YouTube Premium Fiyat – 2022

resim70891146
resim70891146

YouTube Premium için istenen fiyat ne kadardır? YouTube Premium ve YouTube Music hizmetlerine ait ücretleri sizler için listeledik. Buna ayrıca iyi mi abone olabileceğiniz ve hizmeti iyi mi iptal edebileceğinizi de ayrıntılı bir halde anlattık.

Video seyretme dendiğinde akla ilk gelen platformlardan birisi YouTube’dur. ABD merkezli YouTube, 2005 yılından beri hizmet vermeye devam etmektedir. Platform, zamanla bir oldukça bilhassa kullananların karşısına çıkmıştır. YouTube’un en mühim özelliklerinden bir tanesi de kuşkusuz YouTube Premium olmuştur. Peki YouTube Premium fiyat ve YouTube Music tutarı 2022 senesinde ne kadar?

Video seyretme ya da müzik dinleme platformlarının birçoğu, kullanıcılara ücretli ve bedava üyelik sunmaktadır. Örneğin Spotify, kullanıcılarına ücretsiz, bireysel Premium, talebe için Premium ve Premium Duo üyelikleri vermektedir. YouTube da kullanıcıları için Premium hususi durumunu sunmaktadır.

Video hizmetlerinden yararlanan kullanıcılar, tıpkı müzik hizmetlerinde olduğu gibi reklamlardan rahatsız olabilmektedir. İzlemiş oldukları videoların reklamlar tarafınca kesintiye uğramasını istememektedirler. Bu nedenle alakalı platformların ücretli üyeliklerinden yararlanmayı tercih etmektedirler. Biz de bu yazımızda tanınmış platformlardan biri olan YouTube’un Premium hizmeti ile alakalı açıklamalar yapacağız.

İçindekiler

YouTube Premium Fiyat – 2022

YouTube Premium’da aylık ve senelik olarak iki ödeme türü yer almaktadır. Bunun yanısıra aile planı, talebe planı ve YouTube Music aboneliği de bulunmaktadır. Bu sayede YouTube Premium aboneleri, ödeme yapmak için değişik alternatifleri sahiptir. 2022 yılının son döneminde ise bu fiyatlara yeni bir zam gelmiştir.

Yeni zamla beraber YouTube Premium’un öğrenciler için aylık tutarı 19,49 TL şeklindedir. Bu hizmetin aile üyeliğinin aylık tutarı ise 59,99 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Standart bir Premium üyeliğinin aylık tutarı ise 29,99 TL şeklindedir. Bunun yanısıra hizmetin yıllık tutarı ise 299,99 TL olarak belirlenmiştir. Siz de YouTube Premium abonelik url için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

YouTube Premium Abonelik Linki – 2022
YouTube Premium Bireysel FiyatYouTube Premium Aile FiyatYouTube Premium Öğrenci Fiyat
29,99 TL/aylık
299,99 TL/yıllık
59,99 TL/aylık19,49 TL/aylık

YouTube Music Premium Fiyat – 2022

Şirketin sunmuş olduğu bir öteki hizmet ise YouTube Music oluyor. Premium aboneliğine dahil olsa da ancak Music aboneliği almak da mümkün. YouTube Music hizmeti ile binlerce şarkıyı offline ya da çevrimiçi bir halde dinleyebilirsiniz.

Diğer taraftan yeni zamla beraber YouTube Music Premium aylık üyelik tutarı 20,99 TL’dir. YouTube Music Premium aile planının aylık tutarı 34,99 TL, öğrenci planının aylık tutarı ise 10,49 TL şeklindedir. Bunun dışında YouTube Music hizmetinin yıllık üyelik tutarı ise 229,99 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer YouTube Music aboneliği kurmak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

YouTube Premium Music Abonelik Linki – 2022
YouTube Music Premium Bireysel FiyatYouTube Music Premium Aile FiyatYouTube Music Premium Öğrenci Fiyat
20,99 TL/aylık
229,99 TL/yıllık
34,99 TL/aylık10,49 TL/aylık

YouTube Premium Nedir?

YouTube Premium, dünyanın en büyük ve tanınmış video seyretme platformu olan YouTube’da seyretme deneyiminizi geliştirmeyi vaat eden bir abonelik hizmetidir. Bir öteki anlamıyla YouTube Premium, YouTube platformunun ücretli abonelik sistemidir.

YouTube Premium, 2014 yılından beri kullanıcılara hizmet vermektedir. Bu hizmet öncelikle 2014’te Kaliforniya’da Music Key olarak başlatıldı. Hizmet, Music Key olarak başladığında ancak YouTube ve Google Play Music’teki katılımcı şirketlerdeki müzik videolarını reklamsız bir halde akışında göstermişti.

Daha sonra hizmet, düzenlemelere gitti ve 2015 senesinde YouTube Red olarak tekrar başlatıldı. Başlarda ancak müzik içeriklerini barındıran bu hizmet, YouTube Red olduktan sonra platformun videolarına da reklamsız bir erişim sunacak şekilde genişledi.

YouTube Premium

Bu hizmet 2018 senesinde ise YouTube Premium ismini aldı. YouTube Premium ismini alan bu hizmet, bir müddet sonra içeriklerinin bir bölümüne reklamlar da eklemeye başladı. YouTube’un bedava sürümünde bilinmiş olduğu suretiyle reklamlar yer almaktadır.

Bunun yanısıra platformun tüm özellikleri, bedava sürümünde bulunmamaktadır. Şirket ise platformun tüm özelliklerinden faydalanmak için Premium hizmetini ortaya çıkarmıştır. Şimdi ise YouTube Premium’un özellikleri ile alakalı malumat verelim.

YouTube Premium Hangi Özelliklere Sahiptir?

Yazımızda YouTube Premium nelerdir sorusunun cevabını verdikten sonra bu abonelik hizmetinin özellikleri ile alakalı malumat vermemiz yararlı olacaktır. Yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi, YouTube’un tüm özellikleri Premium hizmetinde yer almaktadır. Şimdi bu özellikler ile alakalı ayrıntı vermeye başlayalım.

YouTube Premium’un en dikkat çeken özelliği, platformun YouTube Music hizmetine ve YouTube Originals’taki dizi ve filmlere erişim sağlamasıdır. Dolayısıyla kullanıcılar, YouTube’un öteki hizmetlerinden istifade etmek için ek bir üyelik ya da ücret ödemek zorunda kalmamaktadır. YouTube Originals’taki içeriklerin ancak bazıları bedava sürümde yer almaktadır. Ancak Premium sürümünde tüm içeriklere ulaşım laf konusudur.

YouTube videolarının başında, ortasında ve sonunda muhtelif reklamlar yer almaktadır. Ancak Premium hizmetinde kullanıcılar, hiç bir reklama maruz kalmadan içerikleri kesintisiz olarak seyretme imkânına sahiptir. Aynı şekilde YouTube’un masaüstü sürümünde ve video oynatma alanlarında da reklamlara yer verilmemektedir.

YouTube kullanıcılarının birçoğu, izledikleri videoları fonda da oynatmak istemektedir. Premium hizmetinde bu hususiyet de etken hale gelmektedir. Telefonunuzda öteki bir tatbik açıkken, YouTube’da izlemiş olduğunuz video oynamaya devam edecektir. Aynı şekilde cihazınızın monitörü kapalı da olsa YouTube içeriğiniz çalışmayı sürdürecektir. Android cihazlarda ise öteki uygulamaların kullanması esnasında YouTube videolarını görsel içerisinde görüntüleme opsiyonu yer almaktadır. iOS için de bu hususiyet geliştirilmektedir.

YouTube Premium’un bir öteki özelliği ise, videoları ve oynatma listelerini cihaza kaydederek, çevrimdışıyken de izlemeyle ilgilidir. Aslında video indirme özelliği YouTube’un bedava üyeliğinde de yer almaktadır. Ancak bunun için ek bir tatbik gerekmektedir. Kaldı ki bu indirme prosedürü her vakit yasal değildir.

YouTube Premium’da ise ek bir programa gereksinim olmadan videoları indirme opsiyonu vardır. Videolar ise 720p HD kalitesinde indirilmektedir. İndirilen videolar ise 30 gün süresince cihazlarda saklanmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar, YouTube Premium vasıtası ile videoları, internetleri olmadan da seyretme imkânına haiz olmaktadır.

YouTube Music

YouTube Premium Üyeliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yukarıda da anlattığımız gibi, YouTube Premium üyeliği için aile planı, talebe planı, aylık plan ve senelik plan yer almaktadır. Bu üyelik türlerinin de kendi içerisinde birtakım bilgileri ve ihtiyaçları vardır. Şimdi bu mevzu ile alakalı izahat yapalım.

YouTube Premium’un aylık aboneliğinde 1 aylık bir tecrübe etme süresi verilmektedir. Bu süreçte aboneliğinizi iptal etmediğiniz takdirde belirtilen fiyat, aboneliğinizi iptal edene kadar her ay size kendiliğinden yansıtılacaktır. Yıllık planda ise bu ücret 12 ayda bir alınmaktadır.

Aile aboneliğinde ise maksimum 5 aile üyesini Premium aboneliğine çağrı etme hakkınız yer almaktadır. Bütün aile grubu üyelerinin ise 13 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu üyelerin Google hesabına haiz olmaları da gereklidir. Bunun yanısıra 5 aile üyesinin de aynı evde yaşıyor olması şarttır. Ayrıca aile aboneliği muayyen ülkelerde kullanıma açıktır.

Diğer taraftan talebe aboneliğinde ise vaziyet birazcık farklıdır. Öğrenci aboneliği, muayyen ülkelerdeki üniversitelerin tam zamanlı öğrencileri için açıktır. Öğrencinin bu aboneliğe makul olup olmadığı ise üçüncü parti bir vasıta ile doğrulama hizmeti tarafınca doğrulanmaktadır.

Bunun yanında, talebe aboneliği en oldukça 4 sene kullanıma açıktır. Ayrıca platform, her senenin sonunda üyeliğe uygunluğunuzu tekrar doğrulamanızı istemektedir. Öğrenci aboneliğine makul görülmediğiniz takdirde ise tam fiyat üstünden YouTube Premium üyeliğine geçiş sağlayabilirsiniz.

YouTube Premium Üyelik Oluşturma

Yazımızda YouTube Premium’un özellikleriyle ve fiyatıyla alakalı izahat yaptıktan sonra bu hizmete iyi mi üye olacağınızla alakalı de izahat yapmak istedik. Kullanıcıların YouTube, YouTube Music, YouTube Gaming ve YouTube Kids hizmetlerinden tam anlamıyla faydalanabilmesi için lüzumlu olan YouTube Premium üyeliği aşağıdaki gibi gerçekleştirilmektedir.

Telefon Üzerinden Premium Üyeliğini Başlatma

 • Telefonunuzdan YouTube’u açın.
 • Premium hususi durumunu başlatmak istediğiniz Google hesabında celse açın.
 • Sağ üstte bulunan profil simgenize dokunun.
 • Ardından ‘YouTube Premium üyesi ol‘ seçeneğine girin.
 • Karşınıza bir tecrübe etme süresi çıkacaktır. Eğer 18 yaşından büyükseniz, burada bulunan ‘Ücretsiz deneyin‘ düğmesine dokunun.

Not: Premium tecrübe etme süresi şu anda 1 ay olmaktadır. Bir ayın sonunda Premium üyeliğiniz ve aylık ücret başlayacaktır. YouTube, tecrübe etme süreniz sona ermeden 7 gün ilkin size hatırlatma yapacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Premium Üyeliğini Başlatma

 • Bilgisayarınızdan YouTube’a giriş yapın.
 • Premium özelliğinden yararlanacağınız Google hesabında celse açın.
 • Ana sayfanın sol tarafında bulunan menüyü aşağıya doğru kaydırın.
 • Burada ‘YouTube Premium‘ isminde bir seçenek göreceksiniz. Buraya tıklayın.
 • Son olarak ‘Ücretsiz deneyin‘ düğmesine tıklayın ve bedava tecrübe etme süresini başlatın.

Buna ayrıca senelik bir abonelik kurmak için YouTube Premium ya da YouTube Music yıllık abonelik sayfasına ulaşmanız gerekmektedir.

YouTube Kids’te Premium’u Aktifleştirme

 • Bunun için ilk ilkin YouTube Kids’e giriş yapın.
 • Ardından platformun altında bulunan kilit simgesine dokunun.
 • Güvenlik önlemi amacıyla karşılaştığınız hususi gizyazı kodunuzu girin.
 • Sonra ‘Ayarlar‘ bölümüne erişim sağlayın.
 • Buradan ise ‘YouTube Premium’e etkinleştir‘ seçeneğine basın.
 • Eğer Premium hesabınızla Google üstünden celse açtıysanız, hesap seçici bölümünden Premium hesabınızı seçin. İlgili hesapta celse açılmadıysa, ‘YouTube Premium hesabı ekle‘ seçeneğine dokunun ve celse açın.
 • Daha sonra ‘Ebeveyn izni e-postası gönder‘ bölümüne dokunun.
 • E-postanızda YouTube Kids’ten gelen bir e-posta olup olmadığını denetim edin. İlgili e-postada bir doğruluğunu sağlama kodu yer alacaktır.
 • YouTube Kids uygulamasına tekrar girin. Doğrulama kodunu bu platforma girin.
 • Bu işlemleri tamamladığınızda, offline videoları etkinleştirmeniz için video içerisinde ne olduğu miktarını seçmeniz istenecektir. Bu miktarı belirleyin.
 • Son olarak ‘Bitti‘ bölümüne dokunun ve işleminizi tamamlayın.
youtube-premium-iptal

YouTube Premium İptal Etme

Yazımızda YouTube Premium üyeliğini başlatma ile alakalı izahat yapmış olduk. Kullanıcıların bazıları, YouTube Premium üyeliğini iptal etmeyi düşünebilir. Bunun için de bu prosedürü iyi mi gerçekleştireceklerini merak edebilirler. Şimdi bu mevzu ile alakalı izahat yapalım.

Android Cihazlarda Premium İptal Etme

Android cihazlarda Premium üyeliğinizi iptal etmeniz için iki teknik bulunmaktadır. Bunlardan ilki, YouTube üstünden prosedürü gerçekleştirmektir. Diğer teknik ise Google hesabınız üstünden iptal etme prosedürünü gerçekleştirmektir. Şimdi iki tekniği de anlatalım.

YouTube Platformu Üzerinden Premium Üyeliğini İptal Etme

 • Bu prosedür için YouTube’a giriş yapın.
 • Ardından sağ üstte bulunan profil simgenize dokunun.
 • Sonra ‘Ücretli üyelikler‘ seçeneğine girin. Bu kısımda ‘Satın alınanlar ve üyelikler‘ isminde bir seçenek yer alıyorsa bu seçeneğe girin.
 • İptal etmek istediğiniz üyeliğin üzerine basın.
 • Üyeliği iptal etmek için ‘Devam‘ yazısına dokunun.
 • Premium üyeliğinizi iptal etme nedeninizi belirtin.
 • Daha sonra ‘İleri‘ seçeneğine dokunun.
 • Son olarak ‘Evet, iptal et‘ yazısına dokunun ve prosedürü tamamlayın.

Google Play Store Üzerinden Premium Üyeliğini İptal Etme

 • Cihazınızdan ‘Google Play Store‘ hizmetine girin.
 • Ardından sağ üstteki profil simgesine dokunun.
 • Buradan ise ‘Ödemeler ve abonelikler‘ seçeneğine gidin.
 • Sonra ‘Abonelikler‘ yazan yere dokunun.
 • Aboneliklerinizin arasından ‘YouTube Premium‘ hizmetini bulun ve üyelik iptali prosedürünü gerçekleştirin.

iOS Cihazlarda Premium Üyeliğini İptal Etme

iOS cihazlarda Premium üyeliğinizi iptal etmeniz için de tıpkı Android cihazlarda olduğu gibi iki teknik yer almaktadır. Bunlardan biri, YouTube üstünden üyelik iptalini gerçekleştirmek, öteki ise cihazın ‘Ayarlar’ bölümünden bu prosedürü gerçekleştirmektir. Şimdi iki tekniği de anlatalım.

YouTube Üzerinden Premium Üyeliğini İptal Etme

 • Cihazınızdan YouTube’a girin.
 • Ardından profil resminize dokunun.
 • Buradan ise ‘Ücretli üyelikler‘ bölümüne erişin.
 • İptal etmek istediğiniz üyeliğe girin.
 • Sonra ‘Apple Aboneliklerini Yönet‘ yazısına dokunun.
 • Üyeliğinizin bulunmuş olduğu parçaya dokunun.
 • Son olarak ‘İptal‘ seçeneğine dokunun ve prosedürü tamamlayın.

App Store Bölümünden Premium Üyeliğini İptal Etme

 • Cihazınızdan ‘App Store‘ hizmetini açın.
 • Ardından adınıza dokunun.
 • Buradan ise ‘Hesap ayarları‘ bölümüne gidin.
 • Sonra ‘Abonelikler‘ yazısına dokunun.
 • Buradan da ‘Yönet‘ seçeneğine erişin.
 • Aboneliğinizin tarafındaki ‘Düzenle‘ yazısına gidin.
 • Son olarak ‘Aboneliği iptal et‘ seçeneğine dokunun ve prosedürü tamamlayın.

Bilgisayar Üzerinden Premium Üyeliğini İptal Etme

 • Tarayıcınızdan ‘youtube.com/paid_memberships‘ adresine gidin.
 • Buradan ise ‘Üyeliği yönet‘ seçeneğine tıklayın.
 • Ardından ‘Devre dışı bırak‘ bölümünü işaretleyin.
 • Üyeliği iptal etmek için ‘Devam‘ yazan yere tıklayın.
 • İptal etme nedeninizi belirtin ve ‘İleri‘ seçeneğine gidin.
 • Son olarak ‘Evet, iptal et‘ bölümüne tıklayın ve işleminizi tamamlayın.
YouTube Premium Nedir?

YouTube Premium Fiyat: Genel Değerlendirme

YouTube Premium, kullanıcıları YouTube içeriklerini reklamsız izleme, fonda oynatma ve ve videoları indirme olanaklarına sahiptir. Kullanıcılar YouTube Premium aboneliği vasıtası ile YouTube’daki tüm özelliklerden kesintisiz olarak faydalanmaktadır.

Bu abonelik hizmeti, bunun yanı sıra YouTube Music ve YouTube Original hizmetlerinden de yararlanmanıza imkân tanımaktadır. Yani kullanıcılar, YouTube’un bir oldukça hizmetinde reklamsız ve tam bir kullanım seçeneğine haiz olmaktadır.

Tüm bu tarz şeyleri göz önünde bulundurduğunuzda YouTube Premium’u kullanmak avantajlı olacaktır. Ancak bu platformda pek vakit geçirmiyorsanız, müzik dinleme ve film seyretme için öteki platformları tercih ediyorsanız, YouTube Premium hizmeti sizin için o kadar da lüzumlu olmayacaktır. Eğer YouTube üstünden birden fazla video izliyorsanız ve reklamlardan bunaldıysanız, bu hizmete bir talih verebilirsiniz.

Yazımızda anlattığımız gibi, YouTube Premium’a abone olmanız gerekmektedir. Bu abonelikten sonra hizmeti kullanmaya başlamış olacaksınız. Ancak ilerleyen süreçte bu hizmetten yararlanmayı bırakmak istiyorsanız, yazımızda anlattığımız adımları uygulamanız kafi olacaktır.

Sizler için hazırladığımız YouTube Premium nelerdir rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de YouTube Premium hakkındaki sual ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.