Miui Optimizasyonu Kapatma

Miui optimizasyonu kapatma nasıl yapılır? Xiaomi marka telefonları yeni kullanmaya başlayanlar, bu suali sıklıkla sorar. Kapatma işlemleri şu gibi sebeplerden dolayı istenir;

  1. Animasyonlar doğru biçimde senkronize olmayabilir.
  2. Erişilebilirlik hizmetleri tekrardan başlatma esnasında tanımlanamayabilir.
  3. Arka planda çalışan aplikasyon verileri senkronize olmayabilir.
  4. İnternette herhangi gecikmeler yaşanabilir.
  5. Video oynatıcı ya da müzik uygulamaları çalışmayı durdurabilir.
  6. Google Asistan gibi üçüncü taraf geliştirici başlatıcıları yüklenmeyebilir.
  7. Farklı başlatıcılar ile duvar kağıtları ayarlanamayabilir.
  8. Uygulamalar geç yüklenebilir.

Tüm bunların yanı sıra telefonlarda herhangi donmalar da olabilir. Miui optimizasyonu kapatma bu gibi nedenlerden dolayı düşünülür.

Miui Optimizasyonu Kapatma Nasıl Yapılır?

Daha ilkin Xiaomi kullanmayanlar bu işlemleri zor bulabilir. Ancak ne yapacağınızı biliyorsanız olabildiğince kolaydır. Peki, Miui optimizasyonu kapatma nasıl yapılır? Bunun için ilk ilkin cihazın ayarlar kısmına girmeniz gereklidir.

Buradan ek ayarlar açıldıktan sonrasında geliştirici ekranına gelinir. Burada etken halde olan Miui optimizasyonu kaldırılır. Böylece bütün işlemler de biter. Eğer yukarıda yer edinen maddelerdeki problemleri yaşıyorsanız, böylece bir son bulabilir. Ancak problemler hala devam ediyorsa bir yöntem servise giderek sorunu anlatabilir, yardım isteyebilirsiniz.

Eğer tekrardan açmaya karar verirseniz, tıpkı kaldırma gibi yapmanız gerekli olanlar kolaydır. Yukarıda yer edinen işlemleri takip etmeniz, yalnızca bu sefer etken hale getirmeniz gerekir.