9520’ye Mesaj Gitmiyor

9520’ye Mesaj Gitmiyor – 9520 gizyazı göndermiyor nasıl çözülür? Bu tatbik Türk Telekom’a bağlı bir SMS servisi olarak hizmet vermektedir. Buraya mesaj attıktan sonra, mobil hatlar için tek kullanımlık parola alınabilir. Ardından bununla rastgele bir Türk Telekom bireysel web şubesine gidebilirsiniz.

Ardından her paket ayarınızı ve paketlerinizi basit bir halde yapabilirsiniz. Her ne kadar basit bir yapısı olsa da gönderilememesi durumunda insanoğlu tabi paniğe kapılır. Ancak bunun çözümü olabildiğince kolaydır.

Öncelikle tipik olarak telefonunun çektiğine emin olunmalıdır. Çünkü çekmiyorsa mesaj da tabi gitmez. Bu hususta sıkıntı yoksa değişik çözümler denenebilir.

9520’ye Mesaj Gitmiyor Durumu Nasıl Çözülür?

9520 gizyazı göndermiyor diyorsanız, ilk önce SMS ve MMS ayarlarının doğru olmasından emin olunmalıdır. Çünkü rastgele bir sıkıntı var ise rastgele bir mesaj atılması da imkânsız hale gelir.

Eğer mesaj ayarlarında bir sıkıntı yer almıyorsa, yazdığınız mesaja dikkat etmeniz gerekir. Örneğin 0’ın yanısıra ya da 9’un sol tarafına bir boşluk atarsanız hatalı olarak görecek, böylelikle mesajın gönderilmemesine niçin olacaktır.

9520’ye Mesaj Gitmiyor

Burada da bir sıkıntı yoksa en son içerik denetim edilmelidir. 9520 gizyazı göndermiyor diyorsanız, bütün bunlara dikkat edilmelidir. Ayrıca hattınız çok yeniyse, mesaj atılamayacağını da bilmeniz gerekir. Telefon belliği doluysa da aynı şekilde mesaj gönderme problemleri yaşanabilir.

Tüm bu tarz şeyleri uygulamanıza karşın hata devam ediyorsa, Türk Telekom şubesine gidere yardım istemeniz de mümkündür.