukluğunun sıklıkla görmezden gelinmesini sağlıyor.

Bu dosya türü, düşük ebat sunmasının yanı sıra bir çok cihazla ahenkli olmasıyla da insanları memnun etmeyi başarıyor. Belirttiğimiz gibi MP3 dosya türü, en tanınmış dosya türlerinin başlangıcında geliyor. Bundan kaynaklı bir çok teknoloji geliştiricisi, geliştirdiği cihazları bu dosya türüyle ahenkli hale getiriyor. Bu sayede kullanıcılar, piyasada yer edinen televizyondan bilgisayara kadar muhtelif teknolojik aletlerde MP3 dosyalarını kullanabiliyor.

Kullanıcılar, MP3 dosyalarını sıklıkla müzik dosyalarında kullanıyorlar. Çünkü gayet fazla müziği bir cihazda depolamaya çalışmak depolama kapasitesi kısmında birtakım sorunlara yol açabiliyor. Kullanıcılar da bu problemin önüne geçebilmek adına düşük boyutlu olmasıyla ön plana çıkan MP3 dosyalarını kullanmayı tercih ediyorlar.

YouTube MP3 Müzik İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

YouTube, çok muhtelif video kategorilerine sahip. Günümüzde YouTube kullanıcılarının çoğu, platformu müzik dinlemek amacıyla kullanıyor. Ancak bir müddet sonrasında video üstünden müzik dinlemek birtakım sıkıntılara yol açabiliyor. Örneğin, internetinizin olmadığı aniden YouTube’a erişim sağlayamayacağınız için müzik dinlemek imkânsız hale geliyor. Bunun yanı sıra gayet fazla video üstünden müzik dinlemek internet paketinizin süratli bitmesine yol açacaktır.

Bu gibi sorunlarla karşılaşan YouTube kullanıcıları, video üstünden müzik ya da podcast gibi içerikleri dinlemek yerine bu içerikleri MP3 dosyasına dönüştürüp daha sonrasında indirerek dinlemeyi tercih ediyorlar. Bundan kaynaklı bir çok kişi, YouTube MP3 dönüştürme ve indirme işlemlerinin iyi mi yapılacağını merak ediyor.

YouTube kullanıcıları, arama motorlarında MP3 dönüştürme diye arama yaptıklarında çok muhtelif MP3 dönüştürücü şekilleri ile karşılaşıyorlar. Bundan kaynaklı bir çok şahıs için MP3 dönüştürme ve indirme prosedürü çok komplike geliyor. Ancak bu işlem, zannedildiği kadar komplike ve zor değil.

Kullanıcılar, programlı ve programsız yöntemler ile YouTube üstünden MP3 indirebiliyorlar. Sizler için yazımızın devamında bu iki tekniği de detaylıca anlatacağız.

Programsız YouTube MP3 İndirme Nasıl Yapılır?

Birçok şahıs YouTube MP3 dönüştürme ve indirme prosedürü için bir uygulamaya gereksinim duyulacağını düşünüyor. Ancak günümüzde bir uygulamaya gerek kalmadan bir internet sitesi üstünden YouTube videolarını MP3’e dönüştürmek mümkün. Bundan kaynaklı kullanıcılar, geçmiş yıllarda yaşadıkları zorlukları yaşamadan MP3 dönüştürme ve indirme işlemlerini basitçe halledebiliyorlar.

Piyasada bir çok MP3 dönüştürücü site mevcut. Bundan kaynaklı kullanıcılar, hangi siteyi kullanmaları gerektiğine karar veremiyorlar. Sizler için piyasada yer edinen en etkin YouTube MP3 dönüştürücü platformlardan bahsedeceğiz.

YT1s

Listemizin ilk sırasında YT1s hizmeti yer alıyor. Bu hizmet, bir süredir internet kullanıcılarına YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştürme imkanı sunuyor. Platform, hızlıca maksimum kullanılan video dönüştürücü platformlarından birisi oldu.

Bunun asli sebebi, platformun olabildiğince süratli ve kolay bir kullanımının olması oluyor. Kullanıcılar siteye girdiklerinde MP3 ve MP4 indirme seçenekleri ile karşılaşıyorlar. İki sistem de temelde aynı işliyor. Bu seçeneklerden birisi seçildiğinde kullananların karşısına bir url girme çubuğu çıkıyor. Bu çubuğa, dönüştürülmek istenilen YouTube videosunun URL adresinin girilmesi gerekiyor.

Daha sonrasında url çubuğunun tarafındaki dönüştür seçeneğine basılmış olduğu vakit platform, kendiliğinden videoyu dönüştürmeye başlıyor. YT1s, olabildiğince süratli çalışıyor. Bundan kaynaklı kullanıcılar çok uzun süre beklemeden dönüştürmek istedikleri videoları MP3 olarak indirebiliyorlar.

Platformun en dikkat cazibeli yanı, dönüştürme hizmetini bedava olarak sunuyor olması diyebiliriz. Kullanıcılar, diledikleri kadar YouTube videosunu, YT1s üstünden bedava olarak MP3 ya da MP4 formatında indirebiliyorlar. Platformun mobil uygulaması mevcut değil. Ancak kullanıcılar, mobil cihazlardaki tarayıcılar sayesinde YT1s üstünden video dönüştürme işlemlerini basitçe gerçekleştirebiliyorlar.

MP3YT

Bir öteki tanınmış YouTube MP3 müzik indirme platformu olarak karşımıza MP3YT çıkıyor. Bu platform da YT1s gibi olabildiğince süratli ve kolay bir halde çalışıyor. Platformun olabildiğince kolay bir kullanması olan olması, kullananların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Bundan kaynaklı MP3YT, bunun yanı sıra en tanınmış MP3 dönüştürme platformlarından birisi de diyebiliriz.

Siteye girdiğinizde karşınıza doğrudan url yapıştırma bölmesi çıkıyor. Bu bölmeye, dönüştürmek istediğiniz YouTube videosunun linkini yapıştırmanız gerekiyor. Daha sonrasında bölmede yer edinen arama sembolüne tıkladığınızda dönüştürmek istediğiniz videonun başlığı ve görseli karşınıza çıkıyor.

Bu noktada indir düğmesine basmanız gerekiyor. Ardından platform; indirme, Google Drive hesabınıza kaydetme ve paylaşma imkanı sunuyor. Eğer dönüştürdüğünüz dosyayı cihazınıza indirmek istiyorsanız indir seçeneğini seçerek devam etmelisiniz.

MP3YT üstünden YouTube videolarını MP3 dosyalarına dönüştürmek bu kadar basit. Üstelik platform, tamamiyle ücretsiz. Kullanıcılar, MP3YT üstünden diledikleri kadar YouTube videosunu MP3 dosyasına dönüştürebiliyorlar. Platformun en dikkat cazibeli yanlarından birisi de bu prosedürü olabildiğince süratli yapıyor olması oluyor. Kullanıcılar, site üstünde fazla beklemeden YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştürebiliyorlar.

Flvconverter

Flvconverter, dünya çapında en tanınmış YouTube MP3 müzik indirme platformlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Platform, öteki MP3 dönüştürme sitelerinin aksine daha dikkat cazibeli bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Flvconverter, daha geniş kullanıcı kitlesine hitap ediyor diyebiliriz. Çünkü kullanıcılar, bu platform üstünden videoları MP3’ün yanı sıra MP4 şeklinde de indirme imkânına sahipler.

Diğer platformlarda olduğu gibi Flvconverter da olabildiğince kolay bir kullanıma sahip. Siteye girdiğinizde karşınıza doğrudan url girme sayfası açılıyor. Bu sayfanın üst kısmında url dönüştürücü alan yer alıyor. Kullanıcıların bu alana dönüştürmek istedikleri videonun linkini girmeleri gerekiyor.

Daha sonrasında videoyu dönüştürmek istediğiniz formatı seçmelisiniz. Belirttiğimiz gibi Flvconverter, kullanıcılarına videoları MP3 ve MP4 olarak indirme imkanı sunuyor. Sizler de dönüştürme işlemine başlamadan ilkin bu dosya formatlarından birisini seçmelisiniz.

Bu işlemden sonrasında dönüştür düğmesine bastığınızda platform, kısa bir müddet içinde dosyanızı indirmeye hazır hale getiriyor. Dosya hazır olduğunda karşınıza indir düğmesi çıkıyor. Bu butona basarak dönüştürülmüş dosyanızı indirebiliyorsunuz. Flvconverter, böylelikle kullanıcılarına olabildiğince kolay bir halde video dönüştürme imkanı sunmuş oluyor.

Platformun en dikkat cazibeli yanı, masaüstü ve mobil için uygulamalara haiz olması oluyor. Kullanıcılar, platformu bilgisayarlarına indirmiş oldukları tatbik üstünden kullanabiliyorlar. Bunun yanı sıra Flvconverter, Android kullanıcılarına sunmuş olduğu mobil tatbik üstünden de hizmet veriyor. Kullanıcılar, Flvconverter uygulamalarını platformun kendi sitesinden bedava bir halde indirebiliyorlar.

MP3FY

MP3FY, bir öteki en tanınmış MP3 dönüştürme platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Site, olabildiğince şık ve sade bir tasarıma sahip. Bundan kaynaklı kullanıcılar, platform üstünden YouTube videolarını MP3 dosyasına çevirirken zorlanmıyorlar. Bunun yanı sıra MP3FY, kullanıcılarına olabildiğince süratli hizmet veriyor. Bu vaziyet da videolarını MP3’e dönüştürmek isteyen kişilerin ilgisini çekiyor.

Site, ana sayfasında bizleri doğrudan url ekleme monitörü ile karşılıyor. Bu ekranda yer edinen url ekleme alanına dönüştürmek istediğimiz YouTube videosunun linkini eklememiz gerekiyor. Daha sonrasında alanın sağ tarafında yer edinen dönüştür düğmesine basıyoruz.

Dönüştür düğmesine bastıktan sonrasında platform, doğrudan videoyu MP3 dosyasına dönüştürmüyor. İlk olarak URL kararı çıkan videoyu sizlere sunuyor. Daha sonrasında sizden karşılaştığınız videonun doğru video olup olmadığını onaylamanızı istek ediyor.

Eğer karşılaştığınız ekrandan videonun dönüştürmek istediğiniz video bulunduğunu onaylarsanız karşınıza yeni bir monitör çıkıyor. Bu ekranda MP3 indir, MP4 indir ve dosyayı Dropbox hesabıma kaydet seçenekleri ile karşılaşıyoruz. Burada videoyu dönüştürüp indirmek istediğiniz dosya formatını seçmeniz gerekiyor. Dosya formatını seçtikten kısa bir müddet sonrasında dosyanız indirilmeye başlıyor.

MP3FY, bir çok MP3 dönüştürücü gibi kullanıcılarına bedava olarak hizmet veriyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, bu platform üstünden de diledikleri kadar videoyu MP3 ve MP4 dosyasına dönüştürüp indirebiliyorlar.

MP3Download

Programsız YouTube videolarını MP3’e dönüştürme platformları listemizin son sırasında MP3Download yer alıyor. MP3Download, MP3 dönüştürme hizmeti veren platformlar arasında en dikkat cazibeli tasarıma haiz sitelerin başlangıcında geliyor diyebiliriz. Bu sayede site geliştiricileri, kullanıcılarını sundukları hizmetin yanı sıra resim anlamda da memnun ediyorlar.

Site, olabildiğince kolay bir kullanıma sahip. Siteye girdiğiniz vakit sizi url arama alanı karşılıyor. Bu alana MP3’e dönüştürmek istediğiniz YouTube videosunun linkini yapıştırmanız gerekiyor. Linki yapıştırdıktan sonrasında ara düğmesine bastığınızda dönüştürmek istediğiniz videoyu muhtelif seçeneklerle görüntüleyeceksiniz.

Bu seçenekler arasında MP3, “audio” ve “video” seçenekleri yer alıyor. Böylece platform kullanıcılarına videoları yalnızca MP3 dosyasına dönüştürme imkanı sunmamış oluyor. Kullanıcılar; videoları WEBM, M4A, MP2 gibi muhtelif ses dosyalarına dönüştürerek de indirebiliyorlar.

Ayrıca dönüştürmek istediğiniz dosya formatında muhtelif ses kalitelerini seçme imkânına da sahipsiniz. Tabii ki ses kalitesi artıkça dosyaların boyutu da artıyor. Bu noktada iyi bir ses kalitesi mi yoksa daha düşük yer işgal eden bir dosya mı istediğinizi belirlemeniz gerekiyor.

MP3Download, hem sunmuş olduğu özellikler ile hem de kullanması kolay tasarımı ile en etkin MP3 dönüştürücü siteler arasında yer alıyor. Kullanıcılar, platformun hizmetlerinden bedava bir halde yararlanabiliyorlar. Üstelik MP3Download da bir çok dönüştürme platformu gibi kullanıcılarına sınırsız video dönüştürme imkanı sunuyor.

Programlı YouTube MP3 İndirme Nasıl Yapılır?

Programsız YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştürme platformlarından bahsettik. Ancak birtakım kullanıcılar, çevrimiçi platformlara güvenmiyorlar. Bundan kaynaklı bu kullanıcılar, videolarını MP3 dosyasına dönüştürmek için bir tatbik kullanmayı tercih ediyorlar.

Piyasada YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştüren bir çok tatbik mevcut. Bu programların bazıları ücretliyken bazıları ise kullanıcılarına bedava olarak hizmet veriyor. Bu noktada tatbik tercihi, kullanıcının isteklerine göre belirleniyor diyebiliriz.

Bizler de bu yazımızda sizler için YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştüren tatbik önerilerinde bulunacağız.

4K YouTube to MP3

Listemizin ilk sırasında 4K YouTube to MP3 yer alıyor. Program, kolay kullanışı vasıtası ile piyasada yer edinen en tanınmış MP3 dönüştürücülerin başlangıcında geliyor. Bunun yanı sıra program, kullanıcılarına yalnızca YouTube üstünden MP3 dosyası indirme imkanı sunmuyor. Kullanıcılar, öteki platformlardan da MP3 dosyası indirebiliyorlar.

Programın kullanması olabildiğince kolay. İlk olarak programın kendi sitesi üstünden programın Windows, macOS ya da Ubuntu için kurulum dosyasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında programı sisteminize kurmanız lazım. Programın kurulum süreci çok basit. Bu yüzden bu noktada zorlanacağınızı düşünmüyoruz.

Daha sonrasında programı açtığınızda karşınıza url yapıştırabileceğiniz bir monitör geliyor. Bu ekrana MP3’e dönüştürmek istediğiniz içeriğin URL adresini yapıştırmanız gerekiyor. Daha sonrasında program, yapıştırdığınız URL adresine giderek indirmek istediğiniz içeriğin doğru içerik olup olmadığını onaylamanızı bekliyor.

Eğer içeriğin doğruluğunu onaylarsanız program, kısa süre içinde videoyu MP3 dosyasına çevirerek indirmeye başlıyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereksinim duyulan bir nokta mevcut. Program, kullanıcılarına bedava sürümde günlük muayyen bir sayıda video dönüştürme imkanı sunuyor. Gün içinde yüksek sayıda video dönüştürüyorsanız programın ücretli versiyonunu satın almanız gerekiyor.

Bunun için tatbik geliştiricileri, kullanıcılarına muhtelif üyelik paketleri sunuyor. Burada kullanıcıları memnun eden taraf ise üyelik ücretlerinin tek seferlik olması oluyor. Yani programdan sınırsız yararlanmak için aylık ya da senelik bir ödeme yapmanıza gerek yok. Tek seferlik bir ödeme ile programdan sınırsız olarak faydalanabiliyorsunuz.

Bu programın en tanınmış YouTube MP3 indirme programı bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca programın Android uygulaması da mevcut. Android kullanıcıları, programın kendi sitesi üstünden platformun APK dosyasını indirebiliyorlar.

DVDVideoSoft

DVDVideoSoft, en tanınmış MP3 dönüştürücülerinden birisi diyebiliriz. Program, çok sade bir arayüze sahip. Bu kullanıcı arayüzü vasıtası ile kullanıcılar, dönüştürmek istedikleri YouTube videolarını kolay ve çabucak MP3 dosyalarına dönüştürüp indirebiliyorlar. Bu anlamda en etkin YouTube MP3 müzik indirme programı sıralamasında yer alıyor.

Programı kullanabilmeniz için öncelikle cihazınıza kurmanız gerekiyor. Bunun için de programın internet sitesini ziyaret etmelisiniz. DVDVideoSoft internet sitesi üstünden programın kurulum dosyasını basitçe bedava bir halde indirebiliyorsunuz. Daha sonrasında programı bilgisayarınıza kurmalısınız.

Programı kurup açtıktan sonrasında karşınıza olabildiğince sade bir monitör açılıyor. Bu ekrana dönüştürmek istediğiniz YouTube videosunun linkini yapıştırmanız gerekiyor. Daha sonrasında programda yer edinen dönüştür düğmesine bastığınızda program, çabucak videoyu MP3 dosyasına dönüştürüyor.

DVDVideoSoft programı üstünden YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştürüp indirmek bu kadar kolay. Üstelik belirttiğimiz gibi programın kullanması da ücretsiz. Bunun yanı sıra program, Android kullanıcılarına da hizmet veriyor. Android kullanıcıları, MP3 dönüştürücüden faydalanabilmek için programın internet sitesi üstünden kurulum dosyasını indirebiliyorlar.

Any Video Converter

Listemizin son sırasında Any Video Converter adlı YouTube MP3 müzik indirme programı yer alıyor. Any Video Converter, listemizdeki öteki programların aksine daha kapsamlı bir tatbik diyebiliriz. Çünkü bu program, öteki uygulamalar gibi videoları yalnızca MP3 ya da MP4 dosyasına dönüştürmek suretiyle kurgulanmadı. Kullanıcılar, tatbik üstünden videoları alternatif dosya formatlarına da dönüştürebiliyorlar.

Dönüştürme hizmetinden faydalanabilmeniz için ilk ilkin programın internet sitesini ziyaret ederek programın kurulum dosyasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında indirdiğiniz kurulum dosyası üstünden programı bilgisayarınıza kurmalısınız. Programı kurup çalıştırdıktan sonrasında karşınıza öteki dönüştürücülerin aksine birazcık daha komplike bir monitör çıkacak.

Ancak bu noktada korkmanıza gerek yok. Çünkü Any Video Converter üstünden YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştürme prosedürü olabildiğince kolay. İlk olarak programda yer edinen “Linkleri ekle” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Daha sonrasında karşınıza muhtelif platformlarda video bağlantıları ekleyebileceğiniz bir alan geliyor. Bu alana dönüştürmek istediğiniz YouTube videosunun URL adresini yapıştırmanız gerekiyor. Ardından indirmeyi başlat diyerek bu monitörü kapatmalısınız.

Daha sonrasında dönüştürme işlemine başlamadan ilkin dosya formatı seçmelisiniz. Çünkü belirttiğimiz gibi bu tatbik üstünden videoları, muhtelif dosya formatlarına dönüştürebiliyorsunuz. Format seçme kısmına gelip burada müzik sembolüne tıkladığımızda MP3 dosya formatını görüyoruz. Bu formatı seçerek şimdi dönüştür düğmesine bastığımızda program, seçtiğimiz videoyu MP3 olarak dönüştürmeye başlıyor.

Kullanıcılar, programın bedava sürümünde YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştürüp indirebiliyorlar. Ancak videoları daha süratli dönüştürüp indirmek isteyen kullanıcılar için programın ücretli versiyonu de mevcut. Ücretli sürüm, belirttiğimiz gibi temelde videoları daha süratli dönüştürüp indirme imkanıyla ön plana çıkıyor.

Eklenti ile YouTube MP3 İndirme Nasıl Yapılır?

Web tarayıcılar, devamlı gelişmeye devam ediyorlar. Günümüzde internet tarayıcılar, kullanıcılarına muhtelif özellikler sunuyorlar. Bu özelliklerin başlangıcında da eklentiler geliyor. Çoğu internet tarayıcı, kullanıcılarına üçüncü taraf geliştiriciler tarafınca kullanıma sunulan eklentileri kullanma imkanı sunuyor. Bu eklentiler, tarayıcılara tarayıcıda dahili olarak bulunmayan muhtelif özellikler kazandırıyorlar. Eklentilerin internet tarayıcılara kazandırdığı özelliklerden birisi de YouTube üstünden videoları MP3 olarak indirme imkanı oluyor.

Başta Google Chrome olmak suretiyle bir çok tarayıcı, YouTube videolarını MP3’e dönüştüren eklentilere sahip. Kullanıcılar, bu eklentiler vasıtası ile videolarını MP3 dosyalarına rahatlıkla dönüştürüp indirebiliyorlar. Bundan kaynaklı YouTube üstünden MP3 indirmek isteyen bir çok kişi, bu prosedür için eklentileri kullanmayı tercih etmektedir.

Bu noktada internet tarayıcı kullanıcılarının kullanabilecekleri eklentiler çeşitlilik göstermektedir. Çünkü YouTube MP3 eklentileri, tarayıcılar arasında farklılaşıyor. Bundan kaynaklı tarayıcısına YouTube MP3 dönüştürücü oluşturmak isteyen kişilerin kendi tarayıcıları üstünden inceleme yapmaları gerekiyor.

Google Chrome kullanıcıları için MP3 Downloader maksimum tercih edilen YouTube MP3 dönüştürme eklentilerinin başlangıcında geliyor. Bunun yanı sıra birtakım YouTube MP3 dönüştürücüler, kullanıcılarına Google Chrome ahenkli eklentiler sunmaktadırlar. Fakat bu eklentilerin birçoğu Google Chrome mağazasında yer almıyor. Bundan kaynaklı kullananların YouTube MP3 dönüştürücülerin sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor.

Bunun yanı sıra Firefox kullanıcıları ise genelde “Ücretsiz MP3 İndirici” adındaki eklentiyi kullanmaktadırlar. Ücretsiz olarak sunulan bu eklenti, Firefox için tasarlanan en etkin YouTube MP3 dönüştürme eklentilerinin başlangıcında gelmektedir. Firefox kullanıcıları, bu eklenti vasıtasıyla YouTube videolarını süratli ve kolay bir halde MP3 formatına dönüştürüp indirebilmektedirler.

YouTube Video Dönüştürücü Kullanmak Yasal mı?

YouTube üstünden MP3 indirme prosedürünü iyi mi yapabileceğinizden bahsettik. Bu noktada kullananların aklına öteki bir sual geliyor. Videoları MP3’e dönüştürmek olabildiğince kolay olabiliyor. Peki bu prosedür yasal mı? Videoları MP3 dosyasına dönüştürmek, rastgele bir kabahat teşkil ediyor mu? YouTube MP3 müzik indirme programı kullanmak yasalara aykırı mı?

Bu problemin net bir yanıtı mevcut değil. Çünkü bu noktada kullananların video dönüştürürken ve dönüştürdükleri dosyaları kullanırken dikkatli olmaları gerekiyor. YouTube her ne kadar her insana aleni bir platform gibi gözükse de bu platform üstünde de telif hakları bulunabiliyor. Yani içerik üreticileri, yükledikleri videoda telif hakkı iddiasında bulunabiliyorlar.

Bundan kaynaklı YouTube, platformda bulunan içeriklerin hakları konusu ile ilgili birtakım sınırların bulunduğunu belirtiyor. Belirlenen kurallara göre kullanıcılar, YouTube üstünden içerik sahibi izin verdiği sürece videoları indirip düzenleyebiliyorlar. Yani bu noktada video dönüştürücü kullanmanızın yasal olup olmadığını birazcık içerik sahibinin kararı belirliyor diyebiliriz.

MP3 dönüştürme ve indirme platformlarını kullanmanın sorumluluğunun tamamiyle size ait bulunduğunu unutmamanız gerekiyor. Her ne kadar YouTube, bu hususta kullanıcılarına hoşgörü gösterse de telif hakkı bulunan bir içinde ne olduğu dönüştürüp indirmek ve bu içinde ne olduğu bir yerlerde kullanmak ciddi sonuçlara yol açabilir. Bundan kaynaklı bu prosedürü yapmanın sizin sorumluluğunuzda bulunduğunu unutmamanız gerekiyor.

Eğer sizler, YouTube üstünden MP3 indirme konusu ile ilgili birtakım tereddütler yaşıyorsanız YouTube tarafınca sunulan Music hizmetini kullanabilirsiniz. YouTube, bu hizmet üstünden kullanıcılarına yasal olarak videoları ses dosyasına dönüştürüp indirme imkanı sunuyor.

YouTube MP3 İndirme İşlemi Sırasında Dikkatli Olunmalı

Birçok internet kullanıcısı, YouTube üstünden izlediği videoları MP3 olarak aletine kaydetmek istemektedir. Bu noktada kullanıcılar, genelde bu işlemin yasal olup olmadığını merak etmektedir. Bu problemin yanıtını öğrenen kişiler, bu prosedür için dikkat etmeleri gereksinim duyulan öteki noktalar olmadığını düşünmektedirler. Ancak YouTube MP3 indirme prosedürü sırasında olabildiğince dikkatli davranılması gerekmektedir.

Çünkü internet ortamında YouTube MP3 indirime hizmeti sunan birden fazla platform mevcut. Bu platformların büyük çoğunluğu, kullananların bilgilerini çalmak amacıyla geliştirilmişlerdir. Yani kullanıcılar, YouTube videolarını MP3 dosyasına dönüştürmeye çalışırlarken cihazlarına virüs bulaştırabiliyorlar. Bundan kaynaklı YouTube MP3 indirme prosedürü sırasında olabildiğince dikkatli davranmalısınız.

İlk olarak kullanacağınız YouTube MP3 indirime platformunu dikkatli bir halde seçmeniz gerekiyor. Bu noktada bu rehberimizde sizler için önermiş olduğumuz YouTube MP3 indirime platformlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Her ne kadar sizler için en güvenilir platformları listelemeye çalışsak da bu platformları da kullanmanın muayyen bir miktarda çekince içerdiğini unutmamanız gerekiyor.

Bunun yanı sıra bu platformlardan indirmiş olduğunuz dosyalara dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu sitelerde yer edinen reklamlar, MP3 dosyalarını indirmek istediğiniz sırada cihazınıza değişik dosyaların yüklenmesine niçin olabilmektedirler. Bu dosyalar da genelde virüs içermektedirler.

Bundan kaynaklı YouTube MP3 indirme prosedürü sırasında indirmiş olduğunuz dosyalara dikkat etmenizi öneri ediyoruz. YouTube MP3 dönüştürücü platformlardan indirmiş olduğunuz dosyaları, bir antivirüs programı sayesinde tarayarak dosyanın zararlı olup olmadığını belirleme edebilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Sizler için hazırladığımız YouTube MP3 indirme rehberimiz burada sona eriyor. Bu rehberimizde sizler için YouTube üstünden videoların iyi mi MP3 dosyasına dönüştürülüp indirilebileceğinden bahsettik. YouTube kullanıcıları, bu prosedürü programlı ve programsız olmak suretiyle iki temel yöntemle gerçekleştirebiliyorlar.

İki teknikte de kullanabileceğiniz platform ve programlara değindik. Her ne kadar bu tatbik ve platformlar kullanıcı rakamları ve hizmet verdikleri süre ile emniyet vermeye çalışsalar da birtakım sorunları de beraberlerinde getirebiliyorlar. Bu noktada bu hizmetlerden doğacak rastgele bir sorunda sorumluluğun tamamiyle kullanıcıya ait bulunduğunu unutmamanız gerekiyor.

Sizler de YouTube MP3 indirme prosedürü ve rastgele bir YouTube MP3 müzik indirme programı hakkındaki sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.