Facebook Watch Geçmişi Silme

Facebook Watch seyretme ve arama geçmişi silme prosedürü bilgisayar ve telefondan değişik şekilde yapılmaktadır. Watch video seyretme geçmişini silmek için aşağıda bulunan adımları sırayla uygulamanız kafi olacaktır.

Facebook Watch, 2017 senesinde eklenen bir güncelleme ile yaşamımıza girdi. Oldukça sevilen bu uygulamada hazırlanan video içeriklerini izleyebiliyoruz. Ayrıca oyuncuların sıkça kullandığı canlı gösterim gibi özellikler de bulunuyor. Watch üstünden izlenen videoların “Hareket Dökümü” bölümüne kaydedildiği biliniyor.

Facebook Watch İzlediğim Videoları Nasıl Silerim?

 • Watch video seyretme geçmişini silmek için ilk önce Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst bölümde bulunan profil resminize tıklayın.
 • Yeni bir menü açılacak, buradan “Ayarlar ve gizlilik” bölümüne tıklayın.
 • Sonra karşınıza “Hareketler Dökümü” çıkacaktır. Hareket dökümünü gör sekmesine tıklayın.
 • Sol menüde bulunan “Kayıtlı İşlemler ve Diğer Hareketler” bölümüne tıklayın.

İzleme geçmişini silmek için iki değişik adım bulunmaktadır. Birini noksan yapmanız halinde ötekinin izi geride kalabilir.

 • Facebook Watch arama geçmişi silmek, yapmış olduğunuz aramaları silecektir.
 • Facebook Watch seyretme geçmişini silmek ise izlediğiniz videoların geçmişinin silinmesini sağlar. Nasıl Yapılır? Hadi inceleyelim.;

Facebook Watch Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook watch silme işleminin ilk adımı arama geçmişini silmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Sağ üst menüden profil resmi sekmesine tıklayın.
 • Ayarlar ve gizlilik > Hareketler Dökümü > Kayıtlı İşlemler ve Diğer Hareketler > Aradığın Videolar adımlarını takip edin.

Facebook Watch İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Watch izlediğim videoları iyi mi silerim? Diye düşünenler için son adıma geldik. Bu bölüm izlediğiniz videoların geçmişinin silinmesi için önemlidir.

 • Sağ üst menüden profil resmi bölümüne tıklayın.
 • Ayarlar ve gizlilik > Hareketler Dökümü > Kayıtlı İşlemler ve Diğer Hareketler > İzlediğin videolar adımlarını sırayla takip edin.
 • Sağ üstte bulunan “Video İzleme Geçmişini Temizle” bağlantısına tıklayın.

Facebook Watch seyretme geçmişi iyi mi silinir? Sorusuna ayrıntılı şekilde sizlere sunmaya çalıştık. Bir önceki yazımız içinde Facebook Hesap Güvenliği ile ilgili birtakım ipuçları hazırlamıştık. İncelemek için yandaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. (Facebook Hesabım Çalındı, E postam Değiştirildi)

Telefon üstünden yukarıdaki işlemleri yapmak istediğinizde görseldeki menüler karşınıza gelmeyebilir. Telefonunuza Google Chrome ya da Mozilla Firefox uygulamalarından birini indirerek işlemleri tarayıcı üstünden yapmayı denebilirsiniz.

Facebook Watch videolar neye göre çıkıyor?

Watch bölümünde çıkan videolar; Takip ettiğiniz ya da beğendiğiniz kişiler ve sayfalara göre çıkmaktadır. Ayrıca videonun fazla tanınmış olması da bir etkendir.

Facebook Watch Nasıl Engellenir?

Eğer bir videodan rahatsız olduysanız videonun sağ üzerinde bulunan üç nokta işaretine tıklayın. Ardından “(-) Daha azını gör” seçeneğine tıklayın.