Facebook’ta Gönderilen Arkadaşlık İsteklerini Görmek

Facebook’ta gönderilen arkadaşlık isteklerini görmek için yazımız içinde bulunan talimatları uygulamanız kafi olacaktır. Sosyal medya dediğimizde aklımıza asla kuşkusuz Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Vk, TikTok diye uzayan bir sıralama gelir. Facebook’ta tanıdığımız, tanımak istediğimiz insanlara arkadaşlık talebi göndeririz. Bazı insanoğlu arkadaşlık isteklerini onaylamaz ya da silmez. Hatta Facebook’ta arkadaşlık talebi yolladığımız şahıs yaşamını kaybetmiş, Facebook kullanmayı uzun süre ilkin bırakmış, Facebook hesabı çalınmış ya da Facebook şifresini unutmuş olabilir. Bu durumda arkadaşlık istekleri askıda kalabilir.

Facebook Gönderilen Arkadaşlık İstekleri İptal Etme

Birine arkadaşlık talebi gönderdiniz ve kime arkadaşlık talebi gönderdiğinizi unuttunuz. Facebook’tan göndermiş olduğunuz arkadaşlık isteklerini görmek için aşağıdaki adımları sırayla uygulayınız.

  • Facebook hesabımızda prosedür yapabilmek için giriş yapmak şart. Telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan Facebook’a giriş yapınız. Facebook’a esasen giriş yaptıysanız bir sonraki adıma geçin.
  • Ardından “Profil” bölümüne tıklayarak, Facebook profilinize gidin.
  • Profilinizde bulunan “Arkadaşlar” bölümüne tıklayın. İlgili bölüm yukarıdaki resimde kırmızı kutu içerisine alınmıştır.
  • Karşınıza gelen monitör üstünden Arkadaşlık arzuları bölümüne tıklayın. İlgili bölüm yukarıdaki resimde kırmızı kutu içerisine alınmıştır. Eğer bu parçaya gelemediyseniz yandaki bağlantıyı kullanarak, “Arkadaşlık istekleri” adımına doğrudan erişim sağlayabilirsiniz. https://www.facebook.com/friends/requests
  • Gönderdiğiniz arzuları görmek için “Gönderilen İstekleri Gör” bölümüne tıklıyoruz.
  • Facebook’ta gördermiş olduğunuz istekleri iptal etmek için “İsteği İptal Et” düğmesine tıklayın.

Özellikle ufak ve orta ölçekli şirketler reklam, tanıtım amaçlı şahıslara arkadaşlık talebi gönderir. Bir Facebook hesabında en çok 5.000 arkadaş bulunabilir. Gönderilen arkadaşlık isteği karşı yandan onaylanmazsa, istekler askıda birikmeye devam ederler. Facebook, insanların rahatsız edilmelerini önlemek amacıyla yaptırım olarak ilkinde “arkadaşlık talebi ve mesaj yollama özelliğini” süreli olarak askıya alır. Sürekli yeniden eden işlemlerde ise Facebook bu profilleri kalıcı olarak kapatabilir ya da hesap erişimlerini kalıcı olarak kısıtlayabilir.

Facebook mevcut takip isteği kısmını 2-3 ayda bir derli toplu şekilde takip etmenizi öneriyoruz. Çalınan feysbuk hesaplarının düzmece bayan profillerine dönüştürüldüğüne çevremizde çokça tanık olmuşuzdur. Saygınlığınıza zarar gelmemesi için bu bölümü belli vakit periyotlarında denetim edin.

Arkadaşlık yollayacağınız kişinin, arkadaş sayısı 4.900 – 5.100 aralığında ise arkadaşlık talebi yollamamanızı öneriyoruz. Karşı tarafın arkadaş sıralaması dolu olduğu için, arkadaşlık isteğiniz askıda kalacaktır. Ünlü kişilerin feysbuk profilleri yerine feysbuk fanatik sayfalarını takip ediniz.

Bir önceki yazımızda Facebook Watch geçmişi silme prosedürü ile ilgili ayrıntılı bilgiler sunmuştuk, şayet dikkatinizi çekiyorsa incelemenizi öneri ediyoruz.

Facebook arkadaş sınırı kaç?

Facebook üstünde arkadaş sınırı 5.000 olarak belirlenmiştir.

Facebook’ta gönderilen arkadaşlık arzuları nerede görülür?

Facebook’ta gönderilen arkadaşlık isteklerini görmek için Profil > Arkadaşlar > Arkadaşlık İstekleri > Gönderilen İstekleri Gör adımlarını takip etmeniz yeterlidir.