YouTube Video İçeriği için Dizin Nasıl Oluşturulur?

Bu makalede, YouTube video içinde ne olduğu için Dizin oluşturmanın kolay bir yolu açıklanmaktadır. Bu, FizzD Youtube Video Summarizer ve Indexer adıyla geçen bir Chrome eklentisinin yardımı ile olası olmaktadır. Bu uzantı, YouTube videolarındaki aranabilirliği artırır ve gezinmeyi kolaylaştırarak anlaşılmasını kolaylaştırır. Videonun ve indeksin içeriğini ana kavramlar ve bölümlerle çözümleme eder.

Bu endeksleme seviyesini elde etmek için FizzD, ana firması Streamingo tarafınca tasarlanan komplike AI algoritmalarını kullanır. Bu algoritmalar, metin analizi, imaj işleme ve konferans tanıma özelliklerini tek platformda birleştirir. Streamingo algoritmaları çoğu özelliğe haizdir ve bu uzantı YouTube videolarını endekslemek ve özetlemek için bu özelliklerden bir avuç kullanır. Öyleyse, bu uzantının özelliklerini detaylı olarak tartışalım.

Neler Okuyacaksınız? →

FizzD ile YouTube Video İçeriği için Dizin Oluşturma

YouTube Video İçeriği için Dizin Nasıl Oluşturulur? | YouTube Video İçeriği için Dizin Oluşturma

YouTube video içinde ne olduğu için bir indeks kurmak için ilkin FizzD uzantısını Google Chrome internet tarayıcınıza yükleyin. Bu uzantı Chrome Web Mağazası’nda bulunmaktadır, bu yazının sonunda aynı irtibat verilmiştir. Kurulduktan sonra, bu uzantı YouTube video oynatıcısına bir FIZZ IT düğmesi ekler.

Bu düğmeye basmak, videonun içeriğini endekslemeye başlar. İçeriği işlemek ve dizine eklemek bir ya da iki dakika sürer. İşlem süresi, video uzunluğuna da bağlıdır.

Bir kez yapılırsa, videonun üzerine iki menü ekler. Bu menüler

FizzD YouTube Video İçerik Dizin Oluşturucu da Bulunan Menüler

Önemli Noktalar (Highlights): Bu, videonun kısa bir tanıtımını ve vurgulamasını kapsar. Örneğin, Veritasium’un Fahrenheit ile alakalı konuşmuş olduğu bu videoda Highlights, bu videonun amacını ana neticelerle beraber anlatıyor.

Anahtar Kavramlar (Key Concepts): Bu menü, videonun bütün kavramlarını indeksler. Video süresince tartışılan konuların bir listesini verir. Her bir kavram ilaveten arama çubuğunda da vurgulanır. Listeden bir konsepte dokunmak, arama çubuğundaki konumunu vurgulamaktadır. Bu şekilde, bir terimi basitçe bulabilir ve videonun o kısmına geçebilirsiniz.

Videoda bir başlangıç ​​ve bitiş noktası olan yakın bir konsept olması durumunda, bu uzantı arama çubuğundaki her iki noktayı işaretler. Bunun dışında, şu anda çalmakta olan terimi (bölüm olarak) arama çubuğunun dibine da isimlendirir. FizzD’yi kullanarak YouTube video içinde ne olduğu dizini bu yolla oluşturabilirsiniz.

Bu uzantı, YouTube’da düzgüsel video oynatmaya göre mühim avantajlara sahip. Bunu muhtelif video türlerinde kontrol ettim ve sonuçlar her vakit harika. Bu aracın en iyi uygulamalarından biri, insanların referanslar için mevzulara ileri geri gitmekte zorlandıkları çabalama ile alakalı videolar içindir. Kendinizi kontrol edin ve yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.