Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatası

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası genellikle platform içerisinde bir kanala girmek isteyen kullananların karşılaşmış olduğu bir hatadır. Bazı kanallar giriş sırasında uyarı verir ve kullananların girmesine erişimi engeller.  Telegram üstünde rastgele bir kanala girmek istediğinizde Telegram bu kanal görüntülenemiyor yanlışı ile karşılaşıyorsanız bu problemin nedenlerini araştırabilir ve girişin niçin önlendiğini öğrenebilirsiniz.

Telegram çoğu değişik kategoride kanalların bulunduğu toplumsal medya platformları arasında yer alır. Temelde mesajlaşma sistemine dayalı olan bu platformda kullanıcılar alaka alanına giren kanallara giriş yaparak buradan meydana getirilen son olarak güncellemeleri takip edebilir. Telegramda girebileceğiniz kanal kategorilerinden bazıları şu şekildedir;

 • Politika
 • Spor
 • Kripto
 • Haber
 • Siyaset
 • İş Dünyası

Telegramda her kategoriye makul kesinlikle bir kanal bulunmaktadır. Kullanıcıların açtıkları bu kanallar üyeler ile dolar ve böylelikle paylaşımlar gün içerisinde yüzer hatta binlerce şahsa iletilir. Gündemden haberdar olmanızı sağlayacak kanallara giriş düzgüsel koşullarda serbesttir. Ancak birtakım koşullarda kanallara giriş için ekstra izin gerekebilir. Bu durumda Telegram bu kanal görüntülenemiyor yanlışı ile karşılaşırsınız. Bu hatayı gördüğünüzde bunun nedenini öğrenebilir ve kanala yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan bir cümle görüyorsanız bu durumda bu kanala giriş için kafi izne haiz bulunmadığınız sonucunu çıkartabilirsiniz. Kanal yöneticileri ile iletişime geçerek giriş için izin istek etmeniz kafi olacaktır. Eğer kanal hususi ya da gizli saklı değilse alacağınız giriş daveti ile basitçe istediğiniz kanala giriş yapabilirsiniz.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatası Neden Olur?

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan bir hata gördüğünüzde girmek istediğiniz kanalın bilgilerinin bulunduğu sayfa size mevzu ile ilgili malumat verecektir. Birçok durunda gizli saklı kanallar yeni kullanıcılar tarafınca görüntülenmez. Bunun haricinde;

 • Eğer girmek istediğiniz kanal kapatılmışsa
 • Gireceğiniz kanal yasaklanmışsa
 • Kanala geçici süre ile sistem tarafınca yasak getirilmişse
 • Kanal belirlenen en çok kullanıcı sayısına ulaşmışsa
 • Kanal amacına makul kullanım dışına çıkmış olduğu için banlanmışsa
 • Kanal titiz içerik alıverişi için kullanılmışsa

Bu kanalı görüntüleyememeniz normaldir. Telegramda genellikle yasa dışı kullanımların gerçekleştiği kanallar kapatılır. Bu durumda siz kanalın ismini bilseniz bile platform içerisinde bu kanalı bulamaz ve giremezsiniz. Her dönemde kanalların sıkı takip edilmiş olduğu platformda kullanım amacına uymayan kanallar kapatılır. Bu nedenden kaynaklı eskiden girebildiğiniz çoğu kanala girmeye çalıştığınızda Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan bir uyarı monitörü ile karşılaşabilirsiniz.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatasının Çözümü

Telegrama girmek istediğinizde karşılaşacağınız Telegram bu kanal görüntülenemiyor zira ile başlayan hata monitörü size verilen bir uyarıdır. Eğer bu kanala ısrarla girmek dilerseniz bu durumda titiz içerik filtrenizi kapalı konuma getirmeniz gerekecektir. Bu amaca makul olarak kullanıma sunulan botlar işinize yarayabilir. Bu biçim bir Telegram botuna haiz olarak görüntülenmesi yasak olan kanallara bile basitçe giriş yapabilirsiniz. Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası;

 • Ülke kısıtlamasına bağlı hata çözümü
 • Telegram Android irtibat yanlışı çözümü
 • Telegram IOS irtibat yanlışı çözümü
 • Yerel yasaların ihlali sebebi ile kanal görüntülenemiyor yanlışı çözümü

Şeklinde değişik başlıklarda çözüme kavuşturulabilir. Eğer girmek istediğiniz kanala Android ya da IOS işletim sisteminden meydana gelen bir durumdan kaynaklı giremiyorsanız bu durumda Telegram botlarını kullanabilirsiniz. Telefonunuza bot kurulumu yaptıktan sonrasında girmek istediğiniz kanala bu bot yardımı ile basitçe girebilirsiniz.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü ile başlayan hata monitörü şayet ülke konumundan kaynaklanıyorsa bu durumda içeriklerin o ülke tarafınca filtrelendiğini bilmeniz gerekir. Bu biçim bir durumda karşılaştığınızda şayet girmek istediğiniz kanal yabancı bir ülkeye bağlıysa VPN indirerek VPN üstünden bu kanala erişim sağlayabilirsiniz. VPN kurduktan sonrasında kanala girişiniz derhal olası olmayabilir. Gerekli ayarları yaptıktan sonrasında aşağı yukarı 2 3 saat içerisinde kanaldaki mani ya da yasak kalkacaktır.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor yanlışı şayet mahalli olarak yasaları ihlalden kaynaklı kaynaklanıyorsa bu durumda girmek istediğiniz kanalın yasaklı içerikler ile dolu olduğu kararına varabilirsiniz. Bu tür kanallara giriş için de gene VPN kullanmayı deneyebilirsiniz. VPN yardımı ile çoğu yasaklı içerik kanalına basitçe giriş yapabilirsiniz. Telegram bu kanal görüntülenemiyor yanlışı ile karşılaştığınızda şayet verilen çözüm önerileri işinize yaramıyorsa kanal kurucusu ya da yönetimi ile iletişime geçebilir ya da internetten değişik çözüm yolları araştırabilirsiniz.

Ek olarak alaka alanınız Telegram ise Telegram Grup Kurma, Yönetme, Bot Atma ve Diğer Özellikleri başlıklı konumuzu da okumanızı öneri ediyoruz.